Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.04.2018 06:32

Oczywiście Szybenik jest ładny, nam się podobał ale do Trogiru czy Splitu to trudno go porównać. W okolicy się wyróżnia na tle pobliskich miasteczek. Duży plus też mniejsza ilość ludzi niż w innych tego typu miejscach...ale żeby gonić do niego tylko 130 km to chyba lekka przesada:).Nie wiem co widzieliście dotychczas ale Szybenik bym zostawił w opcji jak będziecie bliżej na północ...czytałem że masz ochotę wchodzić na górki to zachęcam do wejścia na dwie twierdzę w Omis, Mirabelka...co do zwiedzania w okolicy to macie twierdzę Klis gdzie grani Grę o Tron, kanion Cetiny i m.in rafting, jeśli chcesz jeździć troszkę dalej to jest w zasięgu dużo większa atrakcja- Mostar i Blagaj, wodospady Krvavica,piekne jeziorka w Imotski. Zapewne z tarasu widzisz Hvar a tam właśnie miasto Hvar, Stari Grad, czy wyspa Brac. Troszkę dalek masz Dubrownik oraz Stron. W okolicy jest tez kilka ciekawych miejsca do spacerów ale zapewne już tam byłeś...a Szybenik, Primosten zostaw sobie na kolejny wyjazd jak będziesz w środkowej części kraju. Do tego dorzucić wodospady Krka, Zadar...
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 04.04.2018 13:48

amatus1 napisał(a):Oczywiście Szybenik jest ładny, nam się podobał ale do Trogiru czy Splitu to trudno go porównać. W okolicy się wyróżnia na tle pobliskich miasteczek. Duży plus też mniejsza ilość ludzi niż w innych tego typu miejscach...ale żeby gonić do niego tylko 130 km to chyba lekka przesada:).Nie wiem co widzieliście dotychczas ale Szybenik bym zostawił w opcji jak będziecie bliżej na północ...czytałem że masz ochotę wchodzić na górki to zachęcam do wejścia na dwie twierdzę w Omis, Mirabelka...co do zwiedzania w okolicy to macie twierdzę Klis gdzie grani Grę o Tron, kanion Cetiny i m.in rafting, jeśli chcesz jeździć troszkę dalej to jest w zasięgu dużo większa atrakcja- Mostar i Blagaj, wodospady Krvavica,piekne jeziorka w Imotski. Zapewne z tarasu widzisz Hvar a tam właśnie miasto Hvar, Stari Grad, czy wyspa Brac. Troszkę dalek masz Dubrownik oraz Stron. W okolicy jest tez kilka ciekawych miejsca do spacerów ale zapewne już tam byłeś...a Szybenik, Primosten zostaw sobie na kolejny wyjazd jak będziesz w środkowej części kraju. Do tego dorzucić wodospady Krka, Zadar...


Ok, muszę teraz sprawdzić wszystko, co napisałeś :) Omis mamy w planach, bo to w końcu bliziutko. Rafting owszem, marzy mi się, ale nie jestem pewna, czy dzieciaki ogarną, czy raczej: czy my ich ogarniemy na raftingu ;) Ale Imotski i Krvavica to doskonały pomysł :) Dubrownik zostawiamy sobie na dalszą przyszłość.

Dzięki za wskazówki, przyjmę chętnie wszystkie :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.04.2018 15:59

Będąc w Pisak nie byliscie w Omis? Wejście na same twierdzę zajmie wam sporo czasu...Jak wodospad to i Mostar bo już blisko...my też będąc w Mostarze zajechaliśmy do Medjugorie.Co do raftingu to super zabawa, nasza córka miała 9 lat jak była pierwszy raz ale były mniejsze...zamiast tłuc się 130 km do Szybenika i tam pospacerować max 2 godzinki to wolałbym rejs na wyspę albo wspomniany Dubrownik. My ostatnio wyluzowlasmy z wycieczkami, może w tym roku autem na Brać ale zobaczymy. Ogólnie średnio już nam się chce do tego te tabuny ludzi wszędzie zniechęcają...
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 04.04.2018 16:12

amatus1 napisał(a):Będąc w Pisak nie byliscie w Omis? Wejście na same twierdzę zajmie wam sporo czasu...Jak wodospad to i Mostar bo już blisko...my też będąc w Mostarze zajechaliśmy do Medjugorie.Co do raftingu to super zabawa, nasza córka miała 9 lat jak była pierwszy raz ale były mniejsze...zamiast tłuc się 130 km do Szybenika i tam pospacerować max 2 godzinki to wolałbym rejs na wyspę albo wspomniany Dubrownik. My ostatnio wyluzowlasmy z wycieczkami, może w tym roku autem na Brać ale zobaczymy. Ogólnie średnio już nam się chce do tego te tabuny ludzi wszędzie zniechęcają...



My dopiero drugi raz będziemy w Chorwacji, więc jeszcze nam się chce ;) Zresztą, jak już się tłuczemy tak daleko, to szkoda byłoby nie zobaczyć więcej :) W zeszłym roku wybraliśmy się do Splitu i do Trogiru właśnie, uznaliśmy, że Omis zawsze zdążymy zaliczyć ;)

A na twierdzę wchodziliście z córką? Podobno wejście jest wymagające, zastanawiam się, czy moje młodsze dadzą radę...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.04.2018 16:21

To mnie zaskoczyłaś teraz że chcesz do Szybenika jechać a w Omis nie byłaś:). Tak z córką wchodziłem ale żona w połowie odpusicla. Ile Twoje dzieci mają lat?My do Omis właściwie jeździliśmy co 2 dzień na lody i kolacje, w pobliżu naszej Lokvy nie ma gdzie zjeść...a do Omis tylko 8 km. My już więcej leniuchujemy, fajne miejsce w okolicy to Konoba Kremenko, jesli masz dzieci to fajna sprawa...można wiedzieć kiedy będziecie inile za apartament płacicie
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.04.2018 16:51

sossna napisał(a):
amatus1 napisał(a):Oczywiście Szybenik jest ładny, nam się podobał ale do Trogiru czy Splitu to trudno go porównać. W okolicy się wyróżnia na tle pobliskich miasteczek. Duży plus też mniejsza ilość ludzi niż w innych tego typu miejscach...ale żeby gonić do niego tylko 130 km to chyba lekka przesada:).Nie wiem co widzieliście dotychczas ale Szybenik bym zostawił w opcji jak będziecie bliżej na północ...czytałem że masz ochotę wchodzić na górki to zachęcam do wejścia na dwie twierdzę w Omis, Mirabelka...co do zwiedzania w okolicy to macie twierdzę Klis gdzie grani Grę o Tron, kanion Cetiny i m.in rafting, jeśli chcesz jeździć troszkę dalej to jest w zasięgu dużo większa atrakcja- Mostar i Blagaj, wodospady Krvavica,piekne jeziorka w Imotski. Zapewne z tarasu widzisz Hvar a tam właśnie miasto Hvar, Stari Grad, czy wyspa Brac. Troszkę dalek masz Dubrownik oraz Stron. W okolicy jest tez kilka ciekawych miejsca do spacerów ale zapewne już tam byłeś...a Szybenik, Primosten zostaw sobie na kolejny wyjazd jak będziesz w środkowej części kraju. Do tego dorzucić wodospady Krka, Zadar...


Ok, muszę teraz sprawdzić wszystko, co napisałeś :) Omis mamy w planach, bo to w końcu bliziutko. Rafting owszem, marzy mi się, ale nie jestem pewna, czy dzieciaki ogarną, czy raczej: czy my ich ogarniemy na raftingu ;) Ale Imotski i Krvavica to doskonały pomysł :) Dubrownik zostawiamy sobie na dalszą przyszłość.

Dzięki za wskazówki, przyjmę chętnie wszystkie :D


Jak Omis to rafting obowiązkowo:

a tu masz Imotski i Zamek w Omis z 2011 roku, które to miejsca odwiedziliśmy będąc w Breli i zrobimy w tym roku jeszcze raz będąc w Pisaku :)
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 24.04.2018 21:03

amatus1 napisał(a):To mnie zaskoczyłaś teraz że chcesz do Szybenika jechać a w Omis nie byłaś:). Tak z córką wchodziłem ale żona w połowie odpusicla. Ile Twoje dzieci mają lat?My do Omis właściwie jeździliśmy co 2 dzień na lody i kolacje, w pobliżu naszej Lokvy nie ma gdzie zjeść...a do Omis tylko 8 km. My już więcej leniuchujemy, fajne miejsce w okolicy to Konoba Kremenko, jesli masz dzieci to fajna sprawa...można wiedzieć kiedy będziecie inile za apartament płacicie



No widzisz, jakoś nam ten Omis nie wyszedł ;) Ale nic straconego, nadrobimy już niedługo :) Będziemy w Pisaku w lipcu, 12-24. Mój syn ma 10,5 roku, córy będą już miały 8 - więc sporo czasu spędzamy po prostu w morzu, ale chcę im też coś więcej pokazać, w ciekawe miejsca zabrać :) Ten rafting u Agawy też wygląda fajnie, nie bardzo wyczynowo, powinniśmy dać radę ;) Dzięki Wam nasz plan na ten rok coraz bardziej się krystalizuje ;)

A, za za apartman płacimy 75 euro.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 15.06.2018 14:30

.… brzmienie ciszy …. pewnie dlatego, że w tym roku nie jadę do Pisaka …..
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 15.06.2018 21:33

A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 16.06.2018 19:40

sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 16.06.2018 19:51

Agawa. napisał(a):
sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D

Witaj
Za 2 tygodnie będziemy sąsiadami
Pozdrawiam
Ryszard :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.06.2018 06:45

Agawa. napisał(a):
sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D

Ja za 7 dni wyjeźdzam do Lokvy. Jaką trasą jedziecie?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 17.06.2018 12:57

amatus1 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D

Ja za 7 dni wyjeźdzam do Lokvy. Jaką trasą jedziecie?

Słowacja i Węgry jak co roku ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 17.06.2018 13:14

Agawa. napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D

Ja za 7 dni wyjeźdzam do Lokvy. Jaką trasą jedziecie?

Słowacja i Węgry jak co roku ;)

O o...my w tym roku pierwszy raz planujemy przejazd przez Słowację i Węgry gdyż chcemy spędzić 2 noce w Budapeszcie. Zawsze było Cz-Aus-Slo-Cro i raz przez Niemcy...nie jedziecie przez Czechy na odcinku Cieszyn-Czadca?Rozumiem, że lecicie do końca s1 przez Żywiec? w tym roku spędziłem w Twoim Zawierciu ciekawe ferie:), okolice macie fajną do tego kilka stoków niedużych ale przyjemnych i dobry hotel w mieście:)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 17.06.2018 15:02

amatus1 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Agawa. napisał(a):
sossna napisał(a):A ja dni odliczam, już mniej niż miesiąc : Doczekać się nie mogę, śni mi się po nocach. Jedyny problem to fakt, że będziemy musieli trochę zmodyfikować plany, bo miesiąc temu zwichnęłam staw skokowy i zerwałam więzadło, i jeszcze moja noga nie doszła do siebie...

A ktoś planuje pojawić się w Pisaku w lipcu?


za 7 dni będę w Pisaku :D

Ja za 7 dni wyjeźdzam do Lokvy. Jaką trasą jedziecie?

Słowacja i Węgry jak co roku ;)

O o...my w tym roku pierwszy raz planujemy przejazd przez Słowację i Węgry gdyż chcemy spędzić 2 noce w Budapeszcie. Zawsze było Cz-Aus-Slo-Cro i raz przez Niemcy...nie jedziecie przez Czechy na odcinku Cieszyn-Czadca?Rozumiem, że lecicie do końca s1 przez Żywiec? w tym roku spędziłem w Twoim Zawierciu ciekawe ferie:), okolice macie fajną do tego kilka stoków niedużych ale przyjemnych i dobry hotel w mieście:)

Jeździmy na Żywiec - Zwardoń - Czadca - Żylina - Bratysława - Gyor - Szekesfehervar - Letenye.
Cieszę się, że Jura się podobała :) Zapraszam na moje filmy na YT. Sporo ostatnio nagrywam okolicy :)
https://www.youtube.com/channel/UC4REjB ... bKksM2rjFA
a wracając do tematu do Pisaka wyruszamy 22 czerwca :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone