Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2017 11:18

Zacheusz napisał(a):Zpogubiłem się, czyli od mostu do granicy ile szykować kun?

Jest nowy cennik - szykuj 127 kun.
Rijeka - Zagreb 77
Zagreb - Goričan 47
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 01.07.2017 11:42

Nowy cennik za autostrady: http://www.hak.hr/info/cestarine/

np. "mój" odcinek Lučko - Šestanowac podrożał o 21 kun. Z 199 na 220 kun
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 01.07.2017 14:39

Czy juz na wszystkich bramkach na autostradach w Cro mozna placic karta kredytowa/debetowa??

Bede wracac z Cro przez przejscie Gorican/Letenye w kierunku Wegier i nie chcialbym pozostal ze zbyt duża ilosci KUN w portfelu...
Patryk1974
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk1974 » 01.07.2017 14:42

Tak, od przynajmniej kilku lat.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 06.07.2017 10:11

Patryk1974 napisał(a):Tak, od przynajmniej kilku lat.


Ooo rok temu jeszcze musiałem płacic gotówka, jak zjeżdżałem z autostrady w okokicach Splitu...

Good News:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 10:41

masterb napisał(a):
Patryk1974 napisał(a):Tak, od przynajmniej kilku lat.


Ooo rok temu jeszcze musiałem płacic gotówka, jak zjeżdżałem z autostrady w okokicach Splitu...

Widocznie była awaria terminalu (co się czasem zdarza).
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 06.07.2017 14:19

Celem jest Korcula... pomóżcie zaplanować logistykę! :)

Jak czytam, to:
1) najczęściej ludkowie wybierają dojazd do Ploce, następnie godzinka promem, przeskok do Orebicu i znów prom (tym razem kwadrans)

2) Tłuczenie się przez cały Peljesac, raczej odpada

3) Nie znalazłem opinii nt dotarcia na Korculę promem ze Splitu (oprócz, ze podobno drogo). Wg aktualnego cennika Jadrolini, to dla 2 osób + auto ok. 750kun za 3 godzinną podróż. W wersji (1) wychodzi ok. 310kun plus opłaty autostradowe Split-Ploce, no i paliwo...

Podsumowując, rejs ze Splitu wychodzi drożej ...ale czy nie warto jednak wyskoczyć z tych 200 kun?

Jak w praktyce wygląda dotarcie i załadunek na prom w Splicie? Czy łatwo dojechać i czy kolejki są jakieś straszne??
W jaki dzień i na jaką godzinę najlepiej zaplanować przeprawę???
Proszę o Wasze opinie :)
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 06.07.2017 23:22

Jak jechałem na Korcule to wybrałem opcję ze Splitu
Jechałem z Krakowa bez przerwy po drodze, więc stwierdziłem że 1200 kilometrów jazdy mi w zupełności wystarczy
Wyjechałem w niedzielę wieczorem, o 7:30 byłem w porcie. Port spory, ale stewardzi prowadzą pod właściwą kolejkę.
Byłem może 30 w kolejce, potem do kasy po bilety. Prom był jakoś o 10, więc był czas na śniadanie z widokiem na Adriatyk i nieduże zwiedzanie - to był mój pierwszy wyjazd do Chorwacji.
Kiedyś się jeszcze wybiorę na Korculę i zrobię dokładnie tak samo :)
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 07.07.2017 12:22

no, no.... 1200 km w 12 godzin ? @Flayszakal Ty jakiś Kubica czy raczej Hołowczyc jesteś :)

U mnie, że tak powiem - pesel już nie ten... ; dwa - będziemy podróżować z naszymi dwoma foksami (a więc obowiązkowe solidne przerwy na fikanie i wygłupy); trzy - planujemy zatrzymać się w Splicie (spacerek, pooglądanie zabytków, jakaś kolacyjka i takie tam...)

Piszesz, że w poniedziałek o 7:30 byłeś 30-ty w kolejce. My wynajęliśmy kuczę na Korculi typowo (od soboty do soboty) czyli cholerka! pakujemy się w szczytowy tłum...
Ile aut wjeżdża na pokład?
Co jest ważniejsze: zajęcie miejsca w kolejce, czy kupienie biletu?? - mam na myśli, czy można kupić bilet na 10-tą dzień wcześniej???

Na ile przed odpłynięciem następuje wjazd na pokład?
Rozumiem, że jak stewardzi podprowadzą do kolejki, to auto pozostaje pod okiem jakiegoś monitoringu i można sobie pójść w cholerę, czy tak??
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 07.07.2017 15:10

Z Krakowa do obwodnicy mam 5 min, jechałem przez Austrię a więc tą szybszą / agresywniejszą że tam powiem opcją ;) w porównaniu do Słowacji.
No i bez przesady, wyjechałem chyba około 18. Ale odliczając kilka przerw na tankowanie, kawę, winiety to samej jazdy będzie ze 12 godzin
Jedyne korki jakie były to z 15 minut w Słowenii na granicy i w Splicie na dojeździe do portu - wpakowałem się w jakiś poniedziałkowy poranny szczyt :/

Na pokład wjeżdża dużo samochodów, strzelam że z 200 minimum
Bilet jest nieważny przy kolejności wjazdu, liczy się miejsce w kolejce. Stewardzi układają samochody w kilku kolumnach do wjazdu, a potem pilnują kolejności i "upychają" je na pokładach promu.
Załadunek trwa ze 45 min, potem odjazd.

Na moje możesz przyjechać rano do Splitu, zostawić samochód na parkingu przy dworcu obok.
Potem zwiedzanie, śniadanko. A jak poranny prom odpłynie przeparkować samochód do kolejki na popołudniowy prom i zwiedzać dalej. No i masz już wtedy parking free ;)
Co do monitoringu to nie wiem, samochód jest raczej tak samo bezpieczny jak na zwykłym parkingu. Kręci się sporo ludzi, ale w większości to turyści czekający jak i Ty na prom. Ja poszedłem jak to nazwałeś w cholerę, ale co jakiś czas zaglądałem czy prom nie przypłynął.
Gdybyś przepadł i przespał załadunek to nikt oczywiście nie będzie na Ciebie czekał :))
Oczywiście moje rady odnoszą się do stanu sprzed dwóch lat, zasady w porcie świetnie się sprawdzały więc strzelam że się nie zmieniły. Zresztą w zeszłym roku jak byłem w Splicie to też widziałem samochody poustawiane kolumnami.
Jedno co, to trzeba sprawdzić aktualny rozkład jazdy promów, czy jest i o której prom popołudniowy.
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 07.07.2017 21:05

dzięki ogromne!!! już mniej więcej mnie oświeciłeś jak to funkcjonuje...

Praktycznie co roku jeździmy do Cro z Wrocka i zwykle jakoś tak przez Kłodzko, Brno, Vien ect... Najgorszy syf jest na odcinku do Kłocka - to taka "druga Zakopianka". Jazda zaczyna się dopiero od Mohelnic/Olomouc. Ostatnio zdarzają się remonty autostrad w Czechach i w Austrii. Jednym słowem, Wrocek - Split na raz odpada. Zawsze podróżujemy dwa dni (z noclegiem w Graz lub w Słowenii)

Teraz muszę się tylko zdecydować, czy w Splicie szukać noclegu w gęstej zabudowie blisko portu, aby rano (jeszcze w szlafmycy) wstawić auto do kolejki na prom i wrócić piechotą do apartamentu na ablucję i kawkę? czy spokojnie zarezerwować sobie coś w dalszej ale zielonej okolicy i się nie stresować?
Ostatnio edytowano 16.08.2017 09:53 przez abwehrstelle_breslau, łącznie edytowano 1 raz
kusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 01.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kusia » 10.07.2017 10:07

witajcie , sprawdzalam ceny na stronie
http://www.hak.hr/info/cestarine/
czy orientujecie sie moze
czy wysokosc 190 cm dotyczy wysokosci samego auta , czy tez auta razem z boksem na dachu , pytam bo razem z boksem mam jakies 2.05
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 10.07.2017 16:24



1 lipcja jechałem i Węgierska 10 dniowa na samochód osobowy to 2975 HUF.

Autostrada w HR od granicy Węgierskiej Gorican do Ostrovica (zjazd na Crikvenicę / Krk ) to koszt 2 bramek za 47 i 67 kun.
kruszon9
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kruszon9 » 19.07.2017 20:45

W jaki sposób są pobierane opłaty za autostradę od Lucka (Zagrzeb) do Sestanovac? Na bramce w Lucko dostaję jakiś bilet i płace na zjeździe w Sestanovcu?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.07.2017 20:56

kruszon9 napisał(a):Na bramce w Lucko dostaję jakiś bilet i płace na zjeździe w Sestanovcu?

Tak :!: Gdybyś chciał sobie policzyć, to tutaj jest cennik.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 85
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone