Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w Chorwacji

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 04.07.2004 09:39

Nie patrzcie na prognozy bo chorwacki 24 st C są cieplejsze niż nasze 24. U nas przy 24 o godz. 17 rozglądamy się za dłuższym rękawem, a tam wchodzimy do wody bo nie da się wytrzmać - sprawdzone 2 razy.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2004 10:44

Jak już wspominałam raczej nie wierzę w prognozy szczególnie np na onecie ale ............ojojojo oni przewidują, że na Hvarze w dniu 11.07 ma być 14 stopni gggggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr to jest chyba jakaś przesada!!!!
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 06.07.2004 11:01

chyba pomyliłaś Hvar z Havrem a to już zupełnie inne położenie (kanał La Manche) i zdziebko chłodniej :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2004 11:05

Nie pomyliłam i w tym problem. Nie chce mi się w to wierzyć. Zobaczcie sami
http://pogoda.onet.pl/0,4090,1229,miasto.html

jedyne co pomyliłam to data nie 11 a 13.07 ma być taka temperatura :cry:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2004 11:07

Zibi27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 19.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi27 » 06.07.2004 11:07

Zibi27 napisał(a):Nie wydaje się wam że w tym roku może być chłodniej w Chorwacji niż w latach poprzednich. Jeśli wejdziecie na stronę www.izor.hr i popatrzycie na temperatury w poprzednich latach (dla maja) i porównacie je z temperaturami maja w tym roku to widać że średnia temperatura powietrza jest o jakieś 3-3.5 stopnia niższa, lepiej jest z temp. wody tylko jakieś 1-1,5 stopnia mniej. Patrząc jaka pogoda jest w Polsce w maju i co dzieje się w Chorwacji mam jakieś dziwne przeczucie że to lato nie będzie należało do najcieplejszych. Trochę szkoda bo w tym roku pierwszy raz wybieram się do cro i miałem nadzieję że trochę się powygrzewam.


Właśnie wróciłem. Moje obawy były niepotrzebne. Byłem koło Omis było bardzo ciepło a nawet gorąco, może nie tak gorąco jak w wyjatkowym roku 2003.
Ciekawe żę w głąbi lądu już nie było tak gorąco. Kedy wracałem z Omis do Polski po przejechaniu 200km w głąb lądu temperatura z 28 stopni spadła do 16.
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 06.07.2004 11:13

No faktycznie 13.07 na Hvarze zimniej niż w Havrze . sorki.
A ogólnie to brrrrrrrrr. :cry:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2004 13:00

Ale jak powiedział mi przed chwilą ktoś BARDZO MĄDRY.... Jak by to było możliwe, skoro woda ma 24 stopnie by powietrze na wyspie miało 14........Przecież otaczajace morze działa jak wielki grzejnik!Ciekawe czy synoptycy z onetu mieli geografie i wiedzą jakie jest położenie wybrzeża HR i położenie klimatyczne miast na wyspach np. Hvaru!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2004 13:01

Poczekamy zobaczymy...jadę 16.07! Oby było tak jak zawsze!
sokool
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sokool » 06.07.2004 19:47

Dzisiaj rano w pewnym radiu usłyszałem, że wieczorem może popadać m.in. w Splicie. No więc przed chwilą włączyłem sobie ulubioną kamerkę i co?
I rzeczywiście. Leje... tyle, że żar z nieba. Już nie wierzę w prognozy pogody, a napewno nie w polskie prognozy dotyczące CRO.

Pozdrawiam.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.07.2004 09:20

A zna ktoś może stronę interenetową ( portal chorwacki ) z ich prognozami pogody?
Leon może Ty w tym temacie pomożesz? Będę wdzięczna!
Pozdrawiam.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 08.07.2004 09:44

Może coś takiego:
http://www.dalmacija.net/weather.htm

Pozdrawiam Józek
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 08.07.2004 14:07

ally napisał(a):Ale jak powiedział mi przed chwilą ktoś BARDZO MĄDRY.... Jak by to było możliwe, skoro woda ma 24 stopnie by powietrze na wyspie miało 14........Przecież otaczajace morze działa jak wielki grzejnik!Ciekawe czy synoptycy z onetu mieli geografie i wiedzą jakie jest położenie wybrzeża HR i położenie klimatyczne miast na wyspach np. Hvaru!


Teoretycznie jest to jednak mozliwe choć mało realne. Może nastapić gwałtowny napływ chłodnego powietrza lub wypromieniowanie ale rzeczywiście rozgrzane morze i słońce szybko wykonają swoja pracę. Ja bym morze okreslił raczej termostatem a nie grzejnikiem. Zimą ogrzewa a latem chłodzi ( choć w Chorwacji mniej niż u nas).
Pozdr.
PrzemasHC5D
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemasHC5D » 08.07.2004 14:56

dzisiaj sprawdzałem prognozę pogody na stronce www.wetter.de, różnice pomiedzy prognozami sa znaczne ale wszystkie zapowiadają znaczne ochłodzenie w CRO - czym jestem bardzo zmartwiony i zaniepokojony :cry: ponieważ od 11.07. będę w okolicach Makarskiej.
Maciej Janowski
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Janowski » 08.07.2004 15:03

PrzemasHC5D napisał(a):dzisiaj sprawdzałem prognozę pogody na stronce www.wetter.de, różnice pomiedzy prognozami sa znaczne ale wszystkie zapowiadają znaczne ochłodzenie w CRO - czym jestem bardzo zmartwiony i zaniepokojony :cry: ponieważ od 11.07. będę w okolicach Makarskiej.

Spoko !
Właśnie wróciłem :-)
Także włosy dęba mi stawały jak czytałem prognozy przed wyjazdem (19.06).
Na dodatek 20.06 przed Kninem zaliczyłem burze gradową ( ok. 10 cm gradu na polach ). Wieczorem w Igrane padał deszcz, w nocy była burza ...
A rano poszliśmy się opalać i kąpać :lol:
Przez dwa tygodnie słoneczko non-stop ( no jednego dnia było trochę chmur i padał przez minutę deszcz, co niczemu nie przeszkadzało )

Pzdr Maciej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda w Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone