Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze z dzieciakami, gdzie ?

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.03.2008 21:04

mkm napisał(a):
Torac napisał(a):
Tymona napisał(a):Chyba musicie ustalić jakie miejscowości was interesują- te bardziej turystyczne ( Łeba, Jastrzębia, Pogorzelica, Mielno, "Półwysep" itp.) - czy te spokojniejsze - polecam Łazy, lub jeszcze mniejsze Gąski.


W Pogorzelicy jest kilka ośrodków kolonijnych , kilka ośrodków wczasowych i mniej więcej 20 domów na wynajem ap. i pokojów . Nie wyobrażam sobie spokojniejszego miejsca


Potwierdzam . Pogorzelica tez jest ciekawa i na pewno warta zastanowienia :D


A czy ja pisałam, że nieciekawa?? 8O
ok. macie rację - jest pewna różnica między np.Łebą a Pogorzelicą :)
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 19.03.2008 21:24

Bardzo lubię Chłapowo i jestem tam przynajmniej raz w roku na kilka dni niezależnie od pobytu w Chorwacji. Jest jedno ale... w miejscu gdzie mieszkam na plaże jest 196 stopni. Może jest to wspaniały trening z tym, że nie każdy to lubi. Więc może Władysławowo. Duże, czyste plaże z płaskim zejściem z dużą bazą noclegową dość jednak gwarne miasto. Z mniejszych i spokojniejszych można polecić Chałupy lub Kuźnice na Półwyspie Helskim. A do dyskusji o wyższości Adriatyku nad Bałtykiem nie dam się wciągnąć ... :oczko_usmiech:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.03.2008 23:30

Tymona napisał(a):
mkm napisał(a):
Torac napisał(a):
Tymona napisał(a):Chyba musicie ustalić jakie miejscowości was interesują- te bardziej turystyczne ( Łeba, Jastrzębia, Pogorzelica, Mielno, "Półwysep" itp.) - czy te spokojniejsze - polecam Łazy, lub jeszcze mniejsze Gąski.


W Pogorzelicy jest kilka ośrodków kolonijnych , kilka ośrodków wczasowych i mniej więcej 20 domów na wynajem ap. i pokojów . Nie wyobrażam sobie spokojniejszego miejsca


Potwierdzam . Pogorzelica tez jest ciekawa i na pewno warta zastanowienia :D


A czy ja pisałam, że nieciekawa?? 8O
ok. macie rację - jest pewna różnica między np.Łebą a Pogorzelicą :)


Zasadnicza -Leba jest jakieś 10 razy większa
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.03.2008 23:39

Zjeździłem prawie wszystko od Świnoujścia po Krynicę (Morską :wink: ).
Obstawiam dla dziecka Niechorze-Pogorzelica-Rewal lub Białogóra.
pozdrawiam .
kaczy66
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 25.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczy66 » 23.03.2008 21:43

Dębki, Dębki, Dębki, pomimo że mieszkam nad morzem w Gdyni to jak plaża to tylko w Dębkach.
Do morza blisko, plaża szeroka i dość daleko w morze płycizna, tak, że nie ma obawy o dzieci, (choć to morze i zawsze należy uważać)
jadrankika
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jadrankika » 23.03.2008 21:58

Choć mieszkam nad samym Bałtykiem ,to na plażę chodzę tylko z psami na spacer .Lecz jezeli juz mam uciec od zgiełku turystów ,to śmigam do SARBINOWA -i to na koniec miejscowości (czyli max na zachód).Polecam -szeroka plaża ,mało ludków ,bliski dojazd samochodem na plażę . 8)
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 23.03.2008 23:43

W 2004 roku byliśmy z dziećmi we Władysławowie- niewielka sympatyczna miejscowość. Do plaży mieliśmy ok. 500 metrów, ale przy samej plaży znaleźliśmy parking - 5 zł za cały dzień, bo z naszymi dziećmi i ich klamotami to pieszo nie doszlibyśmy. Ale to i tak nie miało większego znaczenia, bo na 10 dni na plaży byliśmy 3, :cry: ( brak pogody i zimny Bałtyk)
Na szczęście to właśnie przewidywałam i dlatego szukałam miejscowości w okolicach, której można coś pokazać dzieciom ( Trójmiasto, Hel).
I na tym koniec!! Wszędzie tylko nie Bałtyk, chyba że w dalekiej przyszłości, gdy nie będę miała siły jechać 1200 km nad Adriatyk :D :D
Chociaż wiem, że są ludzi którzy lubią nasze morze i niech tak zostanie, będzie luźniej w Chorwacji. :papa: :papa:
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 26.03.2008 23:25

Myślę, że z takim maluchem to Mielno Unieście. To spokojna miejscowość, daleko w miarę od zgiełku, możliwość długich spacerów, plaża ładna. Jeśli nie możecie do cro, to polecam tę miejscowość. :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2008 08:17

ptasznik5 napisał(a):Myślę, że z takim maluchem to Mielno Unieście. To spokojna miejscowość, daleko w miarę od zgiełku, możliwość długich spacerów, plaża ładna. Jeśli nie możecie do cro, to polecam tę miejscowość. :papa:

Na początku czerwca byłeś? :wink:
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 27.03.2008 11:39

FUX napisał(a):
ptasznik5 napisał(a):Myślę, że z takim maluchem to Mielno Unieście. To spokojna miejscowość, daleko w miarę od zgiełku, możliwość długich spacerów, plaża ładna. Jeśli nie możecie do cro, to polecam tę miejscowość. :papa:

Na początku czerwca byłeś? :wink:


Fakt. W sezonie na drodze dojazdowej do Mielna, Unieścia i Łazów(Łaz?) korek zaczyna się w Koszalinie. Nie mniej jest to ładna okolica na wąskim pasku lądu miedzy Bałtykiem a jeziorem Jamno.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.03.2008 11:46

Hehe to korki lepsze niż w sezonie między Dubrovnikiem a Omisiem :lol:
Mariuszn74
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 28.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariuszn74 » 02.04.2008 14:58

W ubiegłym roku byliśmy z naszymi maluchami (starszy -niecałe dwa lata, młodzszy - 5 miesięcy) w Wiciach między Darłówkiem a jarosławcem. Totalna "dziura", ale własnie o to nam chodziło. Ładna plaża, mało ludzi, lasek, ścieżki rowerowe, blisko do morza. Trzy sklepy, dwie budki z jedzeniem i to wszystko. Jak chcieliśmy rozrywki, to w samochód i do Darłówka (jest tam aquapark, gdyby nie dopisywała pogoda). Jeżeli kotś szuka ciszy i spokoju, to miejsce idealne. Miejscowość ma stronę z kwaterami - www.wicie.infowczasy.pl
miłego odpoczynku,
a w tym roku - do chorwacji - to już za dwa miesiące :)
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 10.04.2008 14:55

Rysio napisał(a):Zastanowić to się powinieneś generalnie nad kierunkiem, tyle że świata :wink: W Cro masz gwarancję że maluszek się popluszcze, nad polskim morzem te szanse są bliskie zeru, chyba że w ramach przystosowania zamkniesz go na miesiąc przed urlopem w lodówce :wink:

On ma rację w 100%. Nasza dziewczynka pierwszy raz była z nami nad polskim morzem mając 6 m-cy i wtedy też wszyscy byli zdziwieni, że z tak małym dzieckiem jedziemy tak daleko. Ta część świata jest naprawdę cywilizowana i nie ma problemu, aby z bąblem jechać nad Adriatyk. Wypocznie maluch i rodzice. Co zrobicie jeśli w Łebie, Międzyzdrojach czy też Mielnie będzie padał deszcz? Tam pogoda jest gwarantowana i brak łaziorstwa w polskim wykonaniu. Tu jest przykład, że nie będziecie jedynymi.

Obrazek

Życzę miłego wypoczynku i pozdrawiam.
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 10.04.2008 21:17

Jak Bałtyk to proponuję wyspę Wolin, a ściślej mówiąc Wisełkę. Jest to spokojna, rodzinna miejscowośc, plaze są szerokie. Poza tym jest na Wolinie kilka interesujących punktów do zwiedzienia (dla miłosników historii II wojny wiatowej i nie tylko) Dla mnie to najciekawsze miejsce nad naszym morzem
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.04.2008 22:19

MTG napisał(a):Jak Bałtyk to proponuję wyspę Wolin, a ściślej mówiąc Wisełkę. Jest to spokojna, rodzinna miejscowośc, plaze są szerokie. Poza tym jest na Wolinie kilka interesujących punktów do zwiedzienia (dla miłosników historii II wojny wiatowej i nie tylko) Dla mnie to najciekawsze miejsce nad naszym morzem

Polecam. Sprawdzona mieścina.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze z dzieciakami, gdzie ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone