Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.10.2021 18:51

Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.10.2021 21:20



Bilet kupiony w ostatniej chwili będzie być może tyle kosztował.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 12.10.2021 13:35

Zaczyna się pomalutku klarować scenariusz jednosezonowej trasy pociągiem PL CRO i do widzenia. 720zl od osoby w obie strony hmm.. no i moim zdaniem, owszem taniej wcześniej kupisz, ale lekko taniej w sensie max 30 40 zł.
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 12.10.2021 13:37

LUKASQ napisał(a):Zaczyna się pomalutku klarować scenariusz jednosezonowej trasy pociągiem PL CRO i do widzenia. 720zl od osoby w obie strony hmm.. no i moim zdaniem, owszem taniej wcześniej kupisz, ale lekko taniej w sensie max 30 40 zł.


Dla dwóch osób atrakcyjna oferta. Podobna kwota co samochodem.
Dał rodziny czteroosobowej to już mało atrakcyjna kwota.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2021 13:49

LUKASQ napisał(a):Zaczyna się pomalutku klarować scenariusz jednosezonowej trasy pociągiem PL CRO i do widzenia. 720zl od osoby w obie strony hmm.. no i moim zdaniem, owszem taniej wcześniej kupisz, ale lekko taniej w sensie max 30 40 zł.

Nie, nie taniej o 30, 40 zł, ale o np. 200 zł na bilecie. I wiem, o czym piszę. :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2021 14:43

andrzejzabrze napisał(a):Dla dwóch osób atrakcyjna oferta. Podobna kwota co samochodem.
Dla mnie, gdzie do granicy SK mam 70 km, nawet dla 2 osób cena jest nieatrakcyjna. Muszę doliczyć do tego dojazd do Krakowa lub Katowic i parking tam na miejscu, czyli min. 100 zł jeszcze. Za ok. 1500/1600 zł dojadę w okolice Splitu, poruszam się po miejscu i wrócę. Aby cena była dla mnie atrakcyjna musiałaby spaść do poziomu 150 zł/os. i to bez wielkiego polowania na taką cenę i być dostępna ok. 4 tyg. przed wyjazdem, a poza sezonem na tydzień przed (spontaniczny wyjazd).

:papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.10.2021 15:01

Tu nie chodzi o to, czy cena jest atrakcyjna czy nie.
Łatwo policzyć przy ilu osobach koszty są niższe niż samochodem.
Kolej to dobra opcja dla kogoś, kto nie ma auta albo posiada auto niekoniecznie gotowe na takie trasy.
Wtedy można porównywać kolej vs autokar vs samolot.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2021 15:55

piekara114 napisał(a):
andrzejzabrze napisał(a):Dla dwóch osób atrakcyjna oferta. Podobna kwota co samochodem.
Dla mnie, gdzie do granicy SK mam 70 km, nawet dla 2 osób cena jest nieatrakcyjna. Muszę doliczyć do tego dojazd do Krakowa lub Katowic i parking tam na miejscu, czyli min. 100 zł jeszcze. Za ok. 1500/1600 zł dojadę w okolice Splitu, poruszam się po miejscu i wrócę. Aby cena była dla mnie atrakcyjna musiałaby spaść do poziomu 150 zł/os. i to bez wielkiego polowania na taką cenę i być dostępna ok. 4 tyg. przed wyjazdem, a poza sezonem na tydzień przed (spontaniczny wyjazd).

:papa:


Napiszę do RegioJet by, broń Boże, nie zmuszali Cię do podróży ich pociągiem. Czy odpuszczą - nie wiem.
Ty nie pojedziesz, ale ten świat nie kręci się wokół Ciebie. Jedź czym chcesz, ale po co negujesz na starcie coś, co jeszcze dobrze nie wystartowało.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.10.2021 16:54

Bravik napisał(a):
Napiszę do RegioJet by, broń Boże, nie zmuszali Cię do podróży ich pociągiem. Czy odpuszczą - nie wiem.
Ty nie pojedziesz, ale ten świat nie kręci się wokół Ciebie. Jedź czym chcesz, ale po co negujesz na starcie coś, co jeszcze dobrze nie wystartowało.

A Tobie się wydaje, że wokół Ciebie się kręci?
Nie wszystkim musi to pasować i każdy ma prawo do własnego zdania.
Niestety nie będzie ono zawsze tożsame z Twoim.
Przywyknij.
Będzie Ci łatwiej w życiu.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 12.10.2021 18:44

anakin napisał(a):
Bravik napisał(a):
Napiszę do RegioJet by, broń Boże, nie zmuszali Cię do podróży ich pociągiem. Czy odpuszczą - nie wiem.
Ty nie pojedziesz, ale ten świat nie kręci się wokół Ciebie. Jedź czym chcesz, ale po co negujesz na starcie coś, co jeszcze dobrze nie wystartowało.

A Tobie się wydaje, że wokół Ciebie się kręci?
Nie wszystkim musi to pasować i każdy ma prawo do własnego zdania.
Niestety nie będzie ono zawsze tożsame z Twoim.
Przywyknij.
Będzie Ci łatwiej w życiu.


No okej, ale jak ktoś na każdej stronie tego wątku i przy każdej okazji, jak ten Kato, informuje tu wszystkich, że ma blisko do granicy. I mu się nie opłaca, i ogólnie bez sensu…
No ileż można?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2021 19:04

@Bravik
Nie zapominaj, że to jest forum wymiany informacji i punktów widzenia. To że Ty skorzystałeś, jadąc najpierw do Wiednia i trafiłeś bilet za nieduże pieniądze nie znaczy, że każdemu pasują opcje kilku przesiadek i przedłużania drogi o nie wiadomo ile. Nie każdy będzie tak zachwycony taką podróżą jak Ty. Wymieniamy się tu swoimi spostrzeżeniami i dla mnie opcja mało ciekawa (koszt, czas, brak auta na miejscu, ograniczenie w bagażu) i jak można tu przeczytać nie tylko dla mnie mało ciekawa....
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2021 19:09

anakin napisał(a):
Bravik napisał(a):
Napiszę do RegioJet by, broń Boże, nie zmuszali Cię do podróży ich pociągiem. Czy odpuszczą - nie wiem.
Ty nie pojedziesz, ale ten świat nie kręci się wokół Ciebie. Jedź czym chcesz, ale po co negujesz na starcie coś, co jeszcze dobrze nie wystartowało.

A Tobie się wydaje, że wokół Ciebie się kręci?
Nie wszystkim musi to pasować i każdy ma prawo do własnego zdania.
Niestety nie będzie ono zawsze tożsame z Twoim.
Przywyknij.
Będzie Ci łatwiej w życiu.


Tak na marginesie, Wujku Dobra Rada, chyba nie zauważyłeś że ja np. nie neguję i nie kpię z podróży samochodem czy samolotem. Ale i tak musiałeś wtrącić swoje 3 grosze.
Co innego własne zdanie, co innego negacja wszystkiego co komuś tam nie pasuje.
O moje życie się nie martw, pilnuj własnego.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2021 19:16

piekara114 napisał(a):@Bravik
Nie zapominaj, że to jest forum wymiany informacji i punktów widzenia. To że Ty skorzystałeś, jadąc najpierw do Wiednia i trafiłeś bilet za nieduże pieniądze nie znaczy, że każdemu pasują opcje kilku przesiadek i przedłużania drogi o nie wiadomo ile. Nie każdy będzie tak zachwycony taką podróżą jak Ty. Wymieniamy się tu swoimi spostrzeżeniami i dla mnie opcja mało ciekawa (koszt, czas, brak auta na miejscu, ograniczenie w bagażu) i jak można tu przeczytać nie tylko dla mnie mało ciekawa....


Dla Twojej informacji - jechałem już różnymi trasami i nigdy nie płaciłem więcej niż 500-550 PLN za bilety powrotne na trasie W-wa - Split za osobę. Także nie był to przypadek z ceną biletu. Poza tym jedna przesiadka w Wiedniu to jednak nie kilka przesiadek.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.10.2021 19:19

empire13 napisał(a):Tu nie chodzi o to, czy cena jest atrakcyjna czy nie.
Łatwo policzyć przy ilu osobach koszty są niższe niż samochodem.
Kolej to dobra opcja dla kogoś, kto nie ma auta albo posiada auto niekoniecznie gotowe na takie trasy.
Wtedy można porównywać kolej vs autokar vs samolot.


No nie wiem. Nawet dla 2 osób bez samochodu ofert jest średnia. Rok temu LOT Rzeszów-Zadar w obie strony w 2 poł. sierpnia kosztował ok. 450 zl. W tym roku nieco ponad 600 zł, a Rzeszów-Split ok. 850 zł. Z ciekawości sprawdzałam ceny przy rezerwacji biletu miesiąc wcześniej. Podejrzewam, że z innych polskich lotnisk ceny zbliżone. Oferta kolejowa raczej dla krakusów, zapalonych miłośników kolejnictwa ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2021 19:22

Bravik napisał(a):Poza tym jedna przesiadka w Wiedniu to jednak nie kilka przesiadek.
A przesiadka do pociągu w Warszawie i potem do jakiegoś środka transportu w Splicie to nie przesiadki?? Bo dla mnie jednak przesiadki...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone