Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 21.07.2017 11:43

witam
chciałbm z grubsza ogarnąć wątek z busami, bo sporo osób tak podróżuje ...
my jeżdzimy Citroenem Jumpy long 8os. ma wysokości 196.... więc powiększone koszty w HR, a nie wiem jak w innych...
byliśmy 3lata temu busem, ale zrzutkowo, to nie zwróciłem uwagi na koszty, na pewno było drożej w w HR katII ,ale z boxem

moja trasa na sierpień z podlasia to Słowacja-Węgry-HR -BiH(mostar)-Czarnogóra Utjeha
opcja 1 -Słowacja-Węgry-HR -BIH (nocleg) szybsza i wygodniejsza
OPCJA 2 -Słowacja-Węgry- BIH do Mostaru (nocleg) - tańsza

próbuję wyliczyć .. na słowację i węgry kupowaliśmy na przejściu Barwinek, czy tam drożej?
winieta Słowacja ?
winieta Węgry ?
HR w nowym cenniku za busa w sumie 425kun ... jeśli coś żle liczę poprawcie...
- a4 Gorican do Zagreb - 65kun katII
- a1 od Zagreb do konca 360kun ( nie pamiętam nazwy ostatnich bramek przed granicą z BiH?)
i zastanawiam się jak HR mierzą wysokość auta typu bus..mają listę modeli..?

w opcji 2 chyba w BiH nie ma opłat...
podpowiedzcie jak to wygląda....?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.07.2017 20:26

andyrym napisał(a):witampróbuję wyliczyć .. na słowację i węgry kupowaliśmy na przejściu Barwinek, czy tam drożej?
winieta Słowacja ?
winieta Węgry ?

winietę węgierką kup sobie w cenie nominalnej na pierwszej stacji paliw na Węgrzech, MOL po prawej stronie...tutaj msz pozycję GPS: 48°20'02.7"N 21°06'12.2"E
co do słowackiej...jak chcesz, ale dużo czasu nie zaoszczędzisz jadąc 2 kawałeczkami autostrady...
zapytaj w Barwinku ile kosztuje...najwyżej kupisz na stacji paliw, których jest trochę zanim wjedziesz na autostradę...
tutaj masz ceny nominalne:
https://www.tolltickets.com/country/slo ... lang=pl-PL

andyrym napisał(a):w opcji 2 chyba w BiH nie ma opłat...
podpowiedzcie jak to wygląda....?

w BiH chcesz jechać na Banja Luka czy Doboj?
pitero220
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitero220 » 25.07.2017 08:54

Podpowie ktoś jaki byłby koszt przejazdu autostradą na Chorwacji od Ptuj na Słowenii do Zadaru?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2017 08:56

pitero220 napisał(a):Podpowie ktoś jaki byłby koszt przejazdu autostradą na Chorwacji od Ptuj na Słowenii do Zadaru?

Proszę, pl-cz-a-slo-cro-oplaty-za-autostrady
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 25.07.2017 23:45

jeszcze raz podsumowuję opcja bus -8os.

moja trasa na sierpień (ok.12 dni)
z podlasia to Słowacja-Węgry-HR -BiH(mostar)-Czarnogóra Utjeha
opcja 1 -Słowacja-Węgry-HR -BIH (nocleg) szybsza i wygodniejsza
OPCJA 2 -Słowacja-Węgry- BIH do Mostaru (nocleg) - tańsza

-winieta Słowacja- na 30dni- 14E (60zł)
... patrząc na mapę, odcinki płatne z Presov-Kosice- Milhost ok tylko 40km płatnych... czyli bez sensu płacić

-winieta Węgry - 30dni - 9560huf (ok.140zł) .... drogo bo bus powyżej 7 osób jest x2 niż osobówka

-HR w nowym cenniku za busa (kat II pow.190cm) w sumie 425kun w jedną stronę (ok.250zł )
- a4 Gorican do Zagreb - 65kun katII
- a1 od Zagreb do konca HR - 360kun ( nie pamiętam nazwy ostatnich bramek przed granicą z BiH?)

czyli jadąc trasą szybką Słowacja-Węgry-HR -BIH koszt max autostrad w dwie str. ok700zł ...drogo..!

i pytanie którą trasą przez BiH? może ktoś jeździł i podpowie, bo jeszcze nie ma decyzji...
i podpowiedzcie czy jest sens noclegu w Budapeszcie ze zwiedzaniem popołudniowym... jakaś starówka... jest coś?
andyrym
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 10.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andyrym » 25.07.2017 23:56

Sol-Wagon napisał(a):w BiH chcesz jechać na Banja Luka czy Doboj?


no właśnie nie wiem... może coś podpowiesz :)
którędy lepsza trasa widokowa? lub lepsza droga? a może przez Serbię?

a winietki elektroniczne można też kupić on-line... chyba ta sama cena urzędowa
na tolltickets.com... nie mogę dodać linku
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.07.2017 15:53

wpisałem w przeglądarkę hasło: "budapeszt atrakcje"...

winiety można też kupić bezpośrednio u "operatora" słowackiego i węgierskiego o-line...skupiłem się na tym, że chcesz kupić "na przejściu"...

w jedną stronę jechałem na Banja Luka, w powrotną na Doboj...
trasa na Banja Luka bardziej kręta (nie mylić z serpentynami)...powrót przez Doboj to jazda do coraz bardziej płaskiego krajobrazu...
obydwie trasy mi się podobały...na Banja Luka jechałem także dlatego, że chciałem wstąpić do Jajce...
w przypadku trasy na Zenica, Doboj, chciałem zobaczyć twierdze: Vranduk i Maglaj...
Irek.Be
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek.Be » 13.08.2017 15:27

danol148 napisał(a):Taki sam mit jak passat 1,9 TDi i 4,5 litra na 100 :)


No nie wiem, mi na trasie Jelenia Góra-Wroclaw lotnisko-Jelenia Góra - ok 250km ze spalaniem 3.8l/100km - ale przyznaje ze jak bylo 50 to 50 a autostrada to max 110. Pasek B5 1.9TD 2001. Wyjazd byl w 2009roku, więc da sie, tylko że jazda "dziadkowa" :)
Irek.Be
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek.Be » 13.08.2017 15:38

abwehrstelle_breslau napisał(a):dzięki ogromne!!! już mniej więcej mnie oświeciłeś jak to funkcjonuje...

Praktycznie co roku jeździmy do Cro z Wrocka i zwykle jakoś tak przez Kłocko, Brno, ...


Przez co?????
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.08.2017 15:52

.... :D takie skrzyżowanie Kłodzka z Kockiem :D
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 16.08.2017 08:55

@Irek.Be i @oldGIZMO - dzięki!! strzelałbym do dysortografików, ale nie mam ...gun-a :)
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 20.08.2017 16:46

Sol-Wagon napisał(a):wpisałem w przeglądarkę hasło: "budapeszt atrakcje"...

winiety można też kupić bezpośrednio u "operatora" słowackiego i węgierskiego o-line...skupiłem się na tym, że chcesz kupić "na przejściu"...

w jedną stronę jechałem na Banja Luka, w powrotną na Doboj...
trasa na Banja Luka bardziej kręta (nie mylić z serpentynami)...powrót przez Doboj to jazda do coraz bardziej płaskiego krajobrazu...
obydwie trasy mi się podobały...na Banja Luka jechałem także dlatego, że chciałem wstąpić do Jajce...
w przypadku trasy na Zenica, Doboj, chciałem zobaczyć twierdze: Vranduk i Maglaj...

Ja wracałem trasą z Mostaru przez Sarajewo - Zenica - Doboj , polecam ( do granicy na luzaku wyszło mi 5 godzin ).
Jedziesz może z 2 godziny dłużej ( a może i nie ) , dobre i niedrogie jedzonko po drodze , tanie paliwo , za to nie ma tego zdzierstwa za autostrady.( do naszych cen chcą dogonić ). Droga ciekawa, nie nudzisz się jak na autostradzie.
Uważaj tylko gdzie przekroczysz granicę ja na Slowenskim Brodzie straciłem ponad godzinę i co lepsze nawet nie wiem po co tamtędy nawigacja mnie puściła.
zibis
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibis » 21.08.2017 18:45

Witam
Ja mam troche inne pytanie odnośnie tankowania w Chorwacji. Jak jest tam z płatnościami na stacjach w Euro, bo z tego co słyszałem to można płacić, ale co się bardziej kalkuluje płacić w Euro czy w kunach?
Drugie pytanie, taniej jest tankować w Chorwacji czy Słowenii, bo mógłbym po drodze zatankować w Słowenii gdzie jest Euro i nie ma problemu z przewalutowaniem?
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 22.08.2017 07:32

W Słowenii paliwo jest drogie.
Krzysiek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2017 07:44

zibis napisał(a):Witam
Drugie pytanie, taniej jest tankować w Chorwacji czy Słowenii, bo mógłbym po drodze zatankować w Słowenii gdzie jest Euro i nie ma problemu z przewalutowaniem?

Średnia cena Pb95 w Chorwacji to 9,23 kuny/l. W Słowenii jest to 1,24 euro/l. link :arrow: ceny paliw w Europie
Przeliczając po kursach kantorowych, w Słowenii wyjdzie odrobinę taniej. Jeśli w Chorwacji będziesz dodatkowo miał przewalutowanie, to wyjdzie drożej na pewno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone