Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PILNE!!! Prośba o POMOC w tłumaczeniu w Zagrzebiu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 11.02.2008
PILNE!!! Prośba o POMOC w tłumaczeniu w Zagrzebiu

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes70 » 08.07.2018 19:29

Witam. Mam wielką prośbę o pomoc w znalezieniu tłumacza w Zagrzebiu. Znalazłam w Internecie lekarza Polaka, pracującego w Zagrzebiu i napisałam do niego e-mail ale zero odzewu. Sprawa wręcz życia i śmierci.

Mój brat(41l.) doznał wylewu będąc na urlopie w Chorwacji. Od środy przebywał w szpitalu w Splicie, gdzie stwierdzono malformację tętniczo-żylną i zalecono operację w Zagrzebiu, bo oni nie są w stanie tego wykonać. Od wczoraj jest w Zagrzebiu, gdzie nikt się nim nie interesuje i nie wiadomo, czy przewozić do kraju (brat tylko tego pragnie) czy podjąć się na miejscu. Niestety (proszę nie komentować tego, bo wiem, ze zrobili źle "a mleko się wylało") mają tylko karty z NFZ, bo tłumacza załatwiłby ubezpieczyciel.

W Splicie pomagał właściciel, który tłumaczył na angielski a z angielskiego siostra bratowej (telefonicznie, bo bratowa nie mówi biegle). Tu jest zdana na siebie, a czas nagli jaką podjąć decyzję. Ambasada nic pomoże, bo już dzwoniła, a na pewno nie w weekend.

Szukałam na forum jakieś informacji o Polakach w Zagrzebiu ale nic nie znalazłam... Może cromaniacy okażą się większą wiedzą ode mnie. Ja sama była 7 razy i w tym roku nie mogłam pojechać, natomiast mój bratanek miał mieć wakacje życia...:(

Chcę choć tak pomóc bratowej...

Pozdrawiam:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2018 20:14

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2018 20:34

A tu jakby dokładniej : (może aktualne)

https://www.mojkvart.hr/Zagreb/Precko/S ... jski-jezik

Natomiast decyzję o konieczności operacji lub możliwości transportu do kraju pozostawiłbym jednak lekarzom.Może wystarczy kontakt polskiego lekarza, choćby z POZ z lekarzem w szpitalu zagrzebskim w języku angielskim ? Inna sprawa, że nie wiem jak jest z kosztami transportu przy EKUZ-ie.
agnes70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes70 » 08.07.2018 20:43

Dziękuję. Przekazałam bratowej.
agnes70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes70 » 08.07.2018 20:50

Dzwoniła bratowa i powiedziała, że odezwał się ten lekarz, do którego pisałam. Jest niestety na urlopie ale postara się pomóc.

Ale namiar na tego tłumacza w Zagrzebiu może się przydać. Tak, wiem, że decyzja zależy od lekarza i pieniądze w tym przypadku są nie ważne.

Dziękuję wszystkim za pomoc:)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
PILNE!!! Prośba o POMOC w tłumaczeniu w Zagrzebiu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone