Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011
Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 26.06.2011 23:08

Witam, to Nasza druga wyprawa do Chorwacji. 2009r. wyspa Rab, w tym roku Pag i postanowiłem podzielić się wrażeniami z pobytu i drogi na wakacje.
Poszukiwania miejsca zaczęły się na przełomie roku. Wybór padł na Pag Mandre, apartament http://www.mandre.comli.com/ polecany przez kolegę i innych użytkowników cro.pl. Apartament nr 3 zarezerwowany już w styczniu. Po wymianie kilklu e-maili z Davorem, zapłata zaliczki 100 euro.
Następnie korzystając ze starej butelki po Travaricy, zaklejając szczelnie klejem zakrętkę i wycięciu otworu na zrolowane bankonoty, zaczęło się oszczędzanie pieniążków na upragnione wakacje. Naprawdę super pomysł na oszczędzanie pieniędzy.
W końcu nadszedł czas rozbicia butelki plus to co na koncie i 7 czerwca godz. 19:00 wyjazd. Samochód zatankowany na dwa baki, tzn. LPG i Pb. Z racji zamieszkiwania przy granicy z Czechami, obieramy trasę : Bohumin-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-objazd autostrady w Słowenii Mureck Ptuj i dalej na południe autostradą w Chorwacji.
Zdjęć z trasy mam nie wiele, więc w paru zdaniach opiszę trasę. W chwili wyjazdu temp. powietrza ok. 25 stopni. Gorąco i parno. Autostrada w Czechach minęła nadzwyczaj szybko, kilka przerw, ( wrażenia z jazdy po betonie opiszę na końcu relacji, bo w tamtą stronę jakoś poszło). Na granicy CZ - AU o dziwo kontrola. Krótka wymiana zdań gdzie jedziemy itp. ruszamy drogą nr 7. Przed Wiedniem burza, więc droga prze Austrię była długa, 3 długie postoje, drzemki i ok. 5/6 rano wjeżdżamy do Słowenii. Nawet dobrze, że nie jechaliśmy w nocy przez Słowenię, bo na drodze pełno piasku, żwiru i gałęzi po burzy. W końcu wjechaliśmy do Chorwacji, na granicy pusto, za to pogoda dalej jak w Austrii. Deszcz, ok. 20 stopni. Po cichu nadzieja, że wyjdzie słońce.
Obrazek
Obrazek

Na szczęście po wjeździe na wyspę Pag, zaczęło być naprawdę ciepło. Po dotarciu do Mandre i po małych kłopotach ze znalezieniem apartamentu ( akurat trwał remont drogi przy plaży ), widok z tarasu zrekompensował trud drogi.
Obrazek
Pierwsze godziny spędziłem na odpoczynku po długiej drodze, a wieczorem :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niebo w tym dniu jeszcze było lekko zachmurzone, w dalszej relacji będą lepsze zdjęcia.
Rano 9.06. z racji dalszego remontu drogi przy plaży postanowiliśmy wyjechać na plażę, tę gdzie obok lustra po wyjeździe z Mandre skręca się w lewo. Drogi nie polecam nikomu z nisko zawieszonym autem, ale plaża ... super. Pusto i cieplutko :
Było kilka chmurek, ale nie przeszkadzały w ogóle.
Obrazek
Dojazd do tej plaży to naprawdę nieciekawy odcinek, szuter, kamienie, dziury. Na szczęście następnego dnia ekipa remontujaca drogę w Mandre, przeniosła się dalej od Naszego apartamentu więć najbliższe kilka dni spędzilismy na plaży oddalonej ok. 50 metrów od Naszej siedziby. Na początku okazało się, że turystów było tak mało, że plaża czasami była tylko do Naszej dyspozycji. W ogóle Mandre wyglądało tak jakby dopiero się budziło, stragany jeszcze pozamykane, dwa sklepy ( w jednym nie przyjmują kart VISA, ale o tym wszystkim później )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A wieczorem, znowu piękne widoki zachodu słońca:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Temperatura powietrza rosła, z dnia na dzień było co raz goręcej. Codziennie oscylowała w okolicy 30 stopni. Dalej było jeszcze lepiej, ale resztę opiszę później ...
Ostatnio edytowano 26.06.2011 23:27 przez LeonBen, łącznie edytowano 1 raz
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 23:11

Pierwszy!
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.06.2011 23:13

ja też :) ja też :)
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 26.06.2011 23:13

Ooo chętnie poczytamy o Pagu :)

Piękne zachody Słońca w Mandre... :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.06.2011 23:14

Już czwarta :wink:
Zasiadam wygodnie i czekam na ciąg dalszy :D
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.06.2011 23:18

Temat dla mnie - za 9 dni jadę do Mandre i ta relacja nie mogła pojawić się w lepszym momencie! :D :D :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 26.06.2011 23:37

Piata! Wiec miejsce w pierwszym rzedzie zaklepane!

Czekam na cd.
beklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) beklin » 27.06.2011 08:46

LeonBen napisał(a):postanowiliśmy wyjechać na plażę, tę gdzie obok lustra po wyjeździe z Mandre skręca się w lewo. Drogi nie polecam nikomu z nisko zawieszonym autem, ale plaża ... super.
...
Dojazd do tej plaży to naprawdę nieciekawy odcinek, szuter, kamienie, dziury.


E tam. Trochę przesadzasz ;) W swoim samochodzie mam solidną glebę i ani zderzakiem ani inną miską olejową nie uderzyłem na Pagu. A szutry to to co tygrysy lubią najbardziej :lol: 8)

Czekam na więcej zdjęć :wink:
Ostatnio edytowano 27.06.2011 08:47 przez beklin, łącznie edytowano 1 raz
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.06.2011 08:46

Jak Mandre to i ja zasiadam, zachody słońca są tam cudowne. Takie to wszystko znajome, pisz i wklejaj duuuużo zdjęć.
JacekM
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 25.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekM » 27.06.2011 09:50

Poczytam i ja chetnie dalsza czesc, tym bardziej ze za 5 dni wybieram sie do Mandre.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 27.06.2011 10:35

I ja :D też zasiadam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.06.2011 10:48

cześć Leonben
Na Pag dostałeś się promem, czy też od południa mostem :?:
pzdr :wink:
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 27.06.2011 10:54

I ja tez czekam na cd...
darioadam
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darioadam » 27.06.2011 11:10

Czekam na cd w mandre będe od 2 do 9 lipca i jestem ciekaw dalszej relacji 8O
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 27.06.2011 11:26

Ja też się podłączam.
PZDR.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone