Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda I PlaŻe Na Istrii ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tempest
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 27.02.2005
Pogoda I PlaŻe Na Istrii ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempest » 27.02.2005 20:06

Witam - w zeszłym roku w lipcu byłem w Dalmacji (Marina) - pogoda była brzytwa. W tym roku planuję lipcowy urlop na Istrii, ale krążą różne opinie co do słonecznej pogody - podobno różnie ze słońcem - czy ktoś ma doświadczenia co do pogody na Istrii w lipcu - no i gdzie najlepiej zaparkować na ok 2 tygodnie. :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.02.2005 20:45

Moje wspomnienia z Istrii pochodzą z lat 1997,1998,2000.
Były to moje trzy kolejne wyjazdy w ten region Chorwacji.
Dopiero w następnych latach pognałem na południe (Dalmację)
No cóż-nie ma co ukrywać takiego słońca, pogody i ciepłej wody
w morzu jak w Dalmacji - na Istrii nie uświadczysz, przedewszystkim
z racji jej położenia geograficznego.(patrz mapa)
Byłem zawsze w lipcu, lub przełom lipca sierpnia,
pogoda była w kratkę, jak było słońce to grzało, ale wieczory
były chłodne, i dni deszczowe też się zdarzały.
Te trzy moje pobyty były koło Poreca,
być może na samym końcu"serduszka" Istrii -
w okolicach Puli jest cieplej, bo bardziej na południe.
Mimo że Istria chłodniejsza od Dalmacji, warto ją zwiedzić.
Ale właśnie raczej w lipcu, bo w sierpniu z racji bliskości Włoch
jest tej nacji tam bez liku -chyba wszyscy Włosi biorą urlop w
sierpniu i nawiedzają Istrie-bo mają blisko, u nich Adratyk brudniejszy
a pewnie też i Chorwacji dla nich jest taniej-tak było 1997-2000, jak
jest obecnie nie wiem, ale pewnie po staremu.
I jeszcze jedna uwaga - Istria jest droższa od Dalmacji.
Pozdrawiam.
PS. podziwiam "gdynianina" za jazdę do CRO-masz kawał drogi,
ciekawym jak długo jedziesz (jechałeś) do Mariny.
tempest
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 27.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempest » 27.02.2005 21:38

Dziękuję za informacje.
Oczywiscie pozdrawiam "Górala". Do Mariny z Gdyni jechalismy z noclegiem w Poroninie gdyż mamy tam rodzinę.Potem przez Słowację Austrię i Słowenię do Karlovacu w Chorwacji. Tam przenocowaliśmy i rano do Mariny - gdzie bylismy koło 14. W tym roku planuję pojechać przez Czechy - z Gdyni będzie o ok 200 km krócej niż taj jak w zeszłym roku przez Słowację

Jeszcze raz pozdrawiam
Andrzej T
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 27.02.2005 23:24

Jedź śmiało.Najlepiej koniec czerwca i lipiec.Sierpień też dobrze,ale do połowy miesiąca tabuny Włochów,potem Niemcy,ale już nie takie mnóstwo.Jak Ci się trafi jeden dzień burzowy,to będziesz wdzięczny Panu Bogu za odpoczynek od upałów.Ten czas sobie dowolnie zagospodarujesz.Uwaga:podczas deszczu istryjskie drogi robią się diabelnie śliskie.To nie jest rutynowa formułka.
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 22.03.2005 18:00

Witam - w tym roku pobyt w Chorawcji planuję rozpocząć od Istrii (Porec) około 12/13 czerwca. Nie jestem pewien dobrej pogody w tym czasie.
Czy nie jest to zbyt wcześnie na Istrie? Czy ktoś był w Poreciu w połowie czarwca? :)
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 22.03.2005 20:01

Moim zdaniem jest jednak pewne prawdopodobieństwo niepogody :lol:

pzdr :papa: :papa:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 22.03.2005 21:08

Jak wiemy z pogoda roznie bywa.
Jezdzilam przez kilka sezonow na camping Indie-Baniole kolo Puli na cały czerwiec.Jeden raz spotkało nas oberwanie chmury -tylko w nocy.

Natomiast w Omisu caly camp został zniszczony przez wichurę czy trabe powietrza,ktora wyszla z doliny rzeki Cetiny.

No i Bora ktora wieje bardzo czesto.

Lecz kto by sie tam przejmowal takimi drobiazgami .

W Chorwacjii nie mozna sie nudzic. :D :D
Polo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 06.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polo » 22.03.2005 21:57

tempest napisał(a):... krążą różne opinie co do słonecznej pogody - podobno różnie ze słońcem na Istrii w lipcu - no i gdzie najlepiej zaparkować na ok 2 tygodnie?


Pogody na lipiec nie przewidzisz! Również doświadczenia innych osób niewiele dadzą, bo każdego roku może być inaczej. I bywa! Byłem w Chorwacji kilka razy, najpiękniejszą pogodę miałem w Rabacu (Istria) , a najgorszą na Korculi (sporo dni pochmurnych i piekielnie :evil: duszno). A wiec nie ma reguły :!:
Napisałeś za mało informacji w jaki sposób chcesz spędzić wakacje (kemping albo hotel albo apartamenty, sam :sm: - z dziećmi :cry: - z teściową :devil: , tekstylny :oops: - naturysta 8O , na plaży - w muzeum - w kinie, nad morzem - w górach - w knajpie, noc w łóżku (z teściową) czy na dyskotece (z dziećmi), tanio (z teściową) - drogo (sam) itp. itd.). Istria jest równie piękna i równie ciepła jak pozostałe rejony Chorwacji. Polecam Rabac, Vrsar, Porec, Rovinj, nie polecam Rijeki i Puli - zwłaszcza Pula sprawia wrażenie miasta przemysłowego, a nie turystycznego. Oczywiście, gdy będziesz w pobliżu trzeba i Pulę zaliczyć, ma sporo atrakcyjnych zabytków.

Pozdrawiam,
Polo :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 22.03.2005 22:46

Bogdan007 napisał(a):Witam - w tym roku pobyt w Chorawcji planuję rozpocząć od Istrii (Porec) około 12/13 czerwca. Nie jestem pewien dobrej pogody w tym czasie.
Czy nie jest to zbyt wcześnie na Istrie? Czy ktoś był w Poreciu w połowie czarwca? :)

W ubiegłym roku znajomi byli w Porecu od ok. 20.06.
Pogodę mieli bardzo ładną (sądząc po zdjęciach i ich opaleniźnie :) )
A poza pogodą ... darmową kąpiel w przybrzeżnej wodzie z dodatkiem czegoś, za co sporo każą sobie płacić w gabinetach kosmetycznych :wink: :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.03.2005 00:48

Nie na Istrii, ale na wyspie Rab (to niedaleko) w 2002 trafiłem na złą (jak na chorwację) pogodę. Jaka to była pogoda opisałem tu:
forum/viewtopic.php?t=6482&highlight=
W tym samym czasie w Dalmacji pogoda była "standardowa". Wiem z telewizji i z relacji znajomych, którzy wtedy byli na Korculi.
Ale nie ma reguł i nie podam Ci recepty, bo moja szklana kula się popsuła, a z fusów wróżyć nie lubię. Jedno jest pewne - nawet ta "zła" pogoda na Rabie nie popsuła mi wypoczynku.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 23.03.2005 13:37

MorskiPas napisał(a):Nie na Istrii, ale na wyspie Rab (to niedaleko) w 2002 trafiłem na złą (jak na chorwację) pogodę. Jaka to była pogoda opisałem tu:
forum/viewtopic.php?t=6482&highlight=
W tym samym czasie w Dalmacji pogoda była "standardowa". Wiem z telewizji i z relacji znajomych, którzy wtedy byli na Korculi.
Ale nie ma reguł i nie podam Ci recepty, bo moja szklana kula się popsuła, a z fusów wróżyć nie lubię. Jedno jest pewne - nawet ta "zła" pogoda na Rabie nie popsuła mi wypoczynku.

morski...............co ci sie zepsulo ??????
:lol:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.03.2005 13:54

jacek gryczewski napisał(a):morski...............co ci sie zepsulo ??????
:lol:


Szklana kula. To taki przyrząd do wróżenia jaka będzie pogoda w lipcu :D
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 24.03.2005 09:49

MorskiPas napisał(a):
jacek gryczewski napisał(a):morski...............co ci sie zepsulo ??????
:lol:


Szklana kula. To taki przyrząd do wróżenia jaka będzie pogoda w lipcu :D

morski nawet mi takich rzeczy nie opowiadaj .................to kiesy ja mam brac urlop.Mówilem Ci zebys jakiegos badziewia na stadionie dziesieciolecia nie kupowal od kitajców :)

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda I PlaŻe Na Istrii ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone