Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcinsz_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinsz_ » 23.06.2017 03:43

Mam nadzieję, że pytanie w adekwatnym temacie. Jeśli nie, że nie, to nie zostanę poczęstowany czerwonym pasem ;-)

Jak prezentują się koszty przejazdu okolice Zgorzelca, następnie Czechy i kierunek Baski/Makarskiej? Jak najszybciej/najwygodniej, którą drogą (tak przy okazji ;-) Jeśli trafi się życzliwa osoba z pełną informacją będę bardzo wdzięczny.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 23.06.2017 08:37

maniekzgc napisał(a):Mam nadzieję, że pytanie w adekwatnym temacie. Jeśli nie, że nie, to nie zostanę poczęstowany czerwonym pasem ;-)

Jak prezentują się koszty przejazdu okolice Zgorzelca, następnie Czechy i kierunek Baski/Makarskiej? Jak najszybciej/najwygodniej, którą drogą (tak przy okazji ;-) Jeśli trafi się życzliwa osoba z pełną informacją będę bardzo wdzięczny.


warianty tras z Twojego rejonu są szczegółowo opisane na forum m.in. tu:
https://www.cro.pl/wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834.html?hilit=trasy
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.06.2017 12:42

Nie wiem czy kolega Iggy jeszcze ma to konto ( nie było go już sporo czasu na forum), ale kalkulator nie działa! W zeszłym roku jeszcze działał w sezonie. Wysłałem mu PW z prośbą o udostępnienie powyższego
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2017 13:38

rocker napisał(a):Nie wiem czy kolega Iggy jeszcze ma to konto ( nie było go już sporo czasu na forum), ale kalkulator nie działa! W zeszłym roku jeszcze działał w sezonie. Wysłałem mu PW z prośbą o udostępnienie powyższego

Konto posiada - nie skasował.
policz-zanim-pojedziesz-t36745.html
PW i e-maile wysyłałem kilka razy - bez odzewu.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.06.2017 15:08

Janusz Bajcer napisał(a):
rocker napisał(a):Nie wiem czy kolega Iggy jeszcze ma to konto ( nie było go już sporo czasu na forum), ale kalkulator nie działa! W zeszłym roku jeszcze działał w sezonie. Wysłałem mu PW z prośbą o udostępnienie powyższego

Konto posiada - nie skasował.
policz-zanim-pojedziesz-t36745.html
PW i e-maile wysyłałem kilka razy - bez odzewu.


no właśnie bez odzewu a szkoda, bo kalkulator był naprawdę zacny! Szukam jakieś alternatywy, bezskutecznie póki co :(
ghastime
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 11.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghastime » 28.06.2017 15:30

Zerknij tutaj: https://www.viamichelin.pl/
Ewentualnie apka na telefon A2 do Europy ma opcję planowania trasy włącznie z kosztami przejazdu, choć niezbyt rozbudowaną.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 30.06.2017 11:25

No i przedłużyłem termin wyjazdu o 1 dzień do niedzieli ale w innej kwaterze :D
ale muszę się liczyć już bardziej z kasą więc spytam o koszt autostrad bo już nie pamiętam. Ile kosztuje autostrada do granicy chorw-węgierskiej z Krk?
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 30.06.2017 11:44

Zacheusz napisał(a):No i przedłużyłem termin wyjazdu o 1 dzień do niedzieli ale w innej kwaterze :D
ale muszę się liczyć już bardziej z kasą więc spytam o koszt autostrad bo już nie pamiętam. Ile kosztuje autostrada do granicy chorw-węgierskiej z Krk?

http://www.hak.hr/info/cestarine/ - od jutra nowy cennik więc się wstrzymaj z wyliczeniami
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 12:12

Pivko napisał(a):
Zacheusz napisał(a):No i przedłużyłem termin wyjazdu o 1 dzień do niedzieli ale w innej kwaterze :D
ale muszę się liczyć już bardziej z kasą więc spytam o koszt autostrad bo już nie pamiętam. Ile kosztuje autostrada do granicy chorw-węgierskiej z Krk?

http://www.hak.hr/info/cestarine/ - od jutra nowy cennik więc się wstrzymaj z wyliczeniami

Pierwsza podwyżka opłat była 1 kwietnia 20117 roku (5 %)
Druga miła być za okres czerwiec - wrzesień (10 %) więc pewnie już jest uwzględniona w cennikach

Podwyzki-cen-za-przejazd-chorwackimi-autostradami-42.htm

Dla pewności można w lipcu sprawdzić czy ponownie coś wzrosło.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.06.2017 12:30

Piszą, że mają wprowadzić sezonske cijene od 1 lipca do 30 września.

Dla całej autostrady A1 (Zagreb-Karamatići) to 25 kun, czyli ok. 15 zł.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 12:39

walp napisał(a):Piszą, że mają wprowadzić sezonske cijene od 1 lipca do 30 września.

Dla całej autostrady A1 (Zagreb-Karamatići) to 25 kun, czyli ok. 15 zł.

Czyli błąd w w informacji na forum.
Lub zmiana miesiąca podwyżki.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 30.06.2017 14:38

Zpogubiłem się, czyli od mostu do granicy ile szykować kun?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 14:59

Zacheusz napisał(a):Zpogubiłem się, czyli od mostu do granicy ile szykować kun?

Trzeba czekać do jutra, bo może być nowy cennik.

Na dzisiaj

https://www.arz.hr/hr/cestarina/cjenik-prolaza

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/zagreb-gorican
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.06.2017 15:35

Zacheusz napisał(a):Zpogubiłem się, czyli od mostu do granicy ile szykować kun?

Zanim zdjęli tabelę z cytowanej przeze mnie wyżej strony, widziałem, że podwyżki są 10-procentowe.

Teraz trzeba poczekać na ostateczną wersję i opublikowanie cennika.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2017 09:54

Na aplikacji mobilnej Croatia Traffic Info – HAK są już nowe stawki opłat za autostrady. Warto ją mieć na czas wyjazdu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone