Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda w Chorwacji

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 27.06.2004 11:31

Ja również potwierdzam- wróciłam dzisiaj z Pagu.
Cały czas lało sie z nieba słoneczko :D
Aż juz go miałam dosyć -- a przez ostatnieb dwa dni tak przypiekało ze piekła mnie skóra i na plazy nie dało sie wysiadzieć.

Woda tylko jakby trochę zimniejsza jak o tej porze w zeszłym roku ale przed moim wyjazdem z Cro było juz ok

Nie bójcie sie ze będzie zimno !

Pakować sie o wio.................
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.06.2004 12:17

Mam nadzieje, że jak ja wróce to też napisze...... aż sie nei dało wytrzymać! :hearts:
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 27.06.2004 14:26

Będzie tak ! Zobaczysz !
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.06.2004 15:58

A tak poza pogodą to jak było na Pagu?Ja spędziałam tam moje pierwsze wakacje w Hr kawałek czasu temu( 1997). Zmieniło się coś...rozbudowano czy dalej zadziwai swym księżycowym klimatem :hearts:
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 27.06.2004 19:37

klimacik dalej ksiezycowy

jak byłam trzy lata z rzedu i przez ten czas sie troche rozbudowało
powstało kilka hoteli,zjeżdzalnia do baseniku,korty tenisowi i troche rozbudowali molo,--- tam gdzie kiedyś były muru obronne teraz w chodniku jest ich wyraźny zarys

Posadzili trochę dzrzewek i chyba tyle

Nie wiem czy to dobrze czy zle ale coraz wiecej ludzi- ja wolę spokój oni chyba wolą zarabiać kaskę :):):)
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 29.06.2004 07:27

Od początku czerwca siędzę na Peljesacu. Pogoda O.K. Słońce i ciepełko. Na początku miesiąca były 3 noce deszczowe. W ciągu dnia jednak słoneczko i temperatury ok. 27-29 C. Od ok. 2 tygodni jest bardzo ciepło i słonecznie (ostatnie 3-4 dni tmperatura 31-32 C). Prognozy na następne dni są takie same.
Pozdrowienia z Chorwacji
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.06.2004 08:25

taaaaaaaaaa :cry: ja też wolę spokój........a tu nic z tego.Jak tak dalej pójdzie to znów zaczne jeździć do Augustowa.... :lol:

" od poczatku czerwca"....hmmm hmmm takiemu to dobrze...tylko zarezerwój piękną pogodę dla tych co dopiero pojadą!
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 29.06.2004 09:56

Dzięki Mariusz za taką informacje może to przekona moja drugą połowe i wkońcu sie zdecyduje juz na 100 % na Peljesac.
A może masz jakis namiar na ciekawe kwatery skoro już tam jesteś tyle czasu.
Slawo
olivia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 24.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) olivia » 29.06.2004 12:15

Cze wszystkim !! w niedziele wrocilam z Chorwacji z Makarskiej i pogoda byla caly czas upalna. Spedzilam tam dwa tygodnie, wrocilam mocno opalona i ani jednej kropli deszczu :D Pogoda byla wymarzona na wakacje choc czasami wrecz za goraco. Po powrocie do Polski nie potrafie sie jeszcze przestawic i jest mi wciaz zimno. Nie wspomne o tym, ze lata w tym roku wcale nie mamy,bo albo chmury albo deszcz :evil: chcialabym wrocic do Makarskiej i to jak najszybciej.
Pozdro :lol:
Nadia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadia » 01.07.2004 09:21

Kochani załatwiam sobie wczasy bezpośrednio u chorwata i napisałam mu że już bardzo jestem spragniona aby wykapać sie w cieplutkim morzu i wygrzać kosteczki w chorwackim słonku - odpisał mi - "my też sie kapiemy, ale w pocie bo mamy 40 st. upału" Huraaaaaaaaaaaaaaa.Ja juz za 2 tyg.Nie potrafie się doczekać.Pozdrawiam :D
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 01.07.2004 14:16

A ja wróciłem przedwczoraj z Tucepi. Pogoda upalna po 30-35 stopni (tak że mieliśmy już nieraz dość :wink: ), woda coraz cieplejsza - super!

A przed wyjazdem - 16.06 - widziałem prognozy na Onecie, TVN i innych - wszedzie mówili o ochłodzeniu i temeraturach 18-24 stopnie. Wziąłem polary, długie spodnie i... ani razu nic nie załozyłem. Wniosek - nie wierzcie prognozom!!! One są chyba robione dla Chorwacji kontynentalnej - jak wracaliśmy to w Tucepi i Splicie była super pogoda, a już za pasmem gór i w głębi kraju ulewy, burze i 10 stopni mniej.

Pozdrawiam
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 02.07.2004 21:14

TS napisał(a):Wziąłem polary, długie spodnie i... ani razu nic nie załozyłem.


Ja już niezależnie od prognoz zawsze będę zabierał cieplejsze ubranie i śpiwory. Przed moim pierwszym wyjazdem w 2002 roku, jako żółtodziób, napisałem posta na grupę pl.rec.turystyka.tramping czy muszę zabierać w sierpniu śpiwory jadąc na Peljesac. Dostałem odpowiedź: "jeszcze będziesz w samych gaciach przed namiotem spał..." Szwagier, który był w lipcu 2002 na wyspie Brać potwierdzał to, że dzieci spały w nocy na posadzce... Nie zabraliśmy śpiworów ani kurtek i długo będziemy pamiętać tę decyzję, bo tak naprawdę to środek sierpnia 2002, w przeciwieństwie do lipca, nie był zbyt upalny, dzieci kilka razy spały w dresach i skarpetkach. Najgorsza była pierwsza noc w Plitvicach. Prawie cały dzień i pół nocy padał deszcz i była intensywna burza. Spaliśmy w namiocie ubrani w dresy, podwójne podkoszulki, skarpety, przykryci cienkimi narzutami (z jednej strony flanelowe) ściśnięci jak sardynki, żeby było cieplej.
Oczywiście wszystkie dni poza deszczowym i wietrznym zwiedzaniem Plitvic były raczej przyjemnie ciepłe. Zwiedzanie Dubrovnika, przeżyliśmy też bez problemu bo wybraliśmy się tam w momencie gdy w Orebicu zaczął padać deszcz i większość zwiedzania wypadła przy pochmurnej pogodzie ale bez deszczu.
Pozdrawiam Józek
Emil
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emil » 02.07.2004 21:34

Witam wszystkich zaniepokojonych pogodą cromaniaków,
Właśnie przed paroma dniami wróciłem z Omisza, pobyt od 13 - 26 czerwca. Przed wyjazdem również byłem zaniepokojony prognozami, a na miejscu w pierwszym tygodniu od 24 - 26 stopni a w drugim tygodniu 26 - 29 stopni Temperatura mora 21 - 24 stopni.
Przestaje wierzyć w prognozy pogody tak jak przestałem wierzyć we wszelkie sondaże!!!

Wszystkim życzę upalnego ale nie do przesady pobytu w Hrvatskiej,
Pozdrawiam Emil
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 03.07.2004 21:30

Emil napisał(a):Witam wszystkich zaniepokojonych pogodą cromaniaków,
Temperatura mora 21 - 24 stopni.
Przestaje wierzyć w prognozy pogody tak jak przestałem wierzyć we wszelkie sondaże!!!

Wszystkim życzę upalnego ale nie do przesady pobytu w Hrvatskiej,
Pozdrawiam Emil


W zeszłym roku o tej porze woda miała co najmniej 24, a przeważnie 26 stopni (rekord to było 29). Czyli potwierdza się, że w tym roku przez zimną wiosnę woda już chyba całe lato będzie chłodniejsza.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 04.07.2004 07:53

Dane z rozmowy telefonicznej:
03 lipca wyspa Brac temperatura powietrza 36 woda 27 stopni
czego wszystkim i sobie życzę
Józek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone