Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.10.2021 19:23

naszastruga napisał(a):
empire13 napisał(a):Tu nie chodzi o to, czy cena jest atrakcyjna czy nie.
Łatwo policzyć przy ilu osobach koszty są niższe niż samochodem.
Kolej to dobra opcja dla kogoś, kto nie ma auta albo posiada auto niekoniecznie gotowe na takie trasy.
Wtedy można porównywać kolej vs autokar vs samolot.


No nie wiem. Nawet dla 2 osób bez samochodu ofert jest średnia. Rok temu LOT Rzeszów-Zadar w obie strony w 2 poł. sierpnia kosztował ok. 450 zl. W tym roku nieco ponad 600 zł, a Rzeszów-Split ok. 850 zł. Z ciekawości sprawdzałam ceny przy rezerwacji biletu miesiąc wcześniej. Podejrzewam, że z innych polskich lotnisk ceny zbliżone. Oferta kolejowa raczej dla krakusów, zapalonych miłośników kolejnictwa ;)

To zależy czy wspomniana przez Ciebie cena jest standardem czy raczej okazją trudną do upolowania. Dochodzą jeszcze opłaty za bagaż.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.10.2021 19:45

piekara114 napisał(a):
Bravik napisał(a):Poza tym jedna przesiadka w Wiedniu to jednak nie kilka przesiadek.
A przesiadka do pociągu w Warszawie i potem do jakiegoś środka transportu w Splicie to nie przesiadki?? Bo dla mnie jednak przesiadki...

Na siłę szukasz negatywów. Ja jestem jednak z tych, dla których szklanka jest do połowy pełna.
Na Hvar czy inne wyspy też dojeżdżasz bez korzystania z innych środków transportu?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2021 20:10

Bravik napisał(a):Na siłę szukasz negatywów. Ja jestem jednak z tych, dla których szklanka jest do połowy pełna.
:lol: :lol: A widzisz, ja jestem bardzo optymistycznie nastawioną osobą do życia, co nie oznacza, że we wszystkim widzę zachwyt, patrzę też realnie na rożne opcje....

Bravik napisał(a):Na Hvar czy inne wyspy też dojeżdżasz bez korzystania z innych środków transportu?
Oczywiście, że przy przeprawach na wyspy korzystam z promu, ale z samochodu zabieram co najwyżej aparat i butelkę wody, a nie walizkę, torebkę, plecak... dla mnie znaczna różnica... nie mówiąc o tym jakby wyglądało to w przypadku przesiadek mając pod opiekę dwójkę przedszkolaków....


empire13 napisał(a):
naszastruga napisał(a):Rok temu LOT Rzeszów-Zadar w obie strony w 2 poł. sierpnia kosztował ok. 450 zl. W tym roku nieco ponad 600 zł, a Rzeszów-Split ok. 850 zł. Z ciekawości sprawdzałam ceny przy rezerwacji biletu miesiąc wcześniej. Podejrzewam, że z innych polskich lotnisk ceny zbliżone. Oferta kolejowa raczej dla krakusów, zapalonych miłośników kolejnictwa ;)
To zależy czy wspomniana przez Ciebie cena jest standardem czy raczej okazją trudną do upolowania. Dochodzą jeszcze opłaty za bagaż.
Cena nie jest standardem, rośnie wraz z liczbą sprzedanych miejsc i bliskością lotu. Ale w tym roku było dużo świetnych ofert przelotów do Chorwacji. Kolega w pracy monitorował sytuację i nawet trafiały się ceny rzędu 200 zł w obie strony na lot w sierpniu na tydzień, przy zakupie w lipcu (z dużym bagażem 150 zł więcej). Ale to trzeba monitorować (są na to sposoby) i jak wpadnie dobra cena to od ręki kupować, a nie myśleć, czekać... W cenie 800-1000 zł bez większych problemów kupisz bilety, co nie znaczy, że od ręki takie trafisz.... W tej chwili kupisz lot Ryanairem Kraków-Zadar 20.07-03.08.2022 za 718 zł z bagażem 10 kg, a za 920 z 20 kg. Jest kilka dostępnych terminów w takiej cenie, choć super cena to nie jest...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2021 20:17

Lot naszym LOTem z 23 kg bagażem Warszawa-Split 21.07-06.08.2022 cena całkowita 898 zł. To tak na szybko bez żadnych promocji itp.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.10.2021 20:34

A ja sobie pojadę pociągiem do Chorwacji :) w ramach przygody a nie przeliczania kilometrów, kilogramów, złotówek.
Do granicy mam 30km, samochód mam, kierowców na zmianę, ale pobawię się w podróżnika, skoro na Orient Express się nie załapię, a na Transsyberyjską nie mam póki co czasu :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.10.2021 15:11

stachan napisał(a):A ja uważam, że jeszcze większe zainteresowanie byłoby gdyby reaktywować auto-kuszetki. Auto w wagonie samochodowym, ja w przedziale sypialnym. A kosztowało to niewiele więcej niż benzyna na tej trasie.


Taki pociąg jeździ z Belgradu do Baru - nazwa się Auto Voz; niestety z uwagi na liczne tunele gabaryty samochodu na lawecie są mocno ograniczone, a taka byłaby piękna wycieczka.

https://www.seat61.com/belgrade-to-bar-railway.htm
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 19.10.2021 20:41

empire13 napisał(a):
naszastruga napisał(a):
empire13 napisał(a):Tu nie chodzi o to, czy cena jest atrakcyjna czy nie.
Łatwo policzyć przy ilu osobach koszty są niższe niż samochodem.
Kolej to dobra opcja dla kogoś, kto nie ma auta albo posiada auto niekoniecznie gotowe na takie trasy.
Wtedy można porównywać kolej vs autokar vs samolot.


No nie wiem. Nawet dla 2 osób bez samochodu ofert jest średnia. Rok temu LOT Rzeszów-Zadar w obie strony w 2 poł. sierpnia kosztował ok. 450 zl. W tym roku nieco ponad 600 zł, a Rzeszów-Split ok. 850 zł. Z ciekawości sprawdzałam ceny przy rezerwacji biletu miesiąc wcześniej. Podejrzewam, że z innych polskich lotnisk ceny zbliżone. Oferta kolejowa raczej dla krakusów, zapalonych miłośników kolejnictwa ;)

To zależy czy wspomniana przez Ciebie cena jest standardem czy raczej okazją trudną do upolowania. Dochodzą jeszcze opłaty za bagaż.


Okazja to nie była. Rok tem ktoś ze znajomych leciał do Zadaru pod koniec sierpnia za 180 zł, bilet kupował 2 tygodnie wcześniej.

Bagaż? Rejestrowany to ok. 100 zł więcej. Jednak te 8-10 kg podręcznego spokojnie wystarcza na 2 tygodnie. No chyba że się jedzie cala rodziną z zapasami różowych dmuchanych flamingów i wałówą na cały pobyt, wtedy jednak lepszy jest samochód.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.10.2021 21:49

Jedzeniów i piciów oraz flamingów nie biorę ;)
Bagażów nigdy do Chorwacji nie ważyłem ale zawsze biorę 3 bardzo ciężkie walizki plus czasem coś jeszcze, więc pewnie limit ten mocno przekraczam.
AlbatrosPoland
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.08.2020
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlbatrosPoland » 28.11.2021 19:18

Tak to wyglądało w 2008, może 2009 roku. Pociąg nazywał się Tetmajer i ciągnął, takie oto wagony. Ciągła zmiana kierunków jazdy (Bydgoszcz, Kraków Płaszów, Sucha Beskidzka i Chabówka) powodowała, ze czasem w/w wagony były za lokiem. To powodowało, ze na karoserii samochodów zostawały ślady, od iskrzenia pantografu. Takie rude kropki. Konduktor opowiadał, jak właściciel nowego Mesia poryczał się w Zakopanym, jak zobaczył swój wóz... To nie legenda, bo na tym Matizie, też tak było, może nie tak widoczne...

Coś dla oka:
Załączniki:
CNV00036.JPG
CNV00035.JPG
CNV00034.JPG
CNV00033.JPG
02.jpg
01.jpg
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 07.01.2022 16:46

Facebook, profil @PociagPolskaChorwacja napisał(a):Pociąg Polska Chorwacja
Witajcie kochani
Często pytacie o Cenę przejazdu, czas podróży i z jakich stacji wyjeżdża itd.
Postanowiliśmy ze zrobimy krótki wpis z odpowiedziami na wasze najczęściej zadawanym pytaniami :
1) Cena biletu?
Oficjalnie jeszcze nie jest podana ale myślimy ze to będzie 250zł/350 zł. Ceny będą zależne tez od klasy przedziału, będzie tez możliwość przejazdu w kuszetkach ( przedziały sypialne )
2) Jakie przedziały?
Jak wyżej wspomnieliśmy, będą 2 klasy wagonów, kuszetki ( sypialne ), wagon na rowery, i wagon restauracyjny.
3) Z jakich stacji rusza?
Miał ruszać z Krakowa ale przepływ lini Kraków- Katowice może być zbyt obciążony, tak wiec raczej ruszać będzie z Katowic,
4) Jaki czas przejazdu?
To zależy z jakiej stacji będziesz ruszał i gdzie wysiadał, dla tego dajemy w fotkach rozkład jazdy, można sobie obliczyć samemu
5) W jakie dni będzie kursował?
Pociąg rusza 15.06.2022 i kursować będzie 3 razy w tygodniu, lecz jak się przyjmie do końca czerwca to pociąg będzie kursować codziennie.
TWORZYMY DLA WAS STRONĘ http://WWW.polskachorwacja.Pl GDZIE BĘDZIECIE MIEĆ SAME SPRAWDZONE MIEJSCA Z OZNACZENIEM W KTÓRYCH PENSJONARACH, RESTAURACJACH DOGADACIE SIĘ PO POLSKU

TAM:
Obrazek

I Z POWROTEM:
Obrazek


-> https://www.facebook.com/PociagPolskaCh ... 9935663110
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 28.01.2022 22:51

yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 19.03.2022 18:35

Wieść gminna niesie, że w tym roku pociągu z PL jednak nie będzie.
Wobec tego, dla chętnych, pozostają połączenia kolejowe jak w ubiegłym roku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2022 23:03

Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.03.2022 00:20

Niestety, choć jestem fanem podróżowania koleją, w tegorocznych dostępnych wersjach staje się to mało opłacalne. O ile jeszcze podróż w wersji na siedząco na trasie W-wa - Wiedeń - Split cenowo jest do przyjęcia (ok. 1100 PLN za dwie osoby), to w wersji W-wa - Praga - Split robi się już mniej ciekawie (ponad 1400 PLN za dwie osoby). Przy podróży kuszetką to już odpowiednio 1700 PLN (Wiedeń) i ponad 1900 PLN (Praga). No i czas podróży brutto - 28 godzin przez Wiedeń i 32 przez Pragę.
Tak więc w tym roku samolot z W-wy do Splitu. Koszt 1600 PLN za lot w dwie strony dla dwóch osób z bagażem na głowę po 31 kg. No i czas podróży - tylko ok. 6 godzin, bo przesiadka w Zagrzebiu. :wink:
AlbatrosPoland
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.08.2020
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlbatrosPoland » 21.04.2023 16:46

Witam z Bydgoszczy
Temat umarł, bo pociąg nie ruszył. Jeździł za to pociąg z Pragi do Rijeki i Splitu. Trafiła mi się garść ciekawostek. Przeczytałem je w Świecie Kolei:

Praktycznie każdy kurs pociągu kończył się mniejszą lub większą "drama": Zapchane toalety i niedziałająca klimatyzacja, co przy nieotwieralnych oknach i temperaturze w Chorwacji może być problemem. Przyczyną był wiek taboru... i niedostateczne jego serwisowanie.

Wskazano również na brak personelu do obsługi pociągu... (niech zgadnę, samozatrudnienie :-), albo najniższe pensje...)

Średnia opóźnienia w lipcu 2022 na kursach do Splitu (grupa wagonów) wyniosła 240 minut na kurs... Jest to 4 godziny średnio.... Pamiętajmy, ze czas jazdy wynosił 21 godzin....

W w/w lipcu opóźnienie było tak duże, że pociąg zatrzymywano w Ogulinie i dalej autobusem. Przyczyną tego było: Zbyt krótki czas na posprzątanie (fachowo obrządzenie ) składu w Splicie. Gdyby ten pociąg jechał do końca, to w drodze powrotnej zaliczyłby spóźnienie już na starcie...

Ciekawą informacją, że pierwsze promocyjne pociągi, dla dziennikarzy i innych ważniaków były prowadzone trakcją podwójną (dwiema lokomotywami), aby..., aby dojechać na czas.... Później już jeden lok...

Kocham pociągi, ale myślę, że te spóźnienia to filozofia firmy, wliczona w cenę.... Cena jest, w pewnej puli, bardzo niska więc ludzie jakoś to zniosą....

Uwielbiam transport, czy to autobusowy, czy to kolejowy z biletami za 1zł + 23 % Vat.... Pracowałem w takiej firmie, nawet na szkoleniach mówiono nam, że cena infolinii ma odstraszać maruderów, co za 1 zł chcą mieć złote podłokietniki...

Pozdrawiam z Bydgoszczu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone