Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.07.2009 11:54

no to miło, że czekałaś ... bo ja własnie jestem takim rycerzem na białym koniu ;@)

pozdrawiam i udanego urlopu, Primosten to też fajny wybór - może nawet lepszy? kto wie ...

pozdrov, krystof
eve_malutka
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eve_malutka » 02.07.2009 17:45

No i padło na Pisak :)

Jedziemy 17 lipca na 10 dni, mam nadzieje ze pogoda dopisze.
IsaVita
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) IsaVita » 09.07.2009 21:29

eve_malutka napisał(a):No i padło na Pisak :)

Jedziemy 17 lipca na 10 dni, mam nadzieje ze pogoda dopisze.


Witaj!
bardzo proszę o najświeższe wieści po powrocie :D
Mam nadzieję, że będą same dobre, czego Tobie i .... sobie życzę :wink:
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Kto jeszcze do ORA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 13.07.2009 18:49

IsaVita napisał(a):
adr107 napisał(a):Witam
Czy ktoś z Was będzie w Pisak - Ap. Ora na początku sierpnia?


Witam! My również zdecydowaliśmy się na pobyt w ORA w drugiej połowie sierpnia. Mam nadzieję, że będzie tam tak pięknie jak na tych prześlicznych zdjęciach :D

teraz szukam info o cenach... :?: :D ?

Zmieniliście plany na lipiec? Czy to znaczy że nie będziecie w pensjonacie ORA?. Sprawdźcie hot-spoty w Pisaku i dajcie znać po przyjeździe.
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Kto jeszcze do ORA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 13.07.2009 18:51

Smokofilomidanek napisał(a):
IsaVita napisał(a):
adr107 napisał(a):Witam
Czy ktoś z Was będzie w Pisak - Ap. Ora na początku sierpnia?


Witam! My również zdecydowaliśmy się na pobyt w ORA w drugiej połowie sierpnia. Mam nadzieję, że będzie tam tak pięknie jak na tych prześlicznych zdjęciach :D

teraz szukam info o cenach... :?: :D ?

Zmieniliście plany na lipiec? Czy to znaczy że nie będziecie w pensjonacie ORA?. Sprawdźcie hot-spoty w Pisaku i dajcie znać po przyjeździe.


Ups sorry. To nie Wy jedziecie w lipcu. Niemniej proszę kogokolwiek o informację na temat internetu w Pisaku.
trotom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trotom » 14.07.2009 03:26

Witam wszystkich.

Wrocilem z Pisaka dwa dni temu po 2tygodniowym pobycie.
Od razu zaznaczam, ze byla to moja pierwsza wizyta w Chorwacji...
Oto moje obserwacje.

Pisak moze faktycznie maly, ale w sezonie ludzi full. Kazdy dom to co najmniej kilka apartamentow. A dom w zasadzie przy domu. Kazdy skrawek wzdluz bardzo waskiej drogi wykorzystany na miejsca parkingowe a i tak ciasno. Polakow... mnostwo... i chyba bylismy naliczniejsza narodowoscia... I mialem takie "szczescie" ze to nasza nacja nie potrafila sie po nocach zachowac... niestety... Powiem szczerze, ze zupelnie inaczej wyobrazalem sobie pojecie "malo ludzi w Pisaku". I jesli tak jest w calej Chorwacji to ja juz podziekuje...
Fakt ze w Makrskiej czy Omisiu jest o wiele gorzej.

Aha... 1 i 2 lipca polozyli swiezytki asfalcik od prawie samej gory do rozjazdu w Pisaku jednoczesnie poszerzajac. Jest o wiele latwiej...

Internet... Najprosciej kupic na miejscu (w Pisaku nie mieli) karte Vipme (taki nasz taktak czy simplus) za 100 kun i zamowic 3 pakiety po 100MB za 30 kn. Wychodzi 300MB i zostaje jeszcze na 20 smsow 5 razy tanszych niz w roamingu. Potrzebny jest tylko notebook z podlaczona komorka bez simlocka i z modemem. Ja korzystalem z leciwej juz nokii 6103. Predkosc nie oszalamia ale na poczte, banki i www wystarcza. No i ma sie w pokoju...

Knajpki dwie. Sklep widzialem jeden. No i przy obecnych kursach walut
drozyzna jak diabli. Dla przykladu podam, moze ekstremalnie, w Omisiu za kg z ogonkiem winogron chcieli mnie skubnac na 50 kn ( w zl 3 dychy!!!). A przciez to rosnie tam nad co drugim miejscem do parkowania... Brzoskwienie po ok. 25kn, byle jaka kawa 12-15kn, Piwo Karlowacko pol litra w Pisaku w barze 15kn. Lody 5-7kn za galke. Krotko mowiac trza braz walizke kasy albo wypasione karty kredytowe... :wink:

Na szczescie paliwo tyle co u nas, wiec sporo jezdzilismy, od dubrownika po plitwickie wlacznie... Mimo wszystko jestem zadowolony z urlopu, ale nie planuje tam zawitac ponownie... Coz, nie zakochalem sie...

Jakby co to pytajcie, postaram sie odpowiadac na biezaco...
:D

Pozdrawiam
T

P.S.
Zostala mi taka karta ze 150MB, moge odstapic jakby co...
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 14.07.2009 12:12

[quote="trotom"]Witam wszystkich.

Jakby co to pytajcie, postaram sie odpowiadac na biezaco...
:D

W jakim apartamencie mieszkałeś? Jak tam na plaży? Dużo ludzi?
Hot-spotu nie ma czy nie szukałeś?
trotom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trotom » 14.07.2009 12:57

Smokofilomidanek napisał(a):W jakim apartamencie mieszkałeś? Jak tam na plaży? Dużo ludzi?
Hot-spotu nie ma czy nie szukałeś?


Mieszkalem u Josko Dereka, wymienianego juz na wczesniejszych stronach. Apartamenty w bardzo dobrym stanie, max kilkuletnie meble. No i mistrzostwo swiata... klima!!! Nie sadzielm, ze okaze sie niezbedna...

To jest w zasadzie koniec Pisaka, ostatnie domy. Dostepne byly dwie plaze, zwirowe z dosc ekstremalnym zejsciem, szczegolnie jedna. Ale jak sie po tym smignie ze dwa razy to juz wrazenia nie robi. Problem jest tylko wejscie na gore. Strasznie sie zasapac mozna... Woda czysta, dno nie tak gwaltownie opadajace. W sumie ok. Gorzej z ludzmi, jak sie trafi w szczyt. W zasadzie na plazy pelno ale ze wiekszosc w wodzie siedzi to i to da sie przerzyc. ja w zasadzie z wody nie wychodzilem...

Hotspotow nie szukalem, ale przed przyjazdem pytalem Joski czy jest cos w poblizu. Pisal ze nie, a gdyby bylo to chyba powinien wiedziec... Zreszta latac z kompem czy komorka gdzies po to zeby inet przejrzec jest dla mnie bez sensu... polecam rozwiazanie komorkowe. Ja przez dwa tygodnie zuzylem raptem 150MB...

Pzdr.
T
Smokofilomidanek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smokofilomidanek » 14.07.2009 13:34

trotom napisał(a):
Smokofilomidanek napisał(a):W jakim apartamencie mieszkałeś? Jak tam na plaży? Dużo ludzi?
Hot-spotu nie ma czy nie szukałeś?


Mieszkalem u Josko Dereka, wymienianego juz na wczesniejszych stronach. Apartamenty w bardzo dobrym stanie, max kilkuletnie meble. No i mistrzostwo swiata... klima!!! Nie sadzielm, ze okaze sie niezbedna...

To jest w zasadzie koniec Pisaka, ostatnie domy. Dostepne byly dwie plaze, zwirowe z dosc ekstremalnym zejsciem, szczegolnie jedna. Ale jak sie po tym smignie ze dwa razy to juz wrazenia nie robi. Problem jest tylko wejscie na gore. Strasznie sie zasapac mozna... Woda czysta, dno nie tak gwaltownie opadajace. W sumie ok. Gorzej z ludzmi, jak sie trafi w szczyt. W zasadzie na plazy pelno ale ze wiekszosc w wodzie siedzi to i to da sie przerzyc. ja w zasadzie z wody nie wychodzilem...

Hotspotow nie szukalem, ale przed przyjazdem pytalem Joski czy jest cos w poblizu. Pisal ze nie, a gdyby bylo to chyba powinien wiedziec... Zreszta latac z kompem czy komorka gdzies po to zeby inet przejrzec jest dla mnie bez sensu... polecam rozwiazanie komorkowe. Ja przez dwa tygodnie zuzylem raptem 150MB...

Pzdr.
T

To jeszcze jedno pytanie. Czy byłeś na jakieś wycieczce statkiem? Czy mógłbyś coś polecić? Obojętnie skąd ale najlepiej z Piasaka.
trotom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trotom » 14.07.2009 16:58

Akurat Fish Picnic sobie odpuscilismy.
Z jednej strony nie za bardzo mielismy juz czas, a to caly dzien. No i rodzinka sie do tego nie palila.
Z drugiej strony kasa... Cos kolo chyba 130kn od osoby. Razy kilka to kwota znaczaca. Wybralismy jaskinie Postojna w drodze powrotnej... 8)

I nie widzialem zeby byly z Pisaka organizowane. W samym Pisaku byly ogloszenia z Omisiu, ale najblizej to bedzie z Breli. Widzialem tam oferty przy nabrzezu...

Pozdr.
T
IsaVita
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) IsaVita » 14.07.2009 20:53

[quote="trotom"]Witam wszystkich.

Jakby co to pytajcie, postaram sie odpowiadac na biezaco...
:D

Hej! postraszyłeś trochę tą drożyzną :roll: A czy pamiętasz ceny jakichś jeszcze innych artykułów spożywczych? chleb, masło,...?

dzięki za tak szybkie odpowiedzi :)
trotom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trotom » 15.07.2009 15:03

Znalazlem jakis paragon z marketu KONZUM w Makarskiej:
cocacola 2 l - 12,99
cocalcola/sprite 1l - 9,49
cukier 1kg - 5,49
maslo 250g - 11,59
jajka 10 szt - 11,99
ser gouda kg - 54,99
margaryna 250g - 4,69
chleb razowy 400g - 7,25
chleb zytni 600g - 7,79
makaron spagetti - 7,29
ziemniaki kg - 4,99
cebula - 4,99
papryka - 12,99
pomidory - 6,99
herbata czarna najzwyklejsza w torebkach 20t. - 8,29
fix spagetti bolognes - 12,99
Jakis sos w sloiku 500g - 15,99
pstrag 1kg - 29,99
czekolada z orzechami noname 100g - 7,99
markowe po ok. 10 i wiecej

No to tyle co zdolalem z paragonu rozszyfrowac...
kmmk3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2009
Pisak - sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmmk3 » 15.07.2009 22:33

Witam wszystkich :)
Mimo, że już od 8 lat jeżdżę do Chorwacji, dopiero w tym roku odkryłam to forum - i oto jestem.
Dzięki Wam, tym razem wybrałam właśnie jako miejsce docelowe PISAK. Jedziemy w dwie rodzinki (2* 2+2 ) w terminie 22-28.08 do Villi Porat. Uff już nie mogę się doczekać.
Mam pytanie do osób, które już były w Pisaku, jakie są tam warunki na plaży - będziemy z 2 rocznymi maluszkami.
piotom0
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotom0 » 16.07.2009 14:20

Plaża główna wg.mnie nadaje się dla dzieci - sporo ich tam było w zeszłym roku.
Jedynym mankamentem jest dość strome zejście do wody, ale maluchy radziły sobie...
Jeżeli masz możliwość to kup jakiś parasol lub mały namiocik.
Niestety niewiele jest cienia.
Blisko plaży znajduje się knajpka, to ta nad którą będziecie mieszkali.
Nie stołowaliśmy się w tej knajpce ale mam cenniki :)
Obrazek
Obrazek

Szczerze mówiąc to fajny apartament ale może być nieco głośny - zaleta 1 minuta do plaży :D
5 minut pod górkę jest sklep.
W porcie jeszcze jedna knajpka i lody.
Na plaży nie ma żadnych atrakcji dla dzieci więc proponuje kupić piłkę i materacyk.
Widok na Twój apartament:
http://www.villa-porat.com/eng/indexhr.htm
Obrazek

Panoramę znajdziesz tutaj: forum/viewtopic.php?t=23776

A tu widok na samą plażę:
Obrazek

Pozdrawiam
Piotom0
kmmk3
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmmk3 » 16.07.2009 15:22

Piotom0 - te zdjęcia cenników - rewelacja! To są ceny z zeszłego roku, tak?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone