Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pine beach Pakostane -chaty z trzciny czy kamp Kozarica

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 18.02.2015 15:27

Dzięki :)
Na zdjęciach z http://www.pakostane.hr/ Pilatuśa wygląda bardzo przyjemnie, ale z takimi zdjęciami to różnie bywa. Choć gdzieś na forum widziałam że FUX Pilatuśę też poleca :oczko_usmiech:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 20.02.2015 10:46

Vesna napisał(a):Pytanko nr 1: czy ktoś się orientuje ile kasowali za wejście na plażę Pine Beach w 2014 i czy w tej opłacie mieściło się korzystanie z leżaka?

Gdyby kogoś to interesowało, to mam odpowiedź: w 2015 wejście na plażę będzie kosztowało 30 HRK dorośli, 15 HRK dzieci - a czy w tej cenie są leżaki już mi pani z Pine Beach nie odpisała. Podejrzewam że tak, ponieważ wcześniej ktoś tutaj donosił, że płacił za wstęp, dostawał bransoletkę i z leżaków mógł korzystać.
Howgh ;)
beerox
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beerox » 25.08.2015 22:32

Ponieważ jestem właśnie w Pakostane i prawie codziennie bywam na plaży Pilatusa (ta na końcu drogi) to napisze za pamięci dla potomności:
plaża z kamyczkami i płytką zatoczką , dwoma barami , kilkoma budkami (lody, kukurydza, frytole, cevapcici, hambacze, spirale z pyr), rowerki wodne, na końcu zatoki fkk
duzo cienia co ważne dla zdrowia pociech
parkng niby 5kn/h ale nigdy nie kasują więcej niż 20kn/dzien (byłem kilka razy ponad 8h i dalej było 20kn)

plaża oddzielona od pine beach załatanym płotem z napisem "no entrance"
rysiekg
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiekg » 28.04.2018 10:13

Co prawda watek zdryfowal i jest juz dosc martwy, to pozwole sobie opisac moje wrazenia z zeszlorocznego pobytu (druga polowa lipca 2017), w tym roku rowniez tam jedziemy o podobnej porze.

Slowem wstepu:
Pierwszy raz bylem w Chorwacji w 1999 i od tego czasu najczesciej tam spedzam wakacje. Mialem chyba 3 sezony bezwyjazdowe, 3 sezony bylem w Grecji, 1 w Czarnogorze - jak dotad to jedynie Faliraki i zatoczka Anthonego Quinna jest w stanie (w moim mniemaniu) konkurowac z zatoczkami Chorwacji.

Poczatkowo jezdzilem jako kawaler, pozniej z zona, jednym dzieckiem, dwojka dzieci, a w zeszlym roku z trojka dzieci - najmlodsz e mialo 10 miesiecy.

Rowniez forma wyjazdow ewoluowala - oboz mlodziezowy, kwatery, hotel, znow kwatery, namiot na polu namiotowym, domek ze slomy, w przyszlym roku wrocimy znow na pola namiotowe.

Pierwsze zetkniecie z Pine Beach
W 2012r wypoczywalismy z dwojka berbeci (3lata i 1rok) w sw. Filip i Jakov pytalismy o atrakcje gospodarza i ten opowiedzial nam o Pine Beach. Pojechalismy na jednodniowa wycieczke.

Plaza idealna - ledwo chodzace dziecko moglo taplac sie do woli w cieplej, plytkiej wodzie jak na wyspie Rab. Dla mnie widok domkow "hawajskich" nad sama woda byl jak z bajki i wywolal taka pozytywna zazdrosc - postanowilem, ze kiedys musze wywczasowac sie w tym miejscu. Niestety przez nastepne 4 lata nie bylo okazji lub raczej dosc funduszy, zeby przelknac taka cene.

A jednak "Hawajski" domek
W zeszlym roku wczesnie zarezerwowalismy dwa apartamenty(!) na dwie rodziny - to byl chyba marzec poprzez taki duzy serwis internetowy na b, rezerwacje przedplacilismy w 100% :>
Jakos w okolicy 10 maja otrzymalismy wiadomosc, ze ktos po..krolikowal i nie mam miejsca w jednym z zarezerwowanych lokali,
serwis podjal proby znalezienia alternatywy dla nas ale ze wzgledu na pozny czas mielismy dreptac 1.5 km do plazy (prosze pana ale tam jest 400 m do plazy - do plazy? nie do morza, w linii prostej lecac z wozkiem nad domami i kretymi uliczkami) albo mieszkac w dwoch kwaterach oddalonych o 300-500m co zabiloby nam wakacja bo dzieci chca sie bawic ze soba - a ja nie mam zamiaru kilka razy na dzien transferowac moje do szwagierki i odwrotnie...
Tak wiec podziekowalismy i szukalismy sami ale znalezienie wspolnej miejscowki dla 9 osob (4 dorosle i 5 dzieci) bylo albo przy plazach betonowych lub skalistych albo ceny zaczynaly sie na pulapie o wiele wyzszym niz nawet (jak sie pozniej okazalo Pine Beach).

Wtedy przypomnialem sobie o Pine Beach, szybko sprawdzilem dostepnosc i cene, jako ze w ciagu ostatniego tygodnia poszukiwan widzialem ceny i o 100-150% wyzsze - to cena wydala mi sie relatywnie niska i wspolnie ze szwagierka podjelismy decyzje ze nasze familje jada tam wlasnie.

Pobyt
Pobyt byl udany i spelnil oczekiwania, nie jest to Divna ale urok ma.

Kwatery
Domek 5 osobowy wydaje sie byc super (moim zdaniem jest super - ale ja lubie spac w namiotach), pomimo, ze nie ma klimy to w drugiej polowie lipca nikt nie mial wiekszego problemy z zasnieciem.
Wydaje mi sie ze wyjazd w drugim, trzecim tygodniu moze byc jedna uciazliwy. W domku sa zwykle, proste lozka i kilka szafek.
Domek zamykany jest na klodke ale okna na skobel, wiec bizuterii nie polecam trzymac w domku :) Niemniej mielismy podreczna elektronike pieniadze tez, nie bylo zadnych ekscesow.

Domki w wiekszosci sa w zacienionych miejscach ale te przy samym brzegu pewnie bardziej narazone sa na slonce i nagrzanie.

Przy wyborze nalezy zwrocic uwage gdzie jest posadowiony - zbyt blisko "amfiteatru" lub jadlodalni moze byc meczace dla malych dzieci i doroslych (w amfiteatrze sa wieczorne dyskoteki dla dzieci i czasami jakies imprezki, wiec glosno - nie pamietam juz czy koniec jest zawsze o 22 czy 22:30 ale trzymaja sie wyznaczonej godziny i nigdy nie przedluzylo sie; natomiast z jadlodalni dochodza halasy rano podczas przygotowania posilkow - dla spiochow i to moze byc denerwujace).

Sanitariaty
Nie mam im nic do zarzucenia, czysto, ladnie, punktow sanitarnych dosc.

Atrakcje
Calkiem sporo "w cenie": stoly ping-pongowe (polecam zabrac prywatne rakietki i pileczki), pilarzyki, bula, kajaki, windsurfing (wypozyczenie free, lekcje z instruktorem platne), malpi gaj i sztuczna scianka, aerobik, aerobik w morzu, dyscoteka dla dzieci

Calkiem blisko (trzeba jechac samochodem lub rowerem) jest lunapark ze spora liczba atrakcji dla dzieci i starszych.

Na plazy
Lezaki w cenie.

My caly czas bylismy przy piaszczystej, drobny piasek, spadek b maly, mozna wejsc na 500m i jest 1,3m glebokosci wiec i woda bardzo ciepla. Dla tych co lubia dac nura na bezdechu lub chocby snorka to nalezy przejsc za zatoczke - tam dosc szybko robi sie 12m - dalej juz nie szedlem bo zdziadziala mam kondyche. Nie jest pod woda tak jak w Divnie - co to, to nie ale nie jest zle, mozna wypoczac.

Jedzenie na plazy - sa barki na plazy i ich najwiekszym minusem jest calkowicie niedostateczna oferta jedzenie (fryty, hot-dog, burgery) oczywiscie sa lody, napoje bez i alkoholowe. Ceny sa wysokie.

Stolowanie
Generalnie jedzenie serwowane w ramach all-inclusive jest dobre - zadnego dnia nie bylo marudzenia ze strony dzieci, bo wybor byl duzy. Mysle, ze w ramach tej ceny jest ok. Oczywiscie nie jest to jedzenie jak w dobrej restauracji (do takiej upatrzonej i ukrytej, chodzilismy wieczorami zjesc przepyszna salatke z osmiorniczek i zagryzc przepysznym miesiwem do Pakostane - ale to juz ze szwagrem bo zoladki mamy duze i wielka slabosc do dobrego jedzenia - nie tak jak reszta naszej ferajny;-)

Plusy
    plytka i piaszczysta plaza, domki, atrakcje, duzy wybor potraw
Minusy
    ceny, domki, ciezkie dania glowne - tluste,

Domki sa i w plusach, i w minusach - jedni jak ja beda bardzo zadowoleni ale innym brak pradu i klimy moze przeszkadzac.

Tlok na plazy pomijam bo w wiekszosci tego typu miejscach jest tlok
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.02.2020 21:56

Ja ponownie odkopuję wątek. Co prawda nie wybieram się do Pakostane, ale znajomi mają wynajęte app niedaleko Pine Beach. Czy coś się zmieniło z opłatą? Nadal obowiązuje? Nie poleżą na plaży, żeby nie płacić za wejście na camp?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.02.2020 22:10

agata26061 napisał(a):Ja ponownie odkopuję wątek. Co prawda nie wybieram się do Pakostane, ale znajomi mają wynajęte app niedaleko Pine Beach. Czy coś się zmieniło z opłatą? Nadal obowiązuje? Nie poleżą na plaży, żeby nie płacić za wejście na camp?

Na Kozaricę wejdą bez opłaty (w zeszłym roku raz wszedłem)
Na Pine Beach raczej nie. (ale nie próbowałem)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.02.2020 11:50

Dzięki Janusz. Chyba najlepiej będzie jak właściciela kwatery zapytają. Może będzie tak uczciwy i prawdę napisze.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2020 12:32

agata26061 napisał(a):Dzięki Janusz. Chyba najlepiej będzie jak właściciela kwatery zapytają. Może będzie tak uczciwy i prawdę napisze.

Jeśli będą tam w szczycie sezonu, to na tych plażach tłok.
Polecam przejazd autem na inne mniejsze plaże w okolicy oraz wypady statkiem na wyspę Vrgaga.
(fajna piaszczysta plaża)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.02.2020 16:21

Janusz Bajcer napisał(a):
agata26061 napisał(a):Dzięki Janusz. Chyba najlepiej będzie jak właściciela kwatery zapytają. Może będzie tak uczciwy i prawdę napisze.

Jeśli będą tam w szczycie sezonu, to na tych plażach tłok.
Polecam przejazd autem na inne mniejsze plaże w okolicy oraz wypady statkiem na wyspę Vrgaga.
(fajna piaszczysta plaża)

Dzięki. Przekażę :D
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Pine beach Pakostane -chaty z trzciny czy kamp Kozarica - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone