Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane/baseny termalne/ -- wrzesien 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.11.2007 13:50

Za darmo pożyczył nam ogromniasty parasol chroniący przed słońcem, przychodził do nas prawie co wieczór pić z nami rakiję... jak sobie cos jeszcze przypomnę to napiszę ;)
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 21.11.2007 18:19

Miszkolc Tapolca jest fantastyczny :) Można się tam moczyć przez cały dzień za niewielką kasę. Baseny termalne nie przypominają nawet w najmniejszym stopniu tych słowackich z burym, odrapanym dnem :(
Wpływasz sobie pod wielką skałę a tam system korytarzy wiedzie Cię do coraz to nowszych atrakcji :D W jednej z grot leci nawet nastrojowa muzyka :D
W pobliżu basenów można się też tanio i bardzo przyjemnie zakwaterować. :)

Tylko ten ichniejszy język jest nie do pokonania :roll: Próbowałam kupić w tamtejszym Tesco 30 deko salami i do dziś się uśmiecham na samo wspomnienie, jak pomagała w tym cała kolejka :D :lol: :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.11.2007 10:06

Jeśli o Węgrzech mowa to wspomnę na pierwszą swoją wizytę w tym kraju. Wracając z Cro w 2003 roku zatrzymaliśmy się nad Balatonem w poszukiwaniu campingu i faktycznie za nic nie mogliśmy się dogadać :? aż na stacji benzynowej spotkaliśmy studentów (chyba) kierowca był trzeźwy - reszta nie bardzo i w pewnym momencie jeden z chłopaków zakrzyknął piękną czystą polszczyzną - "Polak Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki" 8O. Byłem w szoku :!:. Tylko tyle umiał po polsku. :lol: To tak jak moje niemieckie "Ja ja naturlich meine Trabant ist fantastiche, gut machine zwei zylinder" :lool:, ale po angielsku już nam się udało dogadać mimo..., a może właśnie dlatego, że był z lekka "na bani" :lol:

Pozdrav :papa:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 22.11.2007 12:21

Tak, ta bariera językowa czasami jest wku..... Po wjechaniu do Heviz, do miasta dosyć luksusowego, gdzie napisy są tylko po węgiersku, ceny niemieckie, jedynym moim marzeniem było szybkie wyjechanie z tego miejsca. Całe szczęście żona jest dosyć spokojną osobą i przypomniała mi o celu naszej wizyty w Heviz (jezioro termalne).
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 20.04.2008 07:05

Witajcie.
W naszej rodzinie nastał już czas planowania kolejnych podróży, więc zajrzałem tu po miesiącach nieobecności, w Cro byliśmy ostatni raz 5 lat temu, bo przez ostatnie 2 lata jeździliśmy do Grecji (m.in. wyspa Thassos, którą gorąco polecam - bajka, i to chyba taniej niż w Cro), a jeszcze poprzednie 2 lata w Czarnogórze (Ulcinj).
1. po pierwsze, do ciebie Maćku - bardzo fajna i rzeczowa relacja; szczerze mówiąc takie relacje wolę od tych "krasomówczo-literackich", których po prostu raczej nie czytam do końca lub czytam "po przekątnej", twoją zaś przeczytałem "od dechy do dechy"
2. Byliśmy w Drage (camp "Marina" obok "Pradise" - tzn. jak się wjeżdżało na te campy, to ten ostatni po prawej. W tym roku chcemy zrobić "rzut" campingowy przez Cro (a docelowo Czrnogóra - Ulcinj) i chyba zahaczymy o ten camping, bo b. miło go wspominamy
3. Za każdym razem gdy jeździmy na Bałkany (czy to Cro, czy Crnogora, cze Grecja) zawsze zostawiamy kilka dni na Węgry. Nasze ulubione baseny to: Mezokovezd i Morahalom. Zwiedziliśmy też kilka innych i właściwie wszystkie możemy polecić; np. w zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Igal - super położenie, super camping, tanio i spokojnie .. itp.
W tym roku chcemy po drodze zaliczyć też jakieś nowe baseny, toteż zacząłem "mykać" po forum.
W zeszłym roku zrobiliśmy sobie osobny tydzień na Węgrzech (Mezokovesd) pod koniec czerwca a zasadnicze wakacje (Grecja) w sierpniu. Bardzo się nam spodobał taki wariant i w tym roku powtarzamy: najpierw 1 tydzień Węgry, a w sierpniu 3 tyg. Bałkany.
W planach na przyszłe lata:
1. Bułgaria z zahaczeniem o Turcję
2. Albania i południowa Grecja
3. Hiszpania, Portugalia
4. Maroko
5. Syria
6. Indie północne
7. Australia
8. Ameryka południowa, zaginięcie gdzieś w buszu i już nie wracamy, bo tam można się ponoć snuć latami...

ptk. 1 - 3 są w realnym zasięgu
ptk. 3 i powiedzmy 4 w mniej realnym, chyba że jakaś kasiora spłynie niespodziewanie
pkt. 5 itp.. no cóż, pomarzyć sobie przecież można
8) :D
pozdrawiam wszystkich serdecznie
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.04.2008 12:37

Dzięki za miłe słowa, też wolę konkrety i szybką relację i niż dokładne opisy.
Węgry--w tym roku konieczne do odwiedzenia, nie wiem jeszcze czy będzie to specjalny wyjazd na baseny, wtedy wschodnia część kraju, czy tylko po drodze do Cro. W tym przypadku wybór też padł na Igal.

Ptk 5 ---tam spędziłem dzieciństwo, wróciłem do Polski w wieku 6 lat, niestety dawno to było i niewiele pamiętam. Od kilku lat przymierzam się do wyjazdy do kraju młodości mojej, ale ...
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2008 13:47

Dla tych co na baseny -przejazdem i docelowo :lol:

171 węgierskich kąpielisk

:papa:
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 20.04.2008 14:58

Miłośnikom basenów termalnych polecam węgierskie miasteczko Eger.Można się zatrzymać na kilka dni:kąpiele w basenach,wieczorne spacery po niezwykle uroczym starym mieście,degustacje wina w Dolinie Pięknych Kobiet,ruiny zamku, minaret,wokół Góry bukowe-zwłaszcza jesienią-pięknie :!: .A jakie pyszne jedzonko w miejscowych restauracjach :roll: .Tylko jeden minus -z roku na rok coraz drożej :(
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 20.04.2008 15:13

Zapomniałam pochwalić Maćka za relację.Super :!: .Też lubię konkretnie :smo:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 21.04.2008 10:13

wikusia napisał(a):Miłośnikom basenów termalnych polecam węgierskie miasteczko Eger.Można się zatrzymać na kilka dni:kąpiele w basenach,wieczorne spacery po niezwykle uroczym starym mieście,degustacje wina w Dolinie Pięknych Kobiet,ruiny zamku, minaret,wokół Góry bukowe-zwłaszcza jesienią-pięknie :!: .A jakie pyszne jedzonko w miejscowych restauracjach :roll: .Tylko jeden minus -z roku na rok coraz drożej :(


Polecam rumuńskie kąpielisko Felix kilka km. od Oradei.

http://www.iccc.univagora.ro/?page=aboutbf

Blisko węgierskiej granicy a ceny w ubiegłym roku dużo niższe niż na Węgrzech.

Pozdrav.
:!: :D
Mirka G.
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirka G. » 14.07.2009 16:15

Super relacja , to są konkrety. Oby wszyscy tak pisali .Ja mam Macku pytanie : z którego kąpieliska skorzystać wracając z Vodice z dziećmi, żeby było duzo atrakcji i w miarę nie naruszyło naszego budżetu?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 14.07.2009 17:09

Mirka G. napisał(a):Super relacja , to są konkrety. Oby wszyscy tak pisali .Ja mam Macku pytanie : z którego kąpieliska skorzystać wracając z Vodice z dziećmi, żeby było duzo atrakcji i w miarę nie naruszyło naszego budżetu?


Dzięki, co doradzić :?: trudna sprawa. Która część Węgier Was interesuje :?:
Właściwie to wszystkie znane mi baseny termalne mają atrakcje, większe, mniejsze ale są. W jednych sztuczna rzeka z sinym prądem, w innych rura, czasami zespół rur, ciekawy jest Heviz ze swoim jeziorem, Miskolc Tapolca z grotami. Wiele zespołów termalnych ma sporo basenów ze zwykłą wodą, to też są atrakcje dla dzieciaków. Ja mam dorosłe dziecko, nie patrzę na termy pod kątem atrakcji dziecięcych, widzę czasami jak dzieci się nudzą siedząc w gorącej wodzie bez możliwości pływania.
Jaką trasą jedziesz, zerknę do przewodnika i pamięci
AndreaMia
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaMia » 14.07.2009 20:13

Ciekawa relacja-przeczytalam calą i......zamarzyło mi sie wrócic tym razem z Chorwacji przez Węgry i ich cieple baseny.
Ale nasze tegoroczne plany obejmują zwiedzenie Jaskini Postojna a rozdwoic niestety sie nie da 8) . Pozdrawiam.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2009 22:48

super relacja i fotki; ) ;)) Pozdrav
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.07.2009 11:04

AndreaMia napisał(a):Ciekawa relacja-przeczytalam calą i......zamarzyło mi sie wrócic tym razem z Chorwacji przez Węgry i ich cieple baseny.
Ale nasze tegoroczne plany obejmują zwiedzenie Jaskini Postojna a rozdwoic niestety sie nie da 8) . Pozdrawiam.


Postojna Postojną, ale możesz bez problemu, autostradą dojechać na Węgry i dzionek czy dwa poświęcić na termy, to jest super relaks dla organizmu do kąpielach słonecznych w Cro.
My, w zeszłym roku, całą Słowenię przejechaliśmy, aby "dopaść" Węgrów z ich basenami. W tym roku też tak planujemy urlop, aby chociaż 2/3 dni posiedzieć w gorących wodach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pakostane/baseny termalne/ -- wrzesien 2007 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone