Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po powrocie z miasta Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.06.2009 07:57

wiechu76 napisał(a):Witam!Jadę do miejscowości Pag 20 czerwca 2009,proszę o takie informacje jak-cena orientacyjna za nocleg na kwaterze prywatnej,czy jest jakis większy sklep typu "Lidl" albo inny??jakie ceny są w sklepach produktów spożywczych,czy droższe niż w Polsce??Na jaką pogodę mogę liczyc w tym terminie i gdzie najbliżej opłacę zezwolenie na wędkowanie z brzegu.Pozdrawiam i z góry dzięki za info.


Wiechu,
ceny za nocleg (orientacyjne) znajdziesz wpisując w net hasło "apartmani Pag".. Wyskoczą strony zarówno agencji, jak i prywatne (przy okazji zobaczysz, jaka różnica); market (sporawy) masz w centrum przy moście (Lorenzo); o cenach żywności jest kilka tematów na forum (to mocno wałkowana kwestia): ja twierdzę, ze żywność jest droższa.
Pogodę śledź na bieżąco TU (jest opcja prognóż 3 dniowych a i 7 dniowych - nie zapomnij wybrać miejsca, które Cię interesuje, ponieważ z automatu wskakuje Zagrzeb, a to inna pogodowa bajka niż wybrzeże).
O wędkowaniu z brzegu też masz tematy forumowe. Choćby
tu
Pozdrawiam
mumurumia
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumurumia » 01.06.2009 22:19

Wiechu 76 - też wybieramy się na Pag po 20 czerwca. Zamówiliśmy polecaną tu na forum kwaterkę - pokój 23 EURO za 2 osoby za dobę. Ale myślę że jeśli ktoś nie ceni za bardzo wygód to dobrym wyborem jest kemping - sam chciałem go wybrać ale żona zdecydowała inaczej :)
wiechu76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiechu76 » 02.06.2009 21:23

jak mozesz to podaj namiar na te kwatery to spytam o wolne miejsce.pozdrawiam
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 02.06.2009 21:40

No to skoro jest wątek o Pagu, to nie mogę go pominąć. W tym roku czwarty raz na Pag, mieszkamy prawie na końcu miasta w stronę Bośany. Ponieważ Paśki zaljew to takie bycze jezioro, to zabiearmy ze sobą canoe i zwiedzamy zalew od strony morza. W zeszłym roku wpłynęliśmy nawet uroczyście do portu. Wynajdujemy sobie spokojne, nieludne plaże. Plażę miejską raczej odradzam a najspokojniejsze są te os strony pełnego morza, trzeba tylko przejechać kilka km.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 18:07

pam napisał(a):No to skoro jest wątek o Pagu, to nie mogę go pominąć. W tym roku czwarty raz na Pag, mieszkamy prawie na końcu miasta w stronę Bośany. Ponieważ Paśki zaljew to takie bycze jezioro, to zabiearmy ze sobą canoe i zwiedzamy zalew od strony morza. W zeszłym roku wpłynęliśmy nawet uroczyście do portu. Wynajdujemy sobie spokojne, nieludne plaże. Plażę miejską raczej odradzam a najspokojniejsze są te os strony pełnego morza, trzeba tylko przejechać kilka km.

Cześć pam mam pytanie o ulicę S Kranjcevica(78 dokładnie ,zarezerwowaliśmy tam apartament ,z tego co znalazłam na mapie to na samym końcu Pagu),kojarzysz może okolicę?,bardzo zagęszczona domami?
mumurumia
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumurumia » 03.06.2009 18:59

Wiechu76
Namiar na tę kwaterkę to e-maiil adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl tylko bądź cierpliwy czasem trwa zanim odpiszą:) W tagach o kwaterach są zdjęcia i opinie innych osób, które korzystały z oferty i były zadowolone. Powodzenia:)
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 03.06.2009 20:59

mallgola napisał(a):
pam napisał(a):No to skoro jest wątek o Pagu, to nie mogę go pominąć. W tym roku czwarty raz na Pag, mieszkamy prawie na końcu miasta w stronę Bośany. Ponieważ Paśki zaljew to takie bycze jezioro, to zabiearmy ze sobą canoe i zwiedzamy zalew od strony morza. W zeszłym roku wpłynęliśmy nawet uroczyście do portu. Wynajdujemy sobie spokojne, nieludne plaże. Plażę miejską raczej odradzam a najspokojniejsze są te os strony pełnego morza, trzeba tylko przejechać kilka km.

Cześć pam mam pytanie o ulicę S Kranjcevica(78 dokładnie ,zarezerwowaliśmy tam apartament ,z tego co znalazłam na mapie to na samym końcu Pagu),kojarzysz może okolicę?,bardzo zagęszczona domami?


Postaram się dzisiaj odnaleźć mapę Pagu, to popatrzę gdzie to jest. A wtedy ew. moge podpowiedzieć koło czego skręcić żeby łatwo trafić i jak wygląda okolica. Może znajdę zdjecia takie że bedzie można coś podglądnąć. Ale ogólnie czym dalej w stronę Bośany od Pagu, tym fajniejsze miejsca.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.06.2009 22:55

mallgola napisał(a):
pam napisał(a):No to skoro jest wątek o Pagu, to nie mogę go pominąć. W tym roku czwarty raz na Pag, mieszkamy prawie na końcu miasta w stronę Bośany. Ponieważ Paśki zaljew to takie bycze jezioro, to zabiearmy ze sobą canoe i zwiedzamy zalew od strony morza. W zeszłym roku wpłynęliśmy nawet uroczyście do portu. Wynajdujemy sobie spokojne, nieludne plaże. Plażę miejską raczej odradzam a najspokojniejsze są te os strony pełnego morza, trzeba tylko przejechać kilka km.

Cześć pam mam pytanie o ulicę S Kranjcevica(78 dokładnie ,zarezerwowaliśmy tam apartament ,z tego co znalazłam na mapie to na samym końcu Pagu),kojarzysz może okolicę?,bardzo zagęszczona domami?


Fota "na chybcika" (refleksy od sztucznego światła), ale widać...trzeba powiększać do oporu (to osiedle Vodice - ulica równoległa do A. Šenoe w stronę brzegu zalewu)
Obrazek

Moja sugestia: zapytaj gospodarzy, jaka to odległość od miejskiego wysypiska śmieci. Pamiętam, że kiedy wracaliśmy z przejażdżki wzdłuż zalewu od strony Bošany zaskoczyło nas, że wysypisko jest praktycznie między domami; tylko nie jestem w stanie powiedzieć, w którym to dokładnie miejscu (na mapie wysypisko naturalnie nie jest zaznaczone).
Pozdrawiam
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 03.06.2009 23:29

Wysypisko jest poza obrysem tej mapy. Nie wiem jak daleko sięga ta ulica i gdzie jest ten numer. My mieszkamy w połowie Marina Drżića i do wysypiska jest dość daleko. Poza tym jest przy tej drodze na Bosanę a z mapy wynika że Kranjevića to jest taka opadająca mocno w stronę morza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 07:40

Dzięki za odpowiedzi :D nr78 pewnie gdzieś na samym końcu ,tam jak jest taka zagięta uliczka tak nam pokazało na mapce jak szukaliśmy drogi,mam nadzieję,że nie w pobliżu tego wysypiska :x
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009
Temperatura morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 04.06.2009 09:36

Jaka jest teraz temperatura morza? Da sie kąpać?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Temperatura morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2009 09:58

muryjos napisał(a):Jaka jest teraz temperatura morza? Da sie kąpać?

Poczytaj ten wątek
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=381534#381534
W tym dziale jest tego więcej. Można sprawdzić linki.
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 04.06.2009 10:26

Dziękuję za informacje
pam
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 26.05.2009
Re: Temperatura morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam » 04.06.2009 14:48

muryjos napisał(a):Jaka jest teraz temperatura morza? Da sie kąpać?


Jak chcesz się kąpać w cieplejszem wodzie, to w Paśkim zalewie, czym bliżej miasteczka tym płyciej, na wysokości hotelu Biser na środku zalewu jest około 4-6m (super miejsce do nurkowania nad piaskiem porośniętym trawą). Od strony pełnego morza jest za to dużo mniej ludzi i chłodniejsza woda (np w okolicach centrum nurkowego jest fajna plaża).
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 04.06.2009 15:13

Ja będę w Pisaku k/Omisia i zastanawiam sie czy da sie pokąpać. Na prognozie temperatury ponad 20stC ale też opady więc nie wiem jak to bedzie. Wyjezdzam w ten weekend.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po powrocie z miasta Pag - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone