Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paryż raz jeszcze.

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.08.2010 21:02

Tymono, nawet nie wiesz, jak się ucieszyłem, widząc Cię tu znowu. W końcu jesteś Dobrym Duchem tej relacji. :D
Kiedy zaczynasz pisać własną?



Tymona napisał(a):I właśnie wtedy, gdy pisałeś o naszym rodaku, dzięki któremu dzisiejszy świat może błąkać się po korytarzach (a nie alejkach :wink: )Luwru :wink: poczułam potworny smród spalenizny :lol:


Będę bezlitosny: lepiej spalić kotleta, niż Luwr. :lol:


Tymona napisał(a):... przyznam się bez bicia, że w Amsterdamie też są dwa miejsca, które przyprawiają mnie o palpitacje serca :wink: :lol: na przykład to lub to


Wyciągnąłem z tego wniosek, że w trosce o Twoje serce, ciśnienie i tętno powinienem jak ognia (sic!) wystrzegać się Amsterdamu. W dodatku gdybym w relacji będącej oczywistym skutkiem takiej podróży wspomniał o miejscach przez Ciebie wymienionych, mogłabyś spalić coś więcej, niż kotleta. :wink:

Wierzę jednak głęboko, że już niedługo odwiedzisz i Paryż i Amsterdam (to prawie po drodze :lol:). Może jestem perfidny łobuz, ale podeprę się cytatem z naszego ulubionego :wink: Sartre'a: "Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie" :lol: .


Tymona napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Nie było to wcale proste. Najpierw musiałem przecisnąć się w określone miejsce, a potem poprosić, żeby zrobili mi trochę miejsca na statyw
No ale jaki jest finał - udało się zrobić te wieczorne zdjęcia, czy jednak nie (i dlatego ich w relacji nie ma). Z drugiej strony domyślam się, że trudno jest zrobić zdjęcie "atmosferze" mostu :wink: :D


Musiałem się nieprecyzyjnie wyrazić - moim zamiarem nie było robienie zdjęć mostu, tylko z mostu. :lol:


Tymona napisał(a): Ale zastanawiam się, czym Ci podpadł Picasso, bo generalnie jest kilka możliwości :wink: :D


Pozbawiłem Twoją Rodzinę strawy, a Ty w rewanżu zmuszasz mnie do wysiłku. :lool:
Wielka szkoda, że nie wymieniłaś tych możliwości, ale domyślam się, że wszystkich i tak byś nie wymieniła. :lol: Prawda jest taka, że już od wielu lat nie zwracam uwagi na opinie historyków i krytyków sztuki. Mam swoje własne kryteria i to one powodują, że u Picassa podobają mi się tylko pewne elementy niektórych obrazów. Może brzmi to trochę dziwnie, ale tak to jest. Mówiąc krótko - Picasso nie, Dali tak.


Tymona napisał(a):Ponieważ Twoja relacja dobiegła końca, a ja czuję pewien niedosyt, poproszę o jakieś suplementy :D


Suplement będzie, ale jeszcze nie teraz.

:?:


Tymona napisał(a):Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa, co Ty sobie Janie myślisz o Francuzach :D


Poproszę o następny zestaw pytań. :lol:


Tymona napisał(a):No i może jszcze napiszesz coś o objawieniach kulinarnych


Owszem, objawienia kulinarne były. Ale to nie ja je miałem. Jadąc do Paryża zabrałem ze sobą lodówkę pełną pierogów ruskich, z mięsem i jakich tam jeszcze. Intensywność mlaskania dowodziła, że były to objawienia wyższego rzędu. :lol: Mnie zadowalał kotlet wołowy kupiony u "Franka" :D (tak nazywam niedrogą sieć marketów Franprix).

Przepraszam za tak lakoniczne :lool: i nie wyczerpujące odpowiedzi i również mocno Cię pozdrawiam.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.08.2010 21:05

woka napisał(a):Witaj Jan_s.


Witaj woka 1 :lol:

Bardzo to miło, że odwiedziłeś moją relację.
Dziękuję.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 20.08.2010 10:16

jan_s1 napisał(a):Słynne maszkarony.

76.




Ujęcie 76. przesunięte w lewo, byłoby prawie :wink: identyczne z tym poniżej - nawet maszkaron jest ten sam.

Obrazek
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 20.08.2010 10:34

jan_s1 napisał(a):
weldon napisał(a):
Po prostu musimy wszyscy odwiedzić kiedyś Leona :wink:



Leon aż zamilkł z wrażenia! :lol:


Podsunęło mi to pomysł wymiany PL <-> HR

Leonie chętnie udostępnię Tobie lub Twojej rodzinie moje mieszkanie w W-wie w zamian za to samo w pięknej HR. Spotkanie z wymianą kluczy gdzieś w połowie drogi, może Bratysława? :wink:

Taka akcja "apartament za apartament" :idea: :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.08.2010 10:41

Merci beaucoup pour votre belle histoire :wink: :wink: :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.08.2010 18:02

el_guapo napisał(a):

Obrazek


(cytat prawie dokładny) :lol:

Mocne i niesamowite, ale wolałbym nie oglądać relacji z takich wydarzeń.
Pozdrawiam. :D
Ostatnio edytowano 20.08.2010 18:09 przez jan_s1, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.08.2010 18:05

longtom napisał(a):Merci beaucoup pour votre belle histoire :wink: :wink: :wink:


Jaki ten francuski podobny do polskiego :lol:

Dziękuję za dobre słowo.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.08.2010 18:51

jan_s1 napisał(a):Kiedy zaczynasz pisać własną?
Pewnie we wrześniu - jak już na stałe zaparkuję przed swoim domowym komputerem :D

jan_s1 napisał(a):Będę bezlitosny: lepiej spalić kotleta, niż Luwr. :lol:
:lol: :lol: :lol: bardzo słuszny wniosek

jan_s1 napisał(a):Wierzę jednak głęboko, że już niedługo odwiedzisz i Paryż i Amsterdam (to prawie po drodze :lol:).
...że ja o tym wcześniej nie pomyślałam !!! Znam nawet przybliżoną datę "niedługo" , bo właśnie zakończyły się bardzo owocne rozmowy z dziadkami, którzy w przyszłym roku w wakacje na tydzień zajmą się Maluchami :D

jan_s1 napisał(a):Może jestem perfidny łobuz, ale podeprę się cytatem z naszego ulubionego :wink: Sartre'a: "Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie" :lol:
:lol: tego nie znałam - no i widzisz - nie dość, że dręczyła go permanentna depresja, to jeszcze na takim wysokim poziomie uogólniania :wink:

jan_s1 napisał(a):Mówiąc krótko - Picasso nie, Dali tak.
A ja tę krótką odpowiedź doskonale roumiem :lol: Jakoś też tak podejrzenie patrzę na te zestawy trójkątów w różnych kolorach :lol:

jan_s1 napisał(a):Suplement będzie, ale jeszcze nie teraz.
O, to bardzo dobra wiadomość :D

jan_s1 napisał(a):Poproszę o następny zestaw pytań. :lol:
:lol: rozumiem :lol:

a teraz czekam na obiecane suplementy (hmm, ciekawe, czy ich


pozdrawiam serdecznie
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2010 18:58

jan_s1 napisał(a):Mocne i niesamowite, ale wolałbym nie oglądać relacji z takich wydarzeń.

I znów będzie na nas ... :evil:









:wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.08.2010 19:47

Tymona napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Wierzę jednak głęboko, że już niedługo odwiedzisz i Paryż i Amsterdam (to prawie po drodze :lol:).
...że ja o tym wcześniej nie pomyślałam !!! Znam nawet przybliżoną datę "niedługo" , bo właśnie zakończyły się bardzo owocne rozmowy z dziadkami, którzy w przyszłym roku w wakacje na tydzień zajmą się Maluchami :D


O, to będą dwie relacje. :D


Tymona napisał(a):a teraz czekam na obiecane suplementy (hmm, ciekawe, czy ich



mam dokończyć? :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 20.08.2010 19:49

weldon napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Mocne i niesamowite, ale wolałbym nie oglądać relacji z takich wydarzeń.

I znów będzie na nas ... :evil:









:wink:



To może lepiej nie namawiać tak Tymony na ten Paryż? :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2010 20:07

Hm... O Tymonę to jakoś spokojny jestem ...

Chyba, że się na kobietach nie znam :wink:








A Picasso miał różne okresy ...
Ja akurat uwielbiam i Portret Gertrudy Stein i Panny z Avignon.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.08.2010 12:47

jan_s1 napisał(a):Muzeum czynne jest od 9:00 do 18:00 (wtorki nieczynne, a poniedziałki i środy do 22:00). Bilet wstępu kosztuje 9 E. (W pierwszą niedzielę miesiąca nic nie kosztuje :D ).


...no i gratis jest oczywiście zawsze 14 lipca (jak większość obiektów).








PS. Cześć Jan - wróciłem :wink: :lol:
Cieszysz się?


weldon napisał(a):Niestety Janku, Jacek na wywczasy wyjechał, w związku z czym muszę
za kolegę nadrabiać i komentarze takie, jak potrafię czynić


Nie ma co - udała nam się ta relacja prawda Jan?



:wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 27.08.2010 13:57

Jacek S napisał(a):PS. Cześć Jan - wróciłem :wink: :lol:
Cieszysz się?


Pewnie, że się cieszę. W końcu jeden życzliwy (jak sądzę :lol:) człowiek więcej - to się liczy. Ważniejsze jednak, czy Ty się cieszysz. Z autopsji wiem, że powroty z różnych pięknych miejsc nie zawsze są radosne.


Jacek S napisał(a):
jan_s1 napisał(a): Bilet wstępu kosztuje 9 E. (W pierwszą niedzielę miesiąca nic nie kosztuje :D ).


...no i gratis jest oczywiście zawsze 14 lipca (jak większość obiektów).


Ale Ty przecież nie lubisz kolejek. :wink:




Jacek S napisał(a):Nie ma co - udała nam się ta relacja prawda Jan?


:wink:


Kiedyś w relacji pomagał mi sympatyczny kolega zebik, który nagle się zdematerializował. :lol:
Nie będę ukrywał, że zdecydowanie bardziej wolę inspirującą pomoc Tymony, Twoją, weldona i wszystkich innych - przepraszam, że Ich nie wymieniam. Czyż nie jest to więc nasza wspólna relacja? :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 31.08.2010 14:26

Na 13-tej stronie napisałem:

jan_s1 napisał(a):
W latach 90-tych do Paryża powróciły zlikwidowane niepotrzebnie w 1937 r. tramwaje. Na peryferiach miasta zbudowanie linii tramwajowej jest dużo tańsze, niż linii metra, a podróżowanie o wiele przyjemniejsze. Kilka linii już działa, następne są w budowie.



Dopiero dziś przeczytałem artykuł, który dał mi jakieś pojęcie o temacie i - co tu dużo mówić, przekonał mnie. Wypada sprostować własny błąd.

Jak ktoś chce, niech się sam przekona
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Paryż raz jeszcze. - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone