Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2019 18:08

boboo napisał(a):
smoki3 napisał(a):Zaniedbujesz się Bogdanie z " YT " :P
???
Nie za bardzo wiem o co chodzi :?



Ostatni film wstawiłeś przed miesiącem. Po prostu zaniedbujesz kanał . :boss: :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2019 18:12

Nie-no,
filmiki to wstawiam po urlopie. Na bieżąco to parę zdjęć i screenshotów.
habanero666
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 03.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) habanero666 » 03.07.2019 18:13

Słuszna uwaga. (smoki3) O kanały trzeba dbać. Czasami się przez nie przepływa.
basileus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) basileus » 05.07.2019 14:12

Witam,

To moj pierwszy post tutaj. Od niedawna przegladam to forum. W Chorwacji za to bylem juz wiele razy. Pare lat temu bardzo sposobalo mi sie plywanie pontonem z silnikiem (Polacy z sasiedniej kwatery cos takiego mieli) - dodawalo wspanialych opcji dla kogos na stalym pobycie w kwaterze z dostepem do plazy miejskiej. Owszem - mozna bylo wsiasc w samochod i poszukac innej plazy, ale jak sie dojedzie samochodem, to i inni dojada. A poniewaz z synkiem lubimy sobie poplywac z rurka, popatrzac na rybki, moze zlowic jakas muszelke, to te plaze (a w zasadzie dno morza przy tych plazach) zapchane ludzmi sa po prostu pustyniami i sa dosc nudne. Pontonem mozna przejechac sie wzdluz wybrzeza i znalezc ciche ustronne miejsce. I tak zachorowalem na to kilka lat temu, az postanowilem to wcielic w zycie w tym roku, i kupic sobie ponton. Wlasnie zbieram sie do wyrobienia nowego patentu zeglarza jachtowego, zeby moc legalnie prowadzic lodke w Chorwacji.

Mam jednak pytanie o sam ponton. Jakie jest obowiazkowe wyposazenie malego pontonu - 3m z silnikiem 6KM. Widzialem juz jak ktos pisal o gasnicy, ale czy to obowiazkowe? O kole ratunkowym itd. Ale ktore z tych elementow wyposazenia sa obowiazkowe i moga byc podstawa do wystawianie mandatu podczas kontroli.
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 05.07.2019 14:52

basileus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) basileus » 05.07.2019 16:04

Dzieki. Podales link do obowiazkowego wyposazenia w PL, co tez sie bardzo przyda. Ja sie pytam o obowiazkowe wyposazenie pontonu (wiem ze to tez statek. Moze jednak z racji mniejszych wymiarow ma mniejsze wymagania?) w Chorwacji. Tam jest dokladnie tak samo jak w PL?

W tym watku "Wyjazd z WŁASNĄ ŁÓDKĄ, pontonem, skuterem wodnym..." jest bardzo wiele informacji. Przegladaelm go juz wzdluz i w szerz. O patentach, wymiarach lodki, winietach i gdzie je kupic. Ale o obowiazkowym wyposazeniu nic nie znalazem. Choc moze melepeta jestem... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2019 19:58

Niestety muszę się z Panami pożegnać ponieważ pewnie dostane bana może nawet permanentnego. Można mnie szukać na forum motorowodnym pod tym samym nickiem. Serdecznie pozdrawiam Marek. Smoki3


jak-administrator-rysio-wykasowuje-niewygodne-tematy-t55269.html
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.07.2019 20:53

smoki3 napisał(a):Niestety muszę się z Panami pożegnać ponieważ pewnie dostane bana może nawet permanentnego. Można mnie szukać na forum motorowodnym pod tym samym nickiem. Serdecznie pozdrawiam Marek. Smoki3


jak-administrator-rysio-wykasowuje-niewygodne-tematy-t55269.html

Dopiero co posprzątałem smieci z tego wątku a już tworzysz następne.
Chyba czas ochłonąć.
bkusmier
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bkusmier » 07.07.2019 07:55

basileus napisał(a):Dzieki. [...]. Ale o obowiazkowym wyposazeniu nic nie znalazem. [...]


Zatem miłej lektury http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 101423.pdf
basileus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) basileus » 08.07.2019 05:26

bkusmier napisał(a):Zatem miłej lektury [...]

Ponownie dziekuje. Przyda sie polska podstawa prawna. To czego ja szukam to CHORWACKIE przepisy, nie polskie, bo te - dzieki @bluskmiter - juz mam. I CHORWACKICH przepisow o obowiazkowym wyposazeniu lodki / pontonu nie moglem znalezc w watku "Wyjazd z WŁASNĄ ŁÓDKĄ, pontonem, skuterem wodnym...". I wciaz nie wiem jakie sa chorwackie wymagania... :oops:
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 08.07.2019 09:08

Jeżeli nic się nie zmieniło to wymagane jest wyposażenie kraju rejestracji. Jak nie to niech mnie ktoś poprawi
basileus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) basileus » 08.07.2019 09:22

mattom napisał(a):Jeżeli nic się nie zmieniło to wymagane jest wyposażenie kraju rejestracji. Jak nie to niech mnie ktoś poprawi

A to mnie zaskoczyles. Spodziewalem sie jednak bardziej analogicznie do samochodow, gdzie w danym kraju obowiazuja przepisy danego kraju. I tego policja wymaga. W sytuacji o ktorej piszesz, to albo policja musi znac wymogi z roznych krajow (ciezkie, choc nie niemozliwe...), albo po prostu ignorowac kontrole wyposazenia. No, moze poza oczywistym zestawem po jednej kamizelce na osobe. W kazdym razie bardzo dziekuje.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 08.07.2019 09:25

Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 08.07.2019 09:54

mattom napisał(a):Jeżeli nic się nie zmieniło to wymagane jest wyposażenie kraju rejestracji. Jak nie to niech mnie ktoś poprawi


Nie zmieniło się. Obowiązuje wyposażenie według przepisów kraju bandery.

Ale kolega prosił o przepisy chorwackie:

Oprema-brodice-za-osobne-potrebe
albo w skrócie:
Obavezna-oprema-brodice-do-7m

Moim zdaniem warto się do nich zastosować, bo z tego co pamiętam w Polsce na wody śródlądowe (a tak jest rejestrowana większość pontonów) nie jest wymagana kotwica, a na morzu bardzo się przydaje. Albo latarka (nie pamiętam czy jest wymagana w .pl), czy worek na śmieci (o to akurat mogą pytać przy kontroli, bo środowisko jest teraz na fali).

Pozdrav K
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.07.2019 10:00

basileus napisał(a):... Widzialem juz jak ktos pisal o gasnicy, ale czy to obowiazkowe? ...


Powiem Ci że gaśnicę akurat zabieram na pokład niezależnie od przepisów. Taki absurd, ale pożar czegokolwiek co ma paliwo na wodzie jest zdecydowanie gorszy niż na lądzie. Wprawdzie silniki mają małą możliwość zapalenia się, ale gaśnica mało miejsca zajmuje, a w 1 etapie "W" to jedyny sposób uratowania sprzętu, a być może i siebie. I tak ją masz w samochodzie więc przełożenie do gumjaka np do torby pod ławeczkę czy dziobowej jak ktoś ma nic nie kosztuje. Może oprócz tego że po 2 tygodniach zdąży fajnie przyrdzewieć jak słonej wody złapie :) Polecam też w celu ochrony naklejki legalizacyjnej oklejenie jej folią transparentną. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 637
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone