Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009
Parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 17.07.2009 14:25

Witajcie.
Czytam forum, szukam, ale nie widzę odpowiedzi.
Wiem, że parkingi są w większości płatne i że łatwo o mandat lub odholowanie.
Pytanie następujące - jak jest z płatnością za parkowanie - są parkometry?
Nie przeoczę go jak gdzieś stanę? Nie chciałbym niemiłej niespodzianki po powrocie np. z plaży w postaci braku samochodu. :D
Dzięki z góry i jak było - przepraszam, nie znalazłem.
Pozdrawiam
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 17.07.2009 14:47

Dzięki za odpowiedź, dwa pierwsze posty czytałem. ;)

@esebes pisze:

Mnie również nie opusciło to szczęscie.. icon_biggrin.gif mój pojazd zgarneły słuzby ktore sie tym zajmują tylko ze ja zapłaciłem 350 kun icon_lol.gif a było to w BV najgorsze w tym było to ze dokładnie śledziłem droge i nigdzie nie było zakazu parkowania icon_evil.gif

Zatem oprócz płatnych parkingów strzeżonych (bądź nie), jak sie wystrzec odholowania?
Jak oni oznaczają, że parking jest płatny (w parkomacie)?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.07.2009 16:01

Nie powiedziałeś, dokąd się wybierasz...a to tutaj najważniejsze (nie można przecież porównywać miasteczek z wioskami (poza tym w każdym miejscu będzie inaczej...).
Pozdrawiam
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 17.07.2009 16:41

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, od czego zależy odholowanie a od czego wezwanie do dodatkowej opłaty za brak opłaty parkowania? ·Planuje wykupywać parkowanie wykładać jedną kartę i liczyć na dostanie mandatu za przekroczenie czasu mandaty na pamiątkę do polski przywiozę. Męczy mnie tylko problem, za co właściwie odholowują? Za brak opłaty? Jeśli będę posiadał przekroczony czas to już nie powinni odholować? Ewentualnie odholowują wyłącznie za zakazy parkowania itp.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 17.07.2009 17:33

Nie zdarzyło mi się odholowanie autka, ale opłaty za parking mają albo na wjeździe, albo kartka z parkomatu (do której możesz stać) za szybę
Być może ktoś to sprawdza i nie sądzę by czepiali się co do minut ale godzin - wtedy już nie liczyłbym na litość
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 18.07.2009 09:20

Z parkowaniem trzeba uważać i dokładnie czytać cenniki. Będąc na przełomie czerwca i lipca tego roku na przepięknej wyspie Losinj zafudowaliśmy sobie z moją lepszą Połową całodzienną wycieczkę na wyspę Susak. O 9 rano zaparkowaliśmy auto w Małym Losinju niedaleko portu na płatnym parkingu za szlabanem (dwa dni wcześniej szlaban był cały czas otwarty i parkowało się za darmo). Po powrocie z wycieczki spokojnie poszliśmy sobie na kawkę i lody do pobliskiej kafejki i przy wyjaździe z parkingu trochę mną potrząsnęło gdy uprzejmy pan parkingowy wydrukował paragon na 180 KN. Rano na cenniku mignęło mi jakieś 20 KN, ale myślałem, że to za cały dzień. W zeszłym roku zostawiłem auto na płatnym parkingu w mieście Hvar na cały dzień i popłynęliśmy na Pakleni Otaci. Cena była o wiele niższa a tutaj proszę bardzo. Bohatersko jednak zniosłem ten wydatek i nie dałem po sobie poznać bólu serca, skurczu przepony, nagłego wzrostu ciśnienia tętniczego oraz innych dolegliwości, które dopiero uleczyła wieczorna porcja travaricy.
Jasiek1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek1 » 18.07.2009 20:24

Miałem przygodę z parkowanie 3 lata temu . Już nie pamiętam nazwy miasteczka,ale było to gdzieś miedzy Splitem i Dubrovnikiem.Zaparkowałem na chodniku , wcześniej pilnie śledziłem znaki i nie widziałem zakazów ,a dla przechodniów zostało około 3 metry chodnika.Niestetyauto odholowali na parking .
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 18.07.2009 22:28

Oj, rzeczywiście odholowują, byłam świadkiem takich akcji!
Trzeba uważnie patrzeć na znaki lub liczyć na to, że akurat "dziś się uda".
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 19.07.2009 23:58

na Bolu parking 50KN uważam za zdzierstwo, chyba że ktoś jest cały dzień na plaży.
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 00:20

Jak dla mnie to bardzo czytelne są zasady parkowania:
1. wjazd na parking-szlaban-wydruk karty-zapłata w budce przy wyjeździe
lub
2. parkometry-wrzucasz monety(warto posiadac drobne)-drukuje kwitek -wkładasz go za szybę

Ceny parkingów przeróżne od 4 kun( ze szlabanem) za godzine po 10 kun w parkometrach , ale i w parkometrach zdarzają się po 5 kun, a na szlabanch po 8 kun.
A odholowują to fakt, widziałam kilka razy....
Powodzenia!
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 20.07.2009 00:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie powiedziałeś, dokąd się wybierasz...a to tutaj najważniejsze (nie można przecież porównywać miasteczek z wioskami (poza tym w każdym miejscu będzie inaczej...).
Pozdrawiam


Witaj Kasia.
Na Ciebie mozna jak widac zawsze liczyc ;)
Juz pisze - baza noclegowa w Drveniku, ale mam zamiar zrobic troche kilometrow.
Hvar (caly), Makarska, Split, Dubrovnik. To na pewno.
Pozdrowienia!

P.S. Dziekuje wszystkim za rady i sugestie.
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 01:16

bogas-widzę, że zamierzasz odwiedzić dokładnie te same miejsca, które w przeciągu ostatnich 2 tygodni zwiedzałam. Mogę Ci podać dokładne namiary na miejsca, gdzie parkowaliśmy.
Z drugiej strony w każdej miejsowości ( dużej, małej) są drogowskazy do centrum miasta i do parkingów.
Ale przyznaję, ze zanim pojechałam do Chorwacji obryłam się w temacie parkingów...
pozdrawiam
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 20.07.2009 02:36

To dobrze bedzie jak mu powiesz. 8) !!

Nie koniecznie czasami są miejsca. :lol: Chodzi mi tu o parking nawet platny. trzeba się troche najeżdzić :)

Rok temu bylem np: w szczycie sezonu (sierpień) - w godzinach 11 - w Dubrowniku. Byla to moja pierwsza wizyta w tym miescie - parking znalazlem dopiero na trasie glownej na wysokości dubrownika. (na poboczum, następnie musielismy kawal drogi maszerować w dól do miasta) :)

Nie wiedzialem gdzie jeszcze są parkingi (nawet platne) a zreszta widzialem wtedy że wszystko zapchane znaleśliśmy odlegle miejsce parkingowe (nieukrywam że wygrala kwestia oszczędności :lol: )
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 20.07.2009 07:21

ulotna napisał(a):bogas-widzę, że zamierzasz odwiedzić dokładnie te same miejsca, które w przeciągu ostatnich 2 tygodni zwiedzałam. Mogę Ci podać dokładne namiary na miejsca, gdzie parkowaliśmy.
Z drugiej strony w każdej miejsowości ( dużej, małej) są drogowskazy do centrum miasta i do parkingów.
Ale przyznaję, ze zanim pojechałam do Chorwacji obryłam się w temacie parkingów...
pozdrawiam


Każda informacja będzie cenna. ;)
Z dojazdem/znalezieniem parkingu na pewno sobie poradzę, chodzi mi raczej o to jak są oznaczone parkingi płatne, które są płatne w parkomatach.
Dzięki i pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone