Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 05.08.2015 11:38

Do jacq.
W Pisaku byłem pierwszy raz. Nie jestem jego znawcą jak też znawcą jego plaż. Według mnie w samym centrum Pisaka są powiedzmy trzy plaże. Przynajmniej ja tak sobie to podzieliłem. Jedna na lewo od małej przystani (kierunek podaję patrząc od morza w kierunku lądu), druga plaża mała wzdłuż murku powiedzmy przy tzw. molo, a trzecia po prawej stronie znacznie dłuższa. W moim poscie wypowiedziałem się na temat tych trzech. Zdjęcia przedstawiają tę środkową przy murze i tę po prawej stronie za pizzernią. Wszystkie trzy niestety tak samo zatłoczone. Dalej idąc w stronę kościoła powiedziałbym, że są plaże bardziej prywatne, przypisane do apartamentów (widać że są wybetonowane i zejścia do nich prowadzą głównie z apartamentów tam znajdujących się). Kawałek dalej za kościołem jest plaża tzw. dzika. Nie była zatłoczona, lecz byłem tam wieczorem (dla mnie za daleko by łazić tam codziennie).
Rzeczywistość przedstawionego na zdjęciach tłoku jest niestety gorsza. W momencie kiedy robisz zdjęcie część ludzi jest w wodzie, część schodzi na kawę, obiad itp. ale ręczniki czy leżaki zostają na plaży więc miejsca są cały czas zajęte. W sobotę (wiadomo zmiana turnusu - choć ja tak nie jeżdżę) Polacy z apartamentu nad pizzernią po południu rozkładali leżaki tuż przy wejściu na plażę z murkiem, przy samych śmietnikach (stoją tam dwa po lewej a po prawej jest prysznic). Facet popijał piwko siedząc na leżaczku i trzymał lewą rękę na betonowym koszu. Nie wiem być może mu to nie przeszkadzało, więc myślę, że to kwestia gustu i upodobań.
Jeśli chodzi o inne plaże nie zapuszczałem się dalej więc nie wypowiadam się.
Może powtórzę się jeszcze raz, ilość ludzi na tych plażach była dla mnie przerażająca. Nigdy czegoś takiego nie spotkałem w Chorwacji, przynajmniej tam gdzie ja bywałem. Jeśli ktoś mi tutaj mówi, że nie spotkał na plaży ani jednego Chorwata to już przegina. Nie mam nic do Chorwatów, ale gwarantuję ci że jeżeli tam pojedziesz na pewno spotkasz twarze zamieszczone na moich zdjęciach. Wiem, że nikt nie ma narodowości wypisanej na czole, ale wszyscy siedzący przy murze (grupka młodzieży czy panie w pierwszej linii brzegowej) to miejscowi i naprawdę obgadują turystów (znam trochę chorwacki).
Oczywiście, że da się to przeżyć. Nawet powiedziałbym jest wesoło i śmiać się chce jak się patrzy na te tarło - dobrze ktoś tutaj to nazwał. Żona wręcz powiedziała, że pierwszy raz nie jest w stanie przeczytać książki na plaży gdyż cały czas coś się dzieje.
Ogólnie nie uważam tych wakacji za nieudanych. wszystko zależy od podejścia. Powiedzieliśmy sobie z żoną, że nie mamy się zamiaru tym przejmować by nie zepsuć sobie urlopu i tyle. Miałem blisko do plaży więc rano zanosiłem ręczniki, kamieniami przystawiłem i tyle. Jednak dla tych co mieszkają wyżej takie gonienie może być kłopotliwe. Ja sobie tego nie mogłem wyobrazić jak można schodzić z tak wysoka. Byłem kiedyś w Ruskamen tez schodziłem prawie 90 schodów. Ale plaża była przypisana tylko do apartamentu z własnymi leżakami i parasolami.
Nie wiem czy ci pomogłem, też miałem dylemat gdyż późno w tym roku zdecydowałem się na wyjazd więc nic ciekawego nie mogłem znaleźć.
Decyzja niestety należy do ciebie. Ja co rok jeżdżę gdzieś indziej i powiem szczerze, że można spokojnie wypocząć nawet nie koniecznie mając prywatną plażę pod apartamentem. Do wielu miejscowości w Chorwacji bym wrócił, ale nie do Pisaka.
Pozdrawiam.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 05.08.2015 13:50

Również co roku jeżdżę gdzie indziej. Rok temu byłem przejazdem w Pisaku, spodobał mi się no ale jak tak czytam pw i to co tu piszesz to coraz mniej uśmiecha mi się tam jechać. Na szczęście za apartman nie dawałem zaliczki, więc żadna strata, a mam jeszcze kilka ofert z Duce, Nemira i Tucepi. Chyba najpierw udam się do Duce, obadam jak tam sytuacja wygląda i wtedy zdecyduję co dalej robić.
Dzięki za info i pozdrawiam.
Dobrze, że ktoś pisze na forum jak jest faktycznie a nie tylko słodzić a potem ktoś inny pojedzie i się może zdziwić.
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 05.08.2015 14:32

Wydaje mi się, że w Duce jest o wiele większa plaża pod względem długości. Małe miejscowości są fajne jeżeli nie ma aż tak dużo apartamentów jak w Pisaku. Też mi się podoba Duce. Blisko do Omisia no i z parkowaniem lepiej. Ja wybrałbym Duce.
Staram się pisać to co myślę i przekazać obiektywną prawdę. Mam kilku znajomych, którzy pojechali do Chorwacji pierwszy raz w nieodpowiednie miejsce i zrazili się tak, że powiedzieli nigdy nie do Chorwacji.
Pomimo mojego obiektywizmu niektórzy jadą tu po mnie, ale co tam. Ale jak moim opisem pomogłem komuś w podjęciu decyzji to cieszę się bardzo.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2015 08:57

i bardzo dobrze - do dobrego rozeznania potrzebne są wpisy pozytywne i negatywne :@)

sądzę/liczę, że Twój wpis jednak nie dyskredytuje Pisaka... należy jednak założyć, że:
- nie jedziemy do centrum
- nie przeszkadza nam, że na plażę chodzi się bardziej wertykalnie, niż horyzontalnie ;@)))

- a kwestia braku infrastruktury, trudnego wjazdu/wyjazdu, parkowania... to już całkiem inna historia
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 07.08.2015 23:26

Pisak 2014 od połowy lipca dwa tygodnie...

...kilometr w stronę Breli...sami cały dzień 8)
Obrazek

Obrazek

Prezentowana powyżej plaża miejska,też tłumów ni ma
Obrazek

Kilometr w stronę Marusici
Obrazek

...czyżby Pisak stał się aż tak popularny :?: ...przecież tam pod górkę i droga wąska i jeden sklep i auto se można przytrzeć

Macie racje nie jedźcie tam więcej :mrgreen:
...straszne miejsce :oczko_usmiech:
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 08.08.2015 00:05

Z własnego doświadczenia wiem, że więcej turystów wybiera sierpień i wcale się nie dziwię.
Fajną plażę mieliście ale... nie po to człek wynajmuje apartman tuż przy plaży żeby co dzień dymać pontonem kilometr w te czy wewte. W sklepie sobie też sam chleb pieczesz?
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 08.08.2015 09:01

No niestety nie wszyscy mają ponton. Trzeba tez być doświadczonym pływakiem. Rano można wypłynąć przy spokojnym morzu, ale po południu często były duże fale w tym roku. Nie wiem czy bezpiecznie dałoby się wrócić.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 08.08.2015 10:34

zbiluk1904 napisał(a):No niestety nie wszyscy mają ponton. Trzeba tez być doświadczonym pływakiem. Rano można wypłynąć przy spokojnym morzu, ale po południu często były duże fale w tym roku. Nie wiem czy bezpiecznie dałoby się wrócić.

Szczęście, że te fale nie zalały Ci apartmanu :papa:
zaako
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaako » 08.08.2015 22:17

Nie wiem w którym ty Pisaku jesteś.Bo ja chodzę 100m.na plażę za kościołem i inne w stronę Maruści,plaże są cudowne,nie przepełnione,można się kimnąć i spokojnie popływać i rozłożyć gdzie tylko chcesz.Zjazd do Pisaka to normalna droga,jakich mnóstwo w Croati,jak i w Polsce,nie straszyć.Pisaczek jest po prostu mały,ale trzeba chcieć się ruszyć, a znajdzie się przepiękne miejsca.Trzeba rezerwować z pomocą googlemaps.wyeliminować właśnie przypadki nieprawidłowych położeń apartamentów i dojść na plażę.Pozdr.dla wszystkich przebywających w Pisaku.
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 09.08.2015 12:07

Oj henius34. Widzę, że brakuje ci polemiki za mną.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.08.2015 21:59

jackq napisał(a): nie po to człek wynajmuje apartman tuż przy plaży żeby co dzień dymać pontonem kilometr w te czy wewte. W sklepie sobie też sam chleb pieczesz?



Masz racje ,niesamowite odległości :mrgreen:

zbiluk1904 napisał(a):No niestety nie wszyscy mają ponton. Trzeba tez być doświadczonym pływakiem. Rano można wypłynąć przy spokojnym morzu, ale po południu często były duże fale w tym roku. Nie wiem czy bezpiecznie dałoby się wrócić.


Zawsze używamy kamizelek asekuracyjnych.

Ps. To jest kajak

Pozdrawiam :papa:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.08.2015 22:04

zaako napisał(a):Nie wiem w którym ty Pisaku jesteś.Bo ja chodzę 100m.na plażę za kościołem i inne w stronę Maruści,plaże są cudowne,nie przepełnione,można się kimnąć i spokojnie popływać i rozłożyć gdzie tylko chcesz.Zjazd do Pisaka to normalna droga,jakich mnóstwo w Croati,jak i w Polsce,nie straszyć.Pisaczek jest po prostu mały,ale trzeba chcieć się ruszyć, a znajdzie się przepiękne miejsca.Trzeba rezerwować z pomocą googlemaps.wyeliminować właśnie przypadki nieprawidłowych położeń apartamentów i dojść na plażę.Pozdr.dla wszystkich przebywających w Pisaku.


Hej zaako nie przesadzaj z tymi niezaludnionymi plażami , tłok jest i koniec :wink:
Pisak to porażka :mrgreen:

Pozdrav
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 09.08.2015 22:05

Swoje dzieci też byś pocieszał kamizelkami asekuracyjnymi. Płyniemy kochani na rajska plażę. No, a gdybyśmy nie dali rady wrócić po południu to macie kamizelki. Pozdrawiam - tatuś.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.08.2015 22:24

Czytaj ze zrozumieniem,pływaliśmy wzdłuż linii brzegowej max do 2 km.
Moja 9-cio letnia wówczas córka pływała z nami i świetnie się bawiła.
Potrafi dobrze pływać.

Proponuję odpuść sobie Cro i jeździj se na AllInclusive do Egiptu :mrgreen:
Nawet do sklepu nie trzeba chodzić,a nad basenem nie będzie fali :mrgreen:

plis nie odpisuj bo ręce opadają

Nara
zbiluk1904
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiluk1904 » 09.08.2015 22:41

Se to można zrobić najwyżej kupę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone