Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni?

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.10.2011 20:45

Wiedeń jest fajny!

Pod kątem muzeów!

I nic więcej; IMHO. :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 10.10.2011 20:54

No nie, zabytki też mają fajne :wink: Muzea to osobny rozdział. I wycieczka tylko pod tym kątem. Do zaliczenia obowiązkowego, jak dla mnie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.10.2011 20:58

mahadarbi

Co do daty Twojego pobytu: czy to chodzi o mecz Hiszpania - Niemcy z 2008r. rozgrywany w Wiedniu właśnie? Bo to był finał Mistrzostw Europy, nie Świata. Finał Mundialu był w ubiegłym roku, tyle że w RPA - też grała Hiszpania, też wygrała 1:0, tyle że z Holandią.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 10.10.2011 21:03

Raul... no jasne :!: :oops: To dlatego, że na piłce znam się tak jak na strzelaniu z kuszy :lool: A przecież konsultowałam u znawcy! :evil:
Oczywiście, że masz rację. Hiszpania wygrała z Holandią a nie z Niemcami! Co mi te Niemcy... :roll:
Dzięki za czujność.

Aha - fanów i zapaleńców piłki nożnej - very sorry :wink:
Piotr, mam nadzieję, że nie znasz się na piłce? :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.10.2011 21:14

Aha, bo już myślałem że zwiedzałaś Wiedeń w momencie finału na Ernst Happel Stadion - to by było przeżycie! :D

Przyznaję, że coraz bardziej mnie do tego miasta ciągnie. Czekam na dalszy ciąg spaceru z Tobą
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 10.10.2011 21:40

Raul, nie nastawiaj się na zbyt wiele :wink:
Ja ledwie liznęłam to miasto, robiąc sobie wielki na niego apetyt. Warte grzechu, to wiem na pewno.

Ale bądź, może Cię zachęci tak, jak mnie? :D



Właśnie odgrzebałam relację Roxi, ona przedreptała znacznie więcej :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.10.2011 23:06

mahadarbi napisał(a):Stoję w moich schodzonych klapkach (trzeci sezon, muszę je wreszcie wyrzucić), w przykusej, pomiętej kiecce, na głowie artystyczny nieład...

Mahadarbi na salonach... 8)

;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.10.2011 23:45

mahadarbi napisał(a):Aha - fanów i zapaleńców piłki nożnej - very sorry :wink:
Piotr, mam nadzieję, że nie znasz się na piłce? :lol:



Wiedeń na tym nie ucierpiał w najmniejszym nawet stopniu , podobnie jak Twoja relacja :wink:

nie znam się na piłce nożnej :oops: wolę tenis , pływanie i rajdy (wyścigi ) samochodowe :wink:

Każdy spacer po Wiedniu jaki miałem przyjemność odbyć był inny , ale wszystkie były warte poświęconego czasu 8)


Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.10.2011 07:21

Pewnie ludzi, którym się Wiedeń nie podoba jest tyle samo, co tych w nim zakochanych.

Mi się podobał.
Czysto, ładnie, zielono, fajna architektura, dobre jedzenie, karuzele... ;)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.10.2011 09:59

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Stoję w moich schodzonych klapkach (trzeci sezon, muszę je wreszcie wyrzucić), w przykusej, pomiętej kiecce, na głowie artystyczny nieład...

Mahadarbi na salonach... 8)


Cud, że nie wezwali ochrony! :lool: Nie dosyć, że pozwolili przekroczyć pompatyczne progi, to jeszcze walizki zatargali do pokoju. Wiedeń przekonał mnie do siebie także takimi sytuacyjnymi detalami.

Pozdrawiam,
Anka


piotrf napisał(a):Wiedeń na tym nie ucierpiał w najmniejszym nawet stopniu , podobnie jak Twoja relacja :wink:


Uff, czuję się usprawiedliwiona.

piotrf napisał(a):Każdy spacer po Wiedniu jaki miałem przyjemność odbyć był inny , ale wszystkie były warte poświęconego czasu 8)


Choć widzieliśmy tyle, co kot napłakał, wystarczyło, by nabrać apetytu. Mnie urzekła tam wszechobecna zieleń w samym centrum, morze zieleni! Wiedeń to jednej wielki gigantyczny park. Tego na przykład Warszawie brakuje. Jak nie ma zieleni, nie ma życia. Taką mam teorię.

Pozdrawiam Cię,
Anka


Roxi napisał(a):Pewnie ludzi, którym się Wiedeń nie podoba jest tyle samo, co tych w nim zakochanych.

Mi się podobał.
Czysto, ładnie, zielono, fajna architektura, dobre jedzenie, karuzele... ;)


Mi też. Architektura wali na łopatki. My, niestety, z tym kawalątkiem Starego Miasta jesteśmy na szarym końcu stolic europejskich... To mnie przygnębia dość.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.10.2011 10:11

mahadarbi napisał(a): Mnie urzekła tam wszechobecna zieleń w samym centrum, morze zieleni! Wiedeń to jednej wielki gigantyczny park. Tego na przykład Warszawie brakuje. Jak nie ma zieleni, nie ma życia. Taką mam teorię.


Zieleń, zielenią... ale tu chodzi o to, że na tej zieleni można się spokojnie położyć, rozłożyć kocyk, usiąść bez obaw, że wdepnie się w jakieś psie g...no.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.10.2011 10:14

No dokładnie! Ordnung w sprzątaniu psich kup mają w żyłach. U nas tabliczki wielkości stolika nie wzruszają. Piesek narobił na trawę? No to co?! Przecież to tylko trawa. Żen :?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.10.2011 10:23

Może tam i ładnie, ale .... nie ciągnie mnie przepych tego miasta... ja z innej gliny, mnie raczej ciągną surowe widoki górskie... mimo, że oglądane przeważnie z samochodu.... tam jest dla mnie ładniej :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.10.2011 10:30

Łoo matku, Lechu...

Ja też wiejska dziewucha jestem, ale podoba mi się zarówno milczenie gór jak i owiec :wink: Raz wolę samotność, innym razem tłum ludzi. Jestem wzrokowcem. Zachwyca mnie szarotka w Tatrach, ale też ociekający złotem Burij Al Arab w Dubaju :lol: Ot, takie tam dywagacje :wink:


Pozdrawiam!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.10.2011 10:34

FUX napisał(a):Wiedeń jest fajny!

Pod kątem muzeów!

To, zdaje się, w Wiedniu jest takie kapitalne muzeum wojennej sztuki lekarskiej? :)
mahadarbi napisał(a):My, niestety, z tym kawalątkiem Starego Miasta jesteśmy na szarym końcu stolic europejskich... To mnie przygnębia dość.

Za co możemy podziękować jednemu austriackiemu i drugiemu sowieckiemu architektowi,
bo przy przedwojennej Warszawie takie miasta jak Wiedeń, Praga czy Budapeszt to ... ech, szkoda gadać :(

Leszek Skupin napisał(a):Może tam i ładnie, ale .... nie ciągnie mnie przepych tego miasta... ja z innej gliny, mnie raczej ciągną surowe widoki górskie... mimo, że oglądane przeważnie z samochodu.... tam jest dla mnie ładniej :)


A ja lubię pochodzić po lesie, ale ... najbardziej to po tych w środku miasta :D

No dobra, po podmiejskich też :lol:


Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich

cron
Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone