Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

parkowanie w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pop76
Turysta
parkowanie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop76 » 27.07.2007 18:55

Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje. Jak to jest z apartamentami?
Ryszard_K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 27.07.2007 19:26

przy apartmanach nie płacisz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2007 19:28

pop76 napisał(a):Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje. Jak to jest z apartamentami?

Zazwyczaj przy apartamencie (lub w jego pobliżu) jest miejsce dla samochodu. Natomiast w miastach i na parkingach przy plażach (nie na wszystkich ale wiekszośc) trzeba płacic. Normalne stawki to tak w okolicach 3-5 HRK/godzine - w zasadzie jak w Polsce. Nie radze parkowac na "krzywego" bo mają nieźle działające (i bardzo szybkie) służby z lawetami :wink:
Haweł
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.07.2007 19:38

Ja w tym roku placilem 20 eu za osobe,ale mialem w cenie klime,TV sat i miejsce w garazu,w przyszlym roku tez tam pojade,zajefajnie bylo!!!
jdubowski
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 28.07.2007 10:45

pop76 napisał(a):Witam jak tam jest w Chorwacji z parkowaniem samochodu. Slyszalem ze trzeba placic na kazdym kroku nawet w hotelu w ktorym sie wykupilo wakacje.

W hotelu raczej nie płacisz - choć takie przypadki nie są wykluczone - w zasadzie trzeba zapytać przy rezerwacji.
Hunter
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 28.07.2007 11:13

Problemy są np. w miastach lub ich cześciach, które są same w sobie atrakcjami turystycznymi.

Trogir: Kilka parkingów na lądzie niedaleko przed wjazdem na pierwszy mostek. Nie korzystałem z nich ale podejrzewam, że ze stawką godzinową. Jeśli się ktoś zdecyduje na stanie w korkach na mostach to może przejechać na Ćiovo i za mostem w lewo. Wzdłuż całego nabrzeża ciągnie się parking. Stawka 10kun za auto i można stać ile się chce. Ale tu też ciężko o miejsce. Im dalej od zabytkowej starówki tym łatwiej.

Sibenik: W koło zabytkowej starówki sporo miejsca do parkowania ze stawką godzinową 5kun/h. Ale jest parking za 10kun płatne jednokrotnie.
Trzeba się kierować do portu ulicą Vladimira Nazora. Gdy się już zobaczy wodę to jedziemy w lewo za stację INA. 250m na wprost jest parking na nabrzeżu.

Zawsze staram się znaleźć taki parking płatny jednokrotnie. Spokojnie można zwiedzić miasto, coś zjeść, zrobić zakupy i nie myśli się o tym, że tam licznik bije.

Może dajcie jeszcze parę takich przykładów z innych miast. :?: :)
jacek gryczewski
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 28.07.2007 11:46

Dubrownik- mijasz po lewej stronie stare miasto i kilka platnych parkingów po prawej stronie jedziesz pod górke mijasz po prawej stronie hotel Hilton i uważnie obserwuj lewa strone zaraz za restauracją jest wąska uliczka w lewo i na końcu tej uliczki znajduje sie BEZPŁATNY !!!!! parking z pieknym widokiem na starówke i fort a obk parkingu przepiekny prak z oczkiem wodnym i żułwiami :)
Flack
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flack » 28.07.2007 12:03

Witam

W Zadarze wiem ze sa parkingi platne te w okolicach satarego miasta . sa one podzieloe na strefy i napewno w pierwszej strefie oplata wynosi 10 Kn za 2 godziny dluzej nie wolno parkowac :/ . Tyle co wiem z praktyki ;)

Pozdrawaim
Flack
pioszczep
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 28.07.2007 14:32

W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:
Brooklyn
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brooklyn » 28.07.2007 22:25

Inne miasta:
Split: parking na ul. Zagrebaka strzeżony 5kn za godzinę. Miejsc w Splicie nie brakuje.
Zadar: miejsc nie brakuje, ale jest tam takie dziwadło- można parkowa max 120 min, dotyczy to tylko 1 strefy parkowania, druga to tylko 5 kun bez ograniczeń, można parkowac na dużym parkingu przy Bramie Lądowej.
Dubrovnik: miejsc parkingowych ze świecą szukac, a może tak trafiłem, przy starym miescie w 1 strefie 15 kun za godzinę, w 2 strefie już tylko 5 kun.
Pozostałe miasta o których coś wiem opisali inni Trogir, Sibenik.
Dodam jeszcze, że jak ktoś już tu napisał, nie radzę parkowac w miejscach niedozwolonych, albo przyjsc później niż wskazuje to wykupiona karta parkingowa. Mam wrażenie ze policja w Chorwacji jest tylko od pilnowania parkingów. :lol:
arturo72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 28.07.2007 22:56

Piotrek_B napisał(a):Nie radze parkowac na "krzywego" bo mają nieźle działające (i bardzo szybkie) służby z lawetami :wink:

W Nesseber w Błg zaparkowaliśmy na zakazie i za 10 min. pojawiła się laweta i niestety zapakowała nasze auto na siebie i...kosztowało mnie to ok.20 EU :).Stwierdziliśmy,że muszą mieć swoich informatorów na każdym zakazie i pewnie jest tak także w Cro ;)
Toranaga
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 29.07.2007 11:57

pioszczep napisał(a):W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:

Masz na myśli na przeciwko policji po drugiej stronie ulicy?
Czy plac za budynkami stojącymi przy policji?
maciogg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 29.07.2007 15:43

Ja w tamtym roku zaparkowałem na ulicy na parkingu w Rovinj. Kupiłem w automacie bilecik parkingowy na 3 godziny.Spóźniłem się 10 minut ... i 200 kun mnie to kosztowało. Próbowałem dyskutować (a jestem dość wygadany :)), ale jakby grochem o ścianę. Na początku gościu świetnie mówił po angielsku, ale jak się kapnął że próbuję dyskutować ... to nagle już nie umiał :)
pioszczep
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 29.07.2007 16:16

Toranaga napisał(a):
pioszczep napisał(a):W Trogirze jest DARMOWY parking- wskazany mi przez nota bene policjantów. Mianowicie tuż obok Komendy Policji, po prawej stronie przy "blokach". :lol:

Masz na myśli na przeciwko policji po drugiej stronie ulicy?
Czy plac za budynkami stojącymi przy policji?

Jadąc od drogi głównej do góry w kierunku Komendy Policji dojeżdża się do rozwidlenia w środku którego znajduje się Policja. Trzeba wjechać w prawą odnogę i tuż na wysokości Policji po prawej stronie jest mały parking.
Toranaga
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 29.07.2007 16:27

Tak też myślałem. Oglądając zdjęcie satelitarne w Google Earth widać stojące samochody.
Dzięki.
:P
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019