Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie blisko plaży

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawomir.r@poczta.fm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2019
Parkowanie blisko plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawomir.r@poczta.fm » 10.06.2019 16:57

Witam
Byłem już kilka razy w Chorwacji ale mam pytanie :
Czy można parkować samochodem przy takich duktach , wąskich dróżkach od których odchodzą zejścia na dzikie plaże
(między omisiem a pisakiem).
Może ktoś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat. Zaznaczam że tam nie ma żadnych znaków .

Pozdrawiam Sławek
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 10.06.2019 18:04

Jak wszędzie tak i w Chorwacji obowiązują przepisy ruchu drogowego. Jeśli nie ma znaków zakazu lub linii ciągłej oraz nie niszczysz zieleni to możesz parkować. Oczywiście patrz też na to czy nie utrudniasz ruchu bo wtedy szybko się tobą zajmą ;-)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.06.2019 18:54

Czasami jest to teren prywatny lub jakiejś grupy np. działkowców, dosłownie.
Jeżeli spotkasz jakiegoś miejscowego w takim zawsze wypada zapytać czy można.
slawomir.r@poczta.fm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawomir.r@poczta.fm » 11.06.2019 11:22

dzięki za odpowiedzi ale czy nie ma takich przepisów jak np. u nas w lasach niby nie ma znaków ale jazda i zatrzymywanie się tylko w miejscach wyznaczonych?!
pozdrawiam
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 11.06.2019 11:26

Uważaj z tym parkowaniem po lasach. Czasem staniesz na suchej jak pieprz ściółce i zaczyna się palić. Nie wiem od czego i jak ale widziałem już dwa gaszenia samochodu w Chorwacji.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.06.2019 12:01

Katalizator lubi być ciepły, że o DPFie nie wspomnę jakby mu się akurat zachciało dopalać. Od tych elementów auta można sobie i nie tylko zafundować całkiem sporą fojerkę.
slawomir.r@poczta.fm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawomir.r@poczta.fm » 11.06.2019 12:22

tam raczej same kamienie ale dzięki za uwagi a co do tych przepisów to ktoś się orientuje ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2019 12:58

slawomir.r@poczta.fm napisał(a):Witam
Byłem już kilka razy w Chorwacji ale mam pytanie :
Czy można parkować samochodem przy takich duktach , wąskich dróżkach od których odchodzą zejścia na dzikie plaże
(między omisiem a pisakiem).

Gdzie między Omisem a Pisakiem chcesz zjechać na dziką plażę. :?: :roll:

https://www.google.com/maps/@43.4087851 ... bfov%3D100

Tam raczej trzeba zaparkować przy Jadrance jak wyżej w linku, a do plaży zejść na nóżkach.
A potem pod górkę do nagrzanego auta.
slawomir.r@poczta.fm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawomir.r@poczta.fm » 13.06.2019 08:59

Są tam takie dróżki łączące te miejscowości i na pewno jest z nich bliżej na plażę niż z Jardanki :)
W zeszłym roku byłem w Pisaku i mieszkaliśmy przy drodze która później przechodziła właśnie w taki dukt
po którym jeździły samochody , ale jak się mają przepisy do parkowania tam to nie mam pojęcia.
Przez to pytam może ktoś wie ?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 13.06.2019 09:12

slawomir.r@poczta.fm napisał(a):Są tam takie dróżki łączące te miejscowości i na pewno jest z nich bliżej na plażę niż z Jardanki :)
W zeszłym roku byłem w Pisaku i mieszkaliśmy przy drodze która później przechodziła właśnie w taki dukt
po którym jeździły samochody , ale jak się mają przepisy do parkowania tam to nie mam pojęcia.
Przez to pytam może ktoś wie ?


Między Omisem a Pisakiem nie ma równoległych do jadranki dróżek. Chyba że takie jak w Mimicach gdzie zjeżdża się do przystani i wyjeżdza z drugiej strony. Co najwyżej jakieś ścieżki na niektórych podcinkach, a i to nie zawsze, tak że nawet z jednej plaży/zatoczki do drugiej trzeba iść poboczem jadranki.

Jadranka ciągnie się praktycznie zaraz wzdłuż brzegu i zatrzymać się można tylko jeśli przy drodze jest kawałek pobocza:

https://www.google.com/maps/@43.4042709,16.7915365,3a,60y,154.73h,90.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKM9zeRwqd-p0qG7kXCe4Bg!2e0!7i13312!8i6656

Byłem w Medici i był tam tylko jeden krótki zjazd w kierunku plaży, a reszta jak wyżej - ludzie parkowali przy drodze. Podobnie w Mimicach i Marusici. Na pewno nie ma dróg łączących te miejscowości.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2019 09:20

slawomir.r@poczta.fm napisał(a):Są tam takie dróżki łączące te miejscowości i na pewno jest z nich bliżej na plażę niż z Jardanki :)

Skoro droga leży na Jadranem - to droga ma nazwę Jadranka.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone