Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni?

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 21:14

Kurczę, bonar, będzie mi ich brakować, kiedy zakończę ten wątek... :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 22:37

mahadarbi napisał(a):O Wszyscy Święci, że tak powiem, Wojtek :hearts: No, jesteś wreszcie :D
Jak wyprawa?

Mroźźźno w nocy i przepięknie w ciągu dnia. 8)
Może wrzucę kilka fotek na ciepło do rumuńskich wyryp, jak już skończę spacerować po Sibiu.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 22:39

Koniecznie :!: A to Rumunia znowu była? Myślałam, że gdzieś dalej...

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 23:05

mahadarbi napisał(a):Koniecznie :!: A to Rumunia znowu była? Myślałam, że gdzieś dalej...

Zamykałem sezon górski. W tym roku wyjątkowo późno, ale jednak się udało.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 23:09

Franz napisał(a):Zamykałem sezon górski. W tym roku wyjątkowo późno, ale jednak się udało.


Hmm... myślałam, że sezon górski dopiero przed nami :?: :roll: Cóż, całe życie człowiek się uczy :wink:

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 23:16

mahadarbi napisał(a):Hmm... myślałam, że sezon górski dopiero przed nami :?: :roll: Cóż, całe życie człowiek się uczy :wink:

Przed nami zima. Mój sezon górski trwa od maja do października.

W zeszłym roku październikowy wypad nie wypalił z powodu fatalnej aury. W tym roku inne czynniki próbowały mi przeszkodzić, ale udało się w ostatniej chwili. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 23:25

Franz napisał(a):
Mój sezon górski trwa od maja do października.


Teraz rozumiem. A co w takim razie z okresem od października do maja? Książki przy kominku i regeneracja sił do kolejnego startu? :wink:

Cieszę się, że udało Cię pokonać przeciwności. Sezon górski w takim razie przechodzi do historii :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 23:38

mahadarbi napisał(a):Teraz rozumiem. A co w takim razie z okresem od października do maja? Książki przy kominku i regeneracja sił do kolejnego startu? :wink:

Ubywających sił już się nie zregeneruje. Czasu nie da się oszukać...

Owszem, sezon zimowy to nadrabianie zaległości w literaturze i programach nagranych do oglądnięcia w wolnym czasie. Poza tym - odkąd się zaangażowałem w Croforum, dopuściłem do ogromnych zaległości na swoich prywatnych stronkach. Teraz muszę przestawić priorytety, by nadrobić te zaległości. Nie będę się nudzić.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 23:39

Nasza wycieczka dobiega końca, ale postanowiłam sobie, że dokopię się do Wiednia sprzed 15 lat, zeskanuję zdjęcia i je Wam pokażę, co Wy na to?
Był w nich klimat, bo Wiedeń przygotowywał się do Bożego Narodzenia. A taki właśnie podoba mi się najbardziej... :roll:

Póki co jednak...
Obrazek

Kto wie, gdzie jesteśmy?
Obrazek
Obrazek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 23:40

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Teraz rozumiem. A co w takim razie z okresem od października do maja? Książki przy kominku i regeneracja sił do kolejnego startu? :wink:

Ubywających sił już się nie zregeneruje. Czasu nie da się oszukać...


Ale nie masz tu na myśli 'zdziadzienia'? :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 23:50

mahadarbi napisał(a):
Franz napisał(a):Ubywających sił już się nie zregeneruje. Czasu nie da się oszukać...

Ale nie masz tu na myśli 'zdziadzienia'? :wink:

Dziadek:
- Jak byłem młody, wszyscy mi mówili, że na starość nie będę mógł. A mnie... po prostu się nie chce.

:lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 31.10.2011 23:53

:lool:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 01.11.2011 10:20

bonar napisał(a):
mahadarbi napisał(a):
Grzegorz Ćwik napisał(a):Przepraszam, że również 3 swoje grosze wrzucę do tematu i może takie niezbyt optymistyczne fotki, ale cóż, taka data, 31 października, i to mnie jedynie usprawiedliwi.


Bardzo Ci dziękuję za wywołanie tematu, sama miałam to dziś zrobić... Nie byłam, nie widziałam, ale zgaduję - w kościele Kapucynów?

Pozdrawiam,
Anka


i znowu nagroda :D

Jasne, tu wrzucę kolejne swoje 3 grosze, odnośnie wątku, bo dzisiaj 1.listopada, to takie święto, nieprawda???

Obrazek

W kościele kapucynów przy Kärtner Strasse znajduje się Kaisergruft - krypta cesarska - gdzie od siedemnastego wieku chowano cesarzy i członków rodziny panującej.Właśnie tutaj znajduje się również krypta Franciszka Józefa. Jego grobowiec tonie w świeżych kwiatach, które składają wierni Habsburgom Austriacy i przybysze z różnych stron świata, zafascynowani cesarskim majestatem. Cesarzowa Elżbieta czyli Sissi, pochowana jest obok, i, podobnie jak sarkofag jedynego syna monarszej pary, następcy tronu arcyksięcia Rudolfa, ciągle udekorowany jest wiązankami i kwiatami.

PS. cała sprawa z synem, samobójstwo? zabójstwo? bardzo ciekawa!!!

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol: :cry: :cry:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.11.2011 10:54

Grzegorz Ćwik napisał(a):... bo dzisiaj 1.listopada, to takie święto, nieprawda???

Gwoli ścisłości, to świeckich zmarłych wypadałoby w Dzień Zaduszny wspomnieć, a dziś, na przykład, o św. Szczepanie opowiedzieć, ale to też ciekawa historia ;)

Z tego co pamiętam, to nie tylko Habsburgowie, ale w ogóle, rody europejskie wszelakie, w ramach koligacji rodzinnych się wiążąc,
prowadziły do degeneracji kolejnych pokoleń, co się w różny sposób, niestety, przykry i dla ludu, którym kierowali i dla nich samych często tragicznie się kończący.

Jeśli tragedia w Mayerling pozwoliła na uratowanie państwa od bankructwa, to samobójstwo arcyksięcia było dokładnie tym, czego Austriacy potrzebowali wówczas najbardziej.

Powiedzmy, że to szczęśliwy zbieg okoliczności się zrobił ;)

Pozdrawiam


PS A, swoją drogą, o św. Szczepanie chętnie bym się dowiedział więcej, tym bardziej, że Matka Boska Passawska należy do moich ulubionych rzeźb, a katedra św. Szczepana, dedykowana przecież również dzisiejszym Wszystkim Świętym, budowę swą zawdzięcza własnie biskupom passawskim, którzy wówczas w swoim zasięgu Wiedeń mieli.

Mały ten świat :roll:

:)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 01.11.2011 20:29

mahadarbi napisał(a):Nasza wycieczka dobiega końca, ale postanowiłam sobie, że dokopię się do Wiednia sprzed 15 lat, zeskanuję zdjęcia i je Wam pokażę, co Wy na to?
Był w nich klimat, bo Wiedeń przygotowywał się do Bożego Narodzenia. A taki właśnie podoba mi się najbardziej... :roll:

Póki co jednak...
Obrazek

Kto wie, gdzie jesteśmy?
Obrazek
Obrazek


:lol: niestety, to znowu ja :lol:
na pierwszym zdjęciu patrząc do przodu jest hotel w którym mieszkał prezydent Busch :?
budynek na ostatnim zdjęciu po lewej stronie to Dyrekcja Ogrodów Wiedeńskich. W okresie świąt BN przepięknie przystrojony :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod urokiem Straussa lub jak nadgryźć Wiedeń w dwa dni? - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone