Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.10.2021 06:59

piekara114 napisał(a):Pewnie nie każdy w link zajrzy.... Planowany rozkład jazdy.... Kraków - Split 21h...
Screenshot_20211008_183538.jpg


Uwierz, kto będzie potrzebował, to zajrzy...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.10.2021 07:01

Czy ktoś kogoś przymusza do podróży do Chorwacji pociągiem? Bo czytając posty niektórych userów odnoszę takie wrażenie. Nie chcecie, nie korzystajcie. Zamiast się cieszyć, że jest alternatywa, że ci którzy pojadą pociągiem zwolnią wam trochę miejsca na autostradach i bramkach, to na siłę wynajdujecie wady podróży pociągiem. Pytam tylko - po co?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.10.2021 07:48

Bravik napisał(a):Czy ktoś kogoś przymusza do podróży do Chorwacji pociągiem? Bo czytając posty niektórych userów odnoszę takie wrażenie. Nie chcecie, nie korzystajcie. Zamiast się cieszyć, że jest alternatywa, że ci którzy pojadą pociągiem zwolnią wam trochę miejsca na autostradach i bramkach, to na siłę wynajdujecie wady podróży pociągiem. Pytam tylko - po co?


...jak dla mnie super opcja :D

Odpada też problem z mandatami...
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 09.10.2021 08:15

No rewelacja, jak już kiedyś pisałem chcę wysłać teściów w przyszłym roku do Chorwacji. Wsiądą sobie w Rybniku do pociągu (mają 15 minut autobusem) i wysiadają po 19 h w Splicie gdzie ich odbieramy. Myślę że z taką trasą i czasem dojazdu ten pociąg będzie hitem. Boję się tylko że trzeba będzie polować na bilety.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 09.10.2021 08:46

Bravik napisał(a):Zamiast się cieszyć, że jest alternatywa, że ci którzy pojadą pociągiem zwolnią wam trochę miejsca na autostradach i bramkach, to na siłę wynajdujecie wady podróży pociągiem. Pytam tylko - po co?


Forum to miejsce wymiany informacji i poglądów.
Dla przykładu, jeżeli powtarza się w komentarzach do artykułu wątek o wielogodzinnych spóźnieniach to warto taką informację podać. Każdy sobie na tej podstawie wyciągnie własne wnioski. Na przykład taki, że i owszem trudno, może się spóźni, ale trzeba przygotować się na jazdę taksówką lub załatwić sobie transfer do apartamentu wieczorową porą.
Lepiej mieć taką informację i być przygotowanym niż wylądować z bagażami wieczorem na dworcu bez pomysłu co dalej.

Inna sprawa, że wygląda na to, że przewoźnik wyciągnął wnioski i planuje przekierować pociąg z Krakowa na inną trasę, więc może systemowe opóźnienia znikną.

A na koniec, wszystko to na razie plany. Co tydzień inne.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.10.2021 12:20

Opcja ciekawa.
Czas dojazdu podobny do autokarowych przejazdów ale komfort jednak trochę wyższy (jechałem 2x do Chorwacji klasami luxusowymii było średnio wygodnie, ale może są jakieś jeszcze lepsze).
Jedyne zagrożenia to opóźnienia.
Jeżdżę czasami w Polsce pociągami intercity lub pendolino i ostatnio w tym temacie to jakiś dramat.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.10.2021 13:33

Kiepura napisał(a): A na koniec, wszystko to na razie plany. Co tydzień inne.


I zapewne cieszyłbyś się, że nie wypaliły. Bo miałbyś satysfakcję. :roll:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.10.2021 13:53

mchrob napisał(a):Boję się tylko że trzeba będzie polować na bilety.

Ja się boję, że bilety będą w stałej cenie, czyli drogo. Jeśli można by - tak jak w liniach lotniczych - coś popolować, to możliwe, że udałoby się coś taniego ustrzelić... jak dla mnie, cena kuszetki będzie tu grała główną rolę.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 09.10.2021 14:00

Bravik napisał(a):
Kiepura napisał(a): A na koniec, wszystko to na razie plany. Co tydzień inne.


I zapewne cieszyłbyś się, że nie wypaliły. Bo miałbyś satysfakcję. :roll:


8O

Skąd taki wniosek. Uwielbiam pociągi.

Cieszyć się nie będę, ani też nie będę miał satysfakcji. Natomiast się nie zdziwię jak to nie wypali. Prosta ocena rzeczywistości, nic ponadto.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.10.2021 14:04

Raphael napisał(a):
mchrob napisał(a):Boję się tylko że trzeba będzie polować na bilety.

Ja się boję, że bilety będą w stałej cenie, czyli drogo. Jeśli można by - tak jak w liniach lotniczych - coś popolować, to możliwe, że udałoby się coś taniego ustrzelić... jak dla mnie, cena kuszetki będzie tu grała główną rolę.

Podobno 360zl za bilet w jedną stronę.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.10.2021 14:17

empire13 napisał(a):
Raphael napisał(a):
mchrob napisał(a):Boję się tylko że trzeba będzie polować na bilety.

Ja się boję, że bilety będą w stałej cenie, czyli drogo. Jeśli można by - tak jak w liniach lotniczych - coś popolować, to możliwe, że udałoby się coś taniego ustrzelić... jak dla mnie, cena kuszetki będzie tu grała główną rolę.

Podobno 360zl za bilet w jedną stronę.

Zarówno w RegioJet jak i w ÖBB ceny biletów były płynne. Im wcześniej kupione tym tańsze. Były też promocje, typu: podróżujesz kuszetką w cztery osoby, opłacasz tylko 3 bilety. Przykładowo mój bilet z Wiednia do Splitu zakupiony dość wcześnie, kosztował 29,90 euro, ale już Austriacy którzy z nami podróżowali płacili po 90 euro.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.10.2021 15:33

Ciekawa alternatywa i dwa postoje jakieś 25km od domu. Może kiedyś się skuszę :wink:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.10.2021 08:47

Dla mnie, jako mieszkańca 3-City podróż do Krakowa, żeby załadować się do pociągu jest mało racjonalna. Liczę, że PKP uruchomi połączenie z Gdyni, ewentualnie z Wa-wy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.10.2021 09:26

Wiadomo że nie dla każdego to będzie dobre rozwiązanie. Gdybym mieszkał w Trójmieście i nie chciał jeździć lub nie miał auta, to w pierwszej kolejności szukałbym połączeń lotniczych.
Ale im więcej opcji tym lepiej dla miłośników Chorwacji i Chorwatów.
Choć pewnie dla niektórych pewnym minusem będzie ciut większa popularność tego kierunku ;)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 11.10.2021 04:43

RegioJet zgłosił właśnie do odpowiedniego czeskiego urzędu projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim 2022. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu [...]

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/zn ... 04833.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone