Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pierwszy raz na istrii- co polecacie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2008 18:58

caal - kilka praktycznych informacji o Istrii znajdziesz również tu i tu :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.03.2008 20:32

Podobnie, jak Janusz, polecam R i P.
Pule można sobie na dłuższy pobyt darować.....
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 09.03.2008 21:14

Pulę jako miejsce pobytu sobie darowałam na wstepie w zasadzie, ale oczywiście chcę tam sobie pojechac i połazić, a poza tym mąż na rzymski teatr straszliwie napalony :) no dobra, ja też :)
Dzięki za "podrzutki" dzielnie brnę przez te stronki i oczywiście mam ochotę obejrzeć wszystko, co się oczywiście nie uda w 8 dni.
Noclegi w Ravennie i Wenecji (w zasadzie w Cavallino) już mam zarezerowane, teraz czekam na odpowiedź z adrialina w kwestii kwatery w Rovinj, w zasadzie obok Rovinj.
Po dokładnym wczytaniu sie w podrzucone stronki i przewodnik, będę zadawać pytania dodatkowe :)
Mam nadzieję, że przed sezonem wszystko działa? Nie ukrywam, że ta pora roku jest dla mnie najładniejsza. Zieleń świeża i nie zmęczona słońcem, ludzi nie za duzo a upał nie odbiera ochoty do wycieczek i zwiedzania.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2008 08:51

Coloseum w Puli odwiedziłem. Duch jednak unosil sie Pavarottiego, ktory kilka dni wcześniej tam wystepował. Resztę można sobie podarować; na mnie, nie robi wrażenia....
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 11.03.2008 18:14

No to juz :)
Rezerwacje zrobione i nawet wniosek o paszport złożony, bo jakoś mi się zapomniało, że paszport już śp. Niestety zrobiłam też do nowego paszportu zdjęcie biometryczne w dwuminutówce :roll: obawiam się, że jedyne kraje gdzie zostanę powitana ciepło, ze zrozumieniem, jak dlugo oczekiwana córka marnotrawna to Afganistan i Czeczenia, ale co tam, niech się Wlosi boją, liczę na spory upust w hotelach :)
Zarezerwowałam i nawet zapłaciłam już za pobyt w Rovinj. Zdecydowałam się na kompleks Valdaliso, tuz obok Rovinja (można do niego popłynąć, pojechać albo pójść na spacer), chyba lepsza opcja bo nie w samym mieście, a blisko. Oferta jest ok bo w cenie zawarte są śniadania i obiadokolacje, a cena przedsezonowa stanowczo atrakcyjna.
Teraz juz tylko pozostaje mi wymyślać wycieczki.

Z tego co ktos pisał, to na Krk chyba sie nie bardzo warto pchać na 1 dzień? No trudno, innym razem.

FUX ja muszę, ja muszę obejrzeć dokładnie wszystkie antyczne pozostałości, tak mam. Intryguje mnie łuk Sergiuszów, muszę się czegoś doszperać o tej Salvii Postumie Sergii, która go ponoć braciom wystawiła. Ale spoko, skrzywienie zawodowe przeze mnie przemawia :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 07.05.2008 19:14

FUX napisał(a):Podobnie, jak Janusz, polecam R i P.
Pule można sobie na dłuższy pobyt darować.....

Pula jest super dla miłośników zabytków (starożytnych) amfiteatr przepiękny. naprawdę jest na co popatrzeć.Rovini bardzo urokliwe fajne .mi bardzo podobałosię Poreć.Polecam Istrię , jest trochę odmianą od Riwiery Makarskiej.I blisko Wenecja.
Obrazek

rovinji
Obrazek
poreć
Obrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.05.2008 22:14

Najlepszym miejscem wypoczynkowym na Istrii jest rejon Labina :D
( Prtlog, Sv. Marina , Ravni ) :D
dagmarella
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmarella » 13.05.2008 09:11

Witam :) Na Istrii bylam w zeszlym roku we wrzesniu i musze przyznac ze w porownaniu z reszta Chorwacji w moich oczach Istria wypada tak sobie nie mniej jednak cudownym miejscem jest miasteczko Vrsar jakies 15 km od Rovinij i z cala odpowiedzialnoscia bardzo bardzo bardzo goraco polecam. We Vrsarze mozna znaezc wszystko - cisze, spokoj a jednoczesnie mase malych knajpek i dobra zabawe w okolicach portu. W okolicach kempingu (tego blizej kosciola, niestety nie pamietam nazwy) plaza jest swietnie przystosowana do potrzeb dzieci jest nawet taki maly ala basenik z morska woda specjalnie dla maluchow i calkiem fajny plac zabaw :)
Moim skromnym zdaniem Rovinij chowa sie przy Vrsarze, fajnie jest tam pojechac na wycieczke ale nie wyobrazam sobie zebym miala tam spedzic cale wakacje - straszny gwar, ogromna ilosc ludzi, i brud.... a w porcie smierci tak ze ciezko to wytrzymac no ae coz to jest tylko moje zdanie
dagmarella
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmarella » 13.05.2008 16:10

Zapomnialam dodac ze rowniez bardzo pieknym miastem na Istrii jest Porec i szczerze mowiac gdybym miala jechac drugi raz na Istrie to najpawdopodobniej wlasnie tam :)
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 13.05.2008 16:32

Istria to nie tylko zachodnie wybrzeże, polecam też Labin, Motovun i Pican naprawdę warto.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pierwszy raz na istrii- co polecacie? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone