Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni?

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.11.2011 12:50

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):
Nieświąteczny też wart grzechu
:wink:

Grzeszyć można wszędzie. Nawet w Wiedniu. :lol:


Nawet w cieniu barokowych koszmarków :wink:

Pozdrawiam,
Anka
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 09.11.2011 12:56

dziękuję za wspólną wędrówkę po tym uroczym mieście. Bonarowi szczególnie dziękuję za pomoc, uzupełnianie relacji, zdjęcia, konkursy i zagadki Bezcenne


I ja dziękuję za wspólną wycieczkę po Wiedniu. Wiedeń (Austria) piękny temat.

Dla podróżujących tranzytem przez Austrię i dla zwiedzających Wiedeń polecam zwiedzić Seegrotte największe w Austrii podziemne jezioro dawną kopalnię gipsu w Hinterbrühl, wzniesienie Wilhelminenberg z piękną panoramą na cały Wiedeń, park Türkenschanz, zamek Franzensburg w Laxenburg, szczególnie polecam jarmarki adwentowe.
Dla zmęczonych zwiedzaniem Wiednia polecam odpocząć w Parku Zdrojowym Wiednia - Kurpark Oberlaa

Obrazek

A w drodze na południe Europy, czy to latem czy zimą, warto jechać trasą S6 w kierunku na Graz i zatrzymać się w Mariazell.

Gorąco polecam.
Obrazek

srebrny ołtarz ufundowany przez cesarzową Marię Teresę
Obrazek

(za zamieszanie odnośnie Śląska przepraszam, chciałem tylko zaznaczyć, że Zagłębie Dąbrowskie leży w obrębie województwa śląskiego i tyle, szkoda, że ten fakt nadal tak drażni, całkiem niepotrzebnie)

Pozdrawiam :papa:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.11.2011 13:03

bonar napisał(a):za zamieszanie odnośnie Śląska przepraszam, chciałem tylko zaznaczyć, że Zagłębie Dąbrowskie leży w obrębie województwa śląskiego i tyle, szkoda, że ten fakt nadal tak drażni, całkiem niepotrzebnie

Pozdrawiam :papa:


Mnie nic nie drażni, a rozmawiać warto zawsze, ja przynajmniej wiele się dowiedziałam :wink:
Wiedeń Wiedniem, ale bardzo chętnie pojechałabym za rogatki miasta i zobaczyła inne miasteczka.

Raz jeszcze bonar, dzięki za tak czynny udział :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2011 13:30

mahadarbi napisał(a):Wiedeń Wiedniem, ale bardzo chętnie pojechałabym za rogatki miasta i zobaczyła inne miasteczka.

Ale ... za rogatki Wiednia?


:D


Pozdrawiam
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.11.2011 13:34

No tak, tak! O to mnie się rozchodziło :D

:papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2011 13:48

Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że tam ten Ring mają zamiast rogatek, a dalej góry :)

Podobno Baden bei Wien jest malownicze, Graz nie miałem okazji zobaczyć za bardzo, ale pisali, że warto wpaść na ichnią starówkę, już nie pamiętam, co to za miejscowość była - trochę nie po drodze - ale polecali drogą, ale niesamowicie klimatyczną miejscowość pod Wiedniem, taka willowo-uzdrowiskową, chyba właśnie ten Baden, na nocleg.

Tak samo miejscowości nad Neusiedler See - podobno lepiej tam szukać lokum niż nad Balatonem i nie tylko lepiej, ale też warto. Nawet zatrzymać się na jeden, dwa dni, skorzystać z mało spotykanej możliwości popływania czy pożeglowania na takiej wysokości.

Koło tego jeziora tylko przejeżdżałem, ale wyglądało apetycznie :D

Pozdrawiam
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.11.2011 13:51

Wrócę z pracy to trochę poszperam w necie i wrzucę, a może w tym czasie też bonar co podpowie? :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2011 13:56

Wrzucaj ... Wiedeń to wszyscy znają :D
A tych rogatek to mało ...







PS Już znają ;)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 09.11.2011 13:59

Znają z przejazdu, tak, tak :wink: Ja też tak znałam, ale wreszcie postanowiłam go liznąć bardziej :D

Pozdrawiam!
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 10.11.2011 00:24

weldon napisał(a):
...polecali drogą, ale niesamowicie klimatyczną miejscowość pod Wiedniem, taka willowo-uzdrowiskową, chyba właśnie ten Baden, na nocleg.


Tak, to Baden - 25 kilometrów od Wiednia. Najłatwiej dotrzeć tam pociągiem (z Ringu, dokładnie spod Opery dociera się na miejsce w godzinę). Miejscowość 'niesamowicie klimatyczna', bo w powietrzu umoszą się opary siarkowodoru :D Tamtejsze mineralne źródła idealne są dla reumatyków i sportowców po wszelakich urazach.
Powiadają, że w Baden są najlepsze lody na północ od Alp :D
Poprzednia strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni? - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone