Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po powrocie z miasta Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 04.06.2009 15:14

muryjos napisał(a):Ja będę w Pisaku k/Omisia i zastanawiam sie czy da sie pokąpać. Na prognozie temperatury ponad 20stC ale też opady więc nie wiem jak to bedzie. Wyjezdzam w ten weekend.


Nie byłem nigdy tak wcześnie, najwcześniej 4 lipca i można było siedzieć w wodzie 3 godziny bez "odmrożeń" :D
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 04.06.2009 21:16

mallgola napisał(a):Dzięki za odpowiedzi :D nr78 pewnie gdzieś na samym końcu ,tam jak jest taka zagięta uliczka tak nam pokazało na mapce jak szukaliśmy drogi,mam nadzieję,że nie w pobliżu tego wysypiska :x


CZyli jak będziecie jechać to przy wjeździe do Pagu kierujecie się na Novalję, następnie jak miniecie już okolice centrum, to będzie skręt (rozwidlenie) na Bośanę. Jak miniecie hotel Biser to zaraz powinien być już skręt na Waszą uliczkę (najpierw mały sklepik po lewej i zaraz przed śmietnikami).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 07:53

Dzięki :D za 3 tygodnie wyruszamy!
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 05.06.2009 08:24

mallgola napisał(a):Dzięki :D za 3 tygodnie wyruszamy!

No to się niestety nie spotkamy, bo my dopiero 18.06. Jeżeli będzie się Wam chciało to poszukajcie sobie spokojnej plaży w okolicach Bośany. Tylko trzeba bedzie podjechać te 3-6km. A jak checie zdjęcie plaży która jest przy tej Waszej ulicy to proszę o maila bo mnie wnerwia ta cała procedura wklejania zdjęć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 22:01

A do kiedy będziecie na Pagu?(my od 28 .06 do 7 .07)
Ostatnio edytowano 05.06.2009 22:54 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 05.06.2009 22:25

mallgola napisał(a):A do kiedy będziecie na Pagu?(my od 28 .06 do 7 .07)mój emeail :
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl -proszę ładnie o zdjęcie plaży :D


A to feler - pomylilo mi się, miało być od 18.07. Za chwilkę wyślę zdjęcia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 22:59

Dziękuję za zdjęcia,ten kolor morza ...bajka po prostu :D
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 05.06.2009 23:03

mallgola napisał(a):Dziękuję za zdjęcia,ten kolor morza ...bajka po prostu :D


To dla "podjarania" wyślę moje znaleziska :D
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 05.06.2009 23:18

Przy okazji jak wybierzecie się do Zadaru, to koniecznie zostańcie na zachód słońca. Na samym końcu przystani, jest takie bycze koło zrobione z paneli solarnych. Po zachodzie zaczyna sie spektakl światło "na słońcu". Całe koło mruga kolorowymi lampkami które ładowały się przez dzień. Można po nich chodzić, uciecha dla dzieci wyjątkowa. Z założenia jest to imitacja układu słonecznego. Każda planeta jest w odpowiednich proporcjach do siebie i dzięki temu można sobie troche wyobrazić jak się ma np Ziemia (ok 40cm średnicy) do tego olbrzymiego koła (kilkanaście m. średnicy).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2009 23:25

pam napisał(a):Przy okazji jak wybierzecie się do Zadaru, to koniecznie zostańcie na zachód słońca. Na samym końcu przystani, jest takie bycze koło zrobione z paneli solarnych. Po zachodzie zaczyna sie spektakl światło "na słońcu". Całe koło mruga kolorowymi lampkami które ładowały się przez dzień. Można po nich chodzić, uciecha dla dzieci wyjątkowa. Z założenia jest to imitacja układu słonecznego. Każda planeta jest w odpowiednich proporcjach do siebie i dzięki temu można sobie troche wyobrazić jak się ma np Ziemia (ok 40cm średnicy) do tego olbrzymiego koła (kilkanaście m. średnicy).


Pozdrav suncu... a wszystko przy akompaniamencie morskich organów...
julia245
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 17.05.2008
do pani z gliwic

Nieprzeczytany postnapisał(a) julia245 » 07.06.2009 09:13

jak najlepiej dojechac z gliwic na pag jaka trasa pani jechala dziekuje
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005
Re: do pani z gliwic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 07.06.2009 10:12

julia245 napisał(a):jak najlepiej dojechac z gliwic na pag jaka trasa pani jechala dziekuje

co prawda nie do mnie skierowane pytanie , ale mogę podpowiedzieć taki wariant.
trasa- przez Cieszyn centrum, lub obwodnicą,do zjazdu nr.70 .Na tym zjeździe na Żilina. Granica w miejscowości Svrčinovec.Kilometr za granicą pod wieżą Eiffla jest stacja benzynowa i tam można kupić winietki.Dalej przez Cadca-Żilina- Bratysłava.W Bratysłavie atostrada ciągle na Vien (A) i Budapest (H)..one rozdzielaja się kilometr przed granicami .Na Węgrzech kierować się na Csorna.Odcinek od granicy ok 15 km do zjazdu na Csorna ,Szombathely jest niepłatny.Po zjeździe jest po paru kilometrach Jánossomorja ,potem Csorna , Szombathely i Kormed.Cały czas droga nr 86.. Ostatnia miejscowość to Redics tam na rondzie prosto i jest granica.Z kolei zaraz za granicą małe rondo i na Dolga Ves i Lendava.To aby ominąć platne "hitre cesty" czyli drogę szybkiego ruchu.(Tym kawalkiem nigdy nie jechałem)W Lendavie na Mursko Sredisce i granicę -HR- dalej Cakovec ,Varażdin.Po Varażdinie, autobana leci cały czas po lewej stronie, niekiedy parę metrow obok. W dowolnej miejscowości można na nią wjechać.Np. w Komin.Na niej na Zagrzeb, a jeszcze łatwiej Split. W Lućko jest wjazd na A1 . Zjazd z autostrady na Zadar, przed Zadarem przez most i Pag. :papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007
Re: do pani z gliwic

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.06.2009 22:43

jac61b napisał(a):
julia245 napisał(a):jak najlepiej dojechac z gliwic na pag jaka trasa pani jechala dziekuje

co prawda nie do mnie skierowane pytanie , ale mogę podpowiedzieć taki wariant.
trasa- przez Cieszyn centrum, lub obwodnicą,do zjazdu nr.70 .Na tym zjeździe na Żilina. Granica w miejscowości Svrčinovec.Kilometr za granicą pod wieżą Eiffla jest stacja benzynowa i tam można kupić winietki.Dalej przez Cadca-Żilina- Bratysłava.W Bratysłavie atostrada ciągle na Vien (A) i Budapest (H)..one rozdzielaja się kilometr przed granicami .Na Węgrzech kierować się na Csorna.Odcinek od granicy ok 15 km do zjazdu na Csorna ,Szombathely jest niepłatny.Po zjeździe jest po paru kilometrach Jánossomorja ,potem Csorna , Szombathely i Kormed.Cały czas droga nr 86.. Ostatnia miejscowość to Redics tam na rondzie prosto i jest granica.Z kolei zaraz za granicą małe rondo i na Dolga Ves i Lendava.To aby ominąć platne "hitre cesty" czyli drogę szybkiego ruchu.(Tym kawalkiem nigdy nie jechałem)W Lendavie na Mursko Sredisce i granicę -HR- dalej Cakovec ,Varażdin.Po Varażdinie, autobana leci cały czas po lewej stronie, niekiedy parę metrow obok. W dowolnej miejscowości można na nią wjechać.Np. w Komin.Na niej na Zagrzeb, a jeszcze łatwiej Split. W Lućko jest wjazd na A1 . Zjazd z autostrady na Zadar, przed Zadarem przez most i Pag. :papa:


Jac , nawet ja sam bym tego tak nie wytłumaczył :wink:
Szacun :D
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 10.06.2009 09:14

Zjazd nie za Zadar tylko na zjeździe POSEDARJE. Opłata z Zagrzebia 103KN. Jak zjedziesz z autocesty to bedzie zaraz w lewo na główną znak OTOK PAG albo PAG - nie pamiętam dokładnie.
mietek61
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2009
Re: do pani z gliwic

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietek61 » 19.06.2009 08:37

Witam mam pytanie
Czy.Odcinek M1 od granicy ok 15 km do zjazdu na Csorna ,Szombathely
jest bezpłatny w 2009 r
pozdrawiam



jac61b napisał(a): co prawda nie do mnie skierowane pytanie , ale mogę podpowiedzieć taki wariant.
trasa- przez Cieszyn centrum, lub obwodnicą,do zjazdu nr.70 .Na tym zjeździe na Żilina. Granica w miejscowości Svrčinovec.Kilometr za granicą pod wieżą Eiffla jest stacja benzynowa i tam można kupić winietki.Dalej przez Cadca-Żilina- Bratysłava.W Bratysłavie atostrada ciągle na Vien (A) i Budapest (H)..one rozdzielaja się kilometr przed granicami .Na Węgrzech kierować się na Csorna.Odcinek od granicy ok 15 km do zjazdu na Csorna ,Szombathely jest niepłatny.Po zjeździe jest po paru kilometrach Jánossomorja ,potem Csorna , Szombathely i Kormed.Cały czas droga nr 86.. Ostatnia miejscowość to Redics tam na rondzie prosto i jest granica.Z kolei zaraz za granicą małe rondo i na Dolga Ves i Lendava.To aby ominąć platne "hitre cesty" czyli drogę szybkiego ruchu.(Tym kawalkiem nigdy nie jechałem)W Lendavie na Mursko Sredisce i granicę -HR- dalej Cakovec ,Varażdin.Po Varażdinie, autobana leci cały czas po lewej stronie, niekiedy parę metrow obok. W dowolnej miejscowości można na nią wjechać.Np. w Komin.Na niej na Zagrzeb, a jeszcze łatwiej Split. W Lućko jest wjazd na A1 . Zjazd z autostrady na Zadar, przed Zadarem przez most i Pag. :papa:
:?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po powrocie z miasta Pag - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone