Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan 2016: Vodice, Tribunj, Pakostane, Biograd na Moru?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Plan 2016: Vodice, Tribunj, Pakostane, Biograd na Moru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 21.12.2015 10:09

Witam
Powoli w głowie zaczyna mi się rodzić plan na wakacje 2016 i oczywiście będzie to Chorwacja.
W tym roku mój wybór padł na miejscowości jak w tytule - to znaczy nasza baza noclegowa będzie w jednej z nich.
Nie szukam jeszcze w tej chwili konkretnych miejscówek, chociaż ma to też bardzo duże znaczenie.
Składu i liczby ekipy nie mam jeszcze ustalonej, ale na pewno będą małe dzieci, więc odległość do plaży od apartamentu jest jednym z priorytetów.
Co do plaż: nie zależy mi, żeby w pobliżu była wielka plaża z małymi kamyczkami bo my zawsze podczas naszych pobytów codziennie idziemy na inna plażę. Byle by było jakieś zejście dla małego dzieciaka. Najbardziej, to szukam takich plaż zróżnicowanych - troszkę kamyczków z łagodnym wejściem, kamienie, beton itp. Ja osobiście większość czasu przebywam pod wodą, więc nurkowanie w pobliżu wielkiej plaży mija się z celem, dlatego też zależy mi bardziej na kameralnych plażach.
Nasze dotychczasowe pobyty realizujemy w taki sposób, że mamy 10-12 dni pobytu na miejscu, z tego 3-4 dni przeznaczamy na zwiedzanie, reszta plażing. I tak też chcielibyśmy w tym roku.
Przeczytałem już o tych miejscowościach, to co znalazłem na forum, ale jednoznacznego faworyta nie ma. No, może jest to Vodice-Srima - ze względu na lokalizację (w pobliżu większej miejscowości, ale nie w centrum, a także z tego powodu, że apartamenty ma tam niejaki Mario (nie znam , ale pozdrawiam :) ), chwalony tutaj na forum.
Drugim priorytetem będzie to, że ze względu na małe dzieci apartament chcę mieć załatwiony wkrótce, nie wchodzi w grę opcja szukania w ciemno, dlatego nie ukrywam, że apartamenty firmowane znakiem Mario ukierunkowały mnie trochę na Vodice-Srima.
Dla mnie podstawa apartamentu - czysto, schludnie, nie przy głównej ulicy, i nie piwnica przerobiona na pokój.
Natomiast jeśli chodzi o samą miejscowość, to bardziej mnie kręci Tribunj - bliziutko są dwie małe wysepki (Lukovnik i Logorun), które chciałbym sobie opłynąć wokół a do których będę w stanie dopłynąć bez potrzeby wynajmu łódki.
O bliskość sklepów, aptek itd. nie pytam się, bo to dla mnie drugorzędna sprawa.
To chyba tyle, co chciałbym napisać tytułem wstępu i moich oczekiwań.
Proszę, ukierunkujcie mnie, na co powinienem zwrócić uwagę, może jakieś za i przeciw dotyczące każdej z wymienionych miejscowości?
Ps. Biorę również pod uwagę Murter i Jezera, ale z uwagi na problematyczny dojazd z wyjazdem i wjazdem na wyspę raczej nie stoją te miejscówki wysoko w moich notowaniach. Biorę je pod uwagę jako jedne z celów wycieczek ale nie jako stała baza wypadowa.
Liczę na wasze opinie - dotychczas 4 razy z nich korzystałem i nigdy się nie zawiodłem :)
Pozdrawiam
Sławek
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.12.2015 11:24

Witaj,

Miałem podobny dylemat przed tegorocznymi wakacjami. Ostatecznie wybór padł na Tribunj.
Dom Dario jest zaraz przy plaży, przechodzisz tylko przez ulicę. Ulica nie jest ruchliwa. My jednak zdecydowaliśmy się na nieco wyższy standard jak się później okazało u siostry Dario. Jest to druga linia zabudowy, na plażę przechodzi się przez teren hotelu Movie Resort. Przy domu jest mały gaj oliwny, murowany gril.
W mojej relacji są zdjęcia plaży w Tribunj przy apartmentach z oferty Dario.
sladem-tribunjskich-kotow-t49562-15.html

Dla nas lokalizacja była starzałem w 10-tkę, jednak sąsiedzi z starszymi dziećmi codziennie jeździli na drugi koniec Tribunj. Tam od razu jest głęboko i podobno ciekawsze widoki przy snoorkowaniu.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21.12.2015 20:39 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 21.12.2015 12:50

Dawigs - krótka ta relacja :P
Będę śledził, jeśli się pojawią nowe fotki.
Czy mógłbym na priv otrzymać namiar na app. w którym byłeś?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2015 12:58

A ja polecę Ci Pakostane: mój app. masz w Banku Kwater. A dlaczego?:
- miasteczko nieduże, ale ma mały porcik, trochę knajp z jedzeniem typu happy hours (np. kalmary z frytkami i sałatką 50 kn w wyznaczonych godzinach)
- blisko na plażę prawie z każdego punktu miasteczka
- różnorodne plaże: w centrum żwirkowe z piaskiem na dnie - płytko, dalej na południe kamieniste (ale niestety nie otoczaki), dalej skałki, a na północy przy camp Kozarica są płyty i darmowe prysznice
- w okolicy kilka ciekawych plaż (Drace czy Pini b.)
- fajna baza wypadowa do zwiedzania (Skradin+wodospady Krka, Zadar, Nin, Sibenik, Murter, PN Kornati, Vransko jezioro, punkt widokowy Kamenjak)

co do snurkowania: W ok. Drage my pływaliśmy, jeżowce, jakiś morski konir, roślinki i rybki były. Ale jakoś nie powalające kompozycje kolorystyczne, ale garnek skorupek z jeżowców i słoik krabów przywieziony :D

pakostane.hr - dużo szczegółów

Co do Murter - ten wjazd nie jest taki problematyczny jak na Ciovo, więc z tego powody bym nie odrzucała tej miejscówki, raczej ma inne minusy (wg. mnie)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 21.12.2015 14:14

Tutaj relacja z pobytu w Biograd na Moru :)
http://stalove.eu/gdzie-jest-moj-dom-wakacje-w-chorwacji-2015/
Postawiliśmy na świetnie wyposażone namioty Vacansoleil na kempingu Park Soline.

Zanim powiesz, że namiot to nie dla CIebie - poczytaj. Ja na pewno jeszcze wrócę pod namiot.
Obrazek

W relacji nie ma nic o nurkowaniu - ale z tego co wiem to pod wodą pomiędzy Biograd a Sveti Filip i Jakov są pozostałości rzymskiej willi.
jeszcze więcej podwodnych pozostałości (ale nie wiem czy antyczne) są przy plaży na wprost cmentarza w Turanj (widac je na satelitarnych mapach google)
https://secretdalmatia.wordpress.com/20 ... -dalmatia/
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.12.2015 20:39

Slavko1974 napisał(a):Dawigs - krótka ta relacja :P
Będę śledził, jeśli się pojawią nowe fotki.


Dopiero się rozkręcam :D

Slavko1974 napisał(a):Czy mógłbym na priv otrzymać namiar na app. w którym byłeś?


Poszło.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.12.2015 12:18

@piekara114 - studiuję co można o Pakostane, więc na pewno nie jest przekreślona ta miejscowość u mnie :). Ten Twój app mały bo ja będę co najmniej 2+2, ale znalazłem www tej villi więc sobie popatrzę czy dysponuje. Ta lokalizacja trochę mnie odstarsza - zbyt blisko centrum. Nie dochodził tam hałas?
Wspomniałaś o minusach Murter - możesz rozwinąć wątek?

@MKB - mam z sobą wakacje na kempingu aczkolwiek w mobilhome a nie namiocie. Namiot mnie nie odstrasza, ale w tym roku bardziej mi odpowiadają murowane ściany. Ale miejscowość jak najbardziej brana przeze mnie pod uwagę.

@Dawigs - link się nie otwiera :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.12.2015 18:10

Slavko1974 napisał(a):@piekara114 - studiuję co można o Pakostane, więc na pewno nie jest przekreślona ta miejscowość u mnie :). Ten Twój app mały bo ja będę co najmniej 2+2, ale znalazłem www tej villi więc sobie popatrzę czy dysponuje. Ta lokalizacja trochę mnie odstarsza - zbyt blisko centrum. Nie dochodził tam hałas

My 2+1 i był to dla nas drugi wyjazd, więc kasa była ważna, ale w tej villi są większe app. i z widokiem na morze. One są wtedy na piętrze, więc ważna uwaga jeśli macie maluszka ze sobą. co do hałasu: też o tym myślałam przed wyjazdem i w pierwszy dzień, ale hałasu nie było słychać. Pakostane to też spokojna miejscówka i po 23 robił się spokój - ocena na podst. pobytu w pierwszym tygodniu września, ale z podobną opinią w sezonie spotkałam się chyba w wątku o Pakostane - tam się dopytaj odnośnie sezonu.

Slavko1974 napisał(a):Wspomniałaś o minusach Murter - możesz rozwinąć wątek?

Tam nie ma za specjalnych plaż. Słynna Slanica jest piaszczysta z długą płycizną. Byłam tam w 2003 r i były tłumy. Na skałkach były wtedy też luzy, ale jak czytam ostatnie opinie to nawet już z boku tej plaży są tłumy. Plaża główna jest beznadziejna. W samym Murter nie ma też za specjalnie, gdzie pospacerować. Ale pływa stąd wiele wycieczek do PN Kornatii. Może poczytaj relacje z wyspy, nie jest ich dużo, ale są.
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 22.12.2015 19:45

Ja z kolei polecam Srimę, posiadam również namiary na fajne apartamenty (Apartmani Martina) oddalone o 5 min. od plaży. W tym roku miałam podobny dylemat jak TY, wybrałam właśnie tę miejscowość z uwagi na plaże przyjazne dzieciom oraz fakt, że poza plażą kamienistą i betonową jest tam również plaża ,,piaszczysta" z parasolkami i łagodnym zejściem. Ponadto widok na wyspę Privic Luka, na którą również można popłynąć i bardzo dobra baza wypadowa :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.12.2015 20:03

Pakostane.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.12.2015 10:12

Wychodzi na to, że liderem staje se Pakostane...
Hm... muszę zrewidować swoje typy :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.12.2015 23:29

Te rejony są już Tobie znane ?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 29.12.2015 23:49

To Twoja miejscowka z banku kwater.
Prawde mowiac bardzo mi sie podoba i jest wysoko na mojej liscie
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 30.12.2015 08:01

Jeśli chcesz sobie ponurkować to na pewno nie w Srimie i Vodicach,nic tam nie ma(to tak jakbyś chciał nurkować w publicznym basenie).W Pakostane nie byłem lecz polecałbym Tribunj,Dario ma kwatery przy samej plaży z kamyczków(szerokość asfaltu),knajpy przy plaży a betony i coś do nurkowania znajdziesz przy ulicy podvrh, Dario w Tribunj ma kilka miejsc z apartmanami
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.12.2015 10:59

Slavko1974 napisał(a):To Twoja miejscowka z banku kwater.
Prawde mowiac bardzo mi sie podoba i jest wysoko na mojej liscie

Dokładnie tak.
Na prawdę super miejsce.
Co do nurkowania to nawet w tym miejscu można ponurkować, wzdłuż wejścia do portu, przy skałach, jak dla mnie bajecznie :lol: . Fajnie do nurkowania jest za wysepką, kawałek za plażą Zamalin, miałem to w planach bo byliśmy tam tylko na spacerze, niestety urlopu nie starczyło :(
Jak się uda to w 2016 się tam zamelduję.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Plan 2016: Vodice, Tribunj, Pakostane, Biograd na Moru?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone