Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pine beach Pakostane -chaty z trzciny czy kamp Kozarica

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa.ko
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.ko » 05.09.2012 10:10

Po przyjeździe( a było ok. 12.00 przywitało nas piękne słońce i jakieś 32st :D. Niestety szałasy dostępne są dopiero o 14.00, więc musieliśmy trochę poczekać. Po małych perypetiach czyli : pokoje są jeszcze nie gotowe) do szałasów dostaliśmy się ok. 16.00. Pierwsza wrażenie masakra i pytanie jak my wytrzymamy w tym upale w tych chatkach. Na śniadaniu każdy opowiadał swoje "nocne wrażenia: ( bez podtekstów proszę :)). Wrażenia super, było przyjemnie chłodno; szałasy są świetnie wyizolowane. Zakwaterowani byliśmy przy samej plaży. Co do jedzenia; ogólne wrażenia ok- każdy znajdzie coś dla siebie;
śniadania- ( wędliny :((, sery jajecznica jajka sadzone( jakieś plastikowe), pomidory ogórki, jogurty
obiady- ryby( makrele-z grilla- codziennie, makarony, smażone bakłażany, papryki faszerowane, mięsa- wino, piwo, soki i owoce, pizza, jagnięcina w sosiku, i dużo innych różności, oczywiście bar sałatkowy
kolacja- również ciepłe posiłki + dodatkowo zupa. Na deser lody ( ogromne kolejki)

Ogólnie jedzenie w porządku, tylko ogromna liczba ludzi, więc trzeba trochę postać w kolejkach.
Na plaży dostęp bezpłatny do leżaków, można wypożyczyć łódki( 1,2,4-osobowe kajaki, windsurfing, codzienny program animacyjny( aerobic w wodzie, "lądowy", piłka siatkowa, strzelanie z łuku, tenis, piłka wodna- nikt się na pewno nie będzie nudził. Sanitariaty czyste, jeden tylko chyba jest przed remontem- oczywiście po zejściu z plaży trzeba liczyć na kolejkę do prysznica :))
Są dwa bary na plaży-napoje i przekąski płatne. Plaża częściowo z kamienia, reszta to piasek.
Ogólne wrażenia z plaży w porządku, chociaż preferuję w Chorwacji kamieniste plaże- to cały jej urok.

Miejscowość Pakostane malutka, parę małych marketów, targ, mały port, sklep mięsny, knajpki( polecam konobę chyba Gego, Geko, czy jakoś tak- zjedzcie tam " girice"- malutkie rybki morskie- pycha ( jedna porcja wystarczy na dwie osoby). Polecam również konobę " Galija" niedaleko kampingu- przepyszne owoce morza- obsługa też fajna)
3 km od Pakostane w stronę Zadaru jest też fajna miejscowość Biograd; większe miasto jest co oglądać.
Jeśli macie jakieś pytania- służę:))
pozdrawiam Wszystkich
Zuzior
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzior » 07.09.2012 17:38

Czyli warto? Jak wrażenia z miejsca spania? Wyposażenie jak do namiotu?- wszak brak tam prądu i bieżącej wody :D
Dzieciaki znalazły się w takich warunkach? Może wrzucisz kilka fotek :oczko_usmiech:
Korci mnie by skoczyć tam na tydzień w przyszłym roku.....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2012 22:48

Zuzior napisał(a):Czyli warto? Jak wrażenia z miejsca spania? Wyposażenie jak do namiotu?- wszak brak tam prądu i bieżącej wody :D
Dzieciaki znalazły się w takich warunkach?


Na kempingach w namiotach też nie ma bieżącej wody - są ogólnodostępne sanitariaty, i tak jest zapewne w tym Ośrodku :idea:
ewa.ko
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 21.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.ko » 08.09.2012 10:51

w "pokojach" jest łóżko i dwie szafki, zmiotka, szufelka i kosz na śmieci :D Koniec wyposażenia. Zdjęcia ze strony są realne, tak właśnie wyglądają wewnątrz http://www.pinebeach.hr/pl/zakwaterowanie.aspx. Bieżąca woda jest tylko w łazienkach, są tam też gniazdka elektryczne; jeśli chodzi o ładowanie wszelkiego sprzętu, to w recepcji zostawia się urządzenia, a później odbiera. Jest również miejsce, gdzie można coś przeprasować. My byliśmy bez dzieci ( 17 i 18 lat- już nie chcą jeździć z mamusią i tatusiem), ale widziałam wiele rodzin z maluchami, nawet z niemowlakami, więc jakoś dali radę.
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 05.04.2013 07:59

Byliśmy w Pakostane od początku września, plaża miejska jak to w Chorwacji, kamienista i sporo ludzi.
Znajomi namówili nas byśmy zobaczyli plaże w Pine Beach, kupiliśmy bilet wstępu, takie kolorowe opaski na rękę, jakieś 200 m ścieżką między szałasami i wyłania się zatoczka, wrażenia super, plaża idealna dla rodzin z dziećmi, słomiane parasole, leżaki, długa płycizna, otwarty bar, kolczatki dopiero na głębszej wodzie gdzie dorosły nie sięga dna, a że to początek września i kończący się sezon to z dnia na dzień coraz mniej urlopowiczów i w drugim tygodniu na plaży bywało po kilkanaście osób, więc cisza i spokój, dzieciaki się nie nudziły. Z jednej i drugiej strony można ścieżkami dojść do pomostów i poskakać do wody.
Jedyną przykrością była cena za wejście ale ochrona czasem przymykała oko i udało się wejść za darmo bądź za 20 Kun za rodzinę.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 15.11.2014 16:47

Witam.
Jak to jest z ta plążą na Pine beach. Czy jest ona płatna czy nie?
Z tego co wiem dostęp do morza w chorwacji jest na całej długości ogólnie dostępny.
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 15.11.2014 23:11

Na ten ośrodek nie wejdziesz bez opaski - i dobrze! Na Kozaricy wkurzały mnie tłumy wchodzące z miasta na teren kampu! We Włoszech dyscyplina zdecydowanie wyższa.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 16.11.2014 10:31

W takim razie zmieniam pytanie, bo widze, że jest nie zrozumiałe!
Czy można wejść na plaże Pine Beach nie przechodząc przez ośrodek.
Nie interesuje mnie kamping tylko plaża.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.11.2014 11:10

Z tego co pamiętam - nie.

Od strony kempingu Kozarica jest ogrodzenie kończące się na skałkach w morzu.

Jak jest z drugiej strony ośrodka Pine Beach - nie wiem, ale przypuszczam, że podobnie.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 16.11.2014 11:46

Dzięki. Jestem też za tym aby na ośrodek nie miały wstępu osoby z zewnątrz, ale z drugiej strony należy zrobić przejście do plaży i między ośrodkami powinno być przejście, aby tłumy nie chodziły komuś pod namiotem.
Na google widziałem dziury w ogrodzeniu, ale nie mam zamiaru sie nimi przeciskać tylko szukam mozliwości spokojnego dojścia na ta plażę.
Ale z tego co czytałem to na kamp. Kozarica to też nie ma wstępu. Prawda?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.11.2014 12:31

Możesz pojechac do końca drogi asfaltowej za Pine Beach.
Tam są knajpki, naleśniki, rowery wodne, piasek w wodzie i cień.
Bardziej bogato musisz na Crveną Lukę.
Kiedyś było tak, że jak płaciłes za parking, to wejście było free.
Bylismy na wycieczce rowerowej i się krzywili, że z rowerami do środka. Chcieli kasę ale wpuścili.
Wypiliśmy po kawie i pojechaliśmy do Pakostane.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 16.11.2014 12:41

Czyli plaża na końcu drogi asfaltowej w kierunku Biogradu też płatna?
Rozumiem parking, ale wejście to chyba nie.
Nie widziałem tam żadnego ogrodzenia, ani budki.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.11.2014 12:43

W tym ani poprzednim roku nie byłem.
4 lata wstecz była bramka na parking, rok później nie.
Plaża free.
I FKK kawałek dalej pod drzewami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.11.2014 13:01

pablo150 napisał(a):Ale z tego co czytałem to na kamp. Kozarica to też nie ma wstępu. Prawda?


W 2010 roku na plażę kempingu Kozarica od strony miasteczka Pakoštane można było wejść nie przez dziurę w płocie :lol:

Plaża Kozarica.JPG


Jak było w następnych latach - nie wiem, może kiedyś sprawdzę :wink:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 16.11.2014 13:40

Od strony Pakostane jest ogrodzenie ale furtka otwarta. Ponieważ dominuje towarzystwo z PL,CZ,SK,SLO to - skoro dom jest otwarty, to można wejść. Albo, rower nie zamknięty na kłódkę - niczyj!
Może troszeczkę za daleko poszedłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pine beach Pakostane -chaty z trzciny czy kamp Kozarica - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone