Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 27.06.2011 11:36

Podłączam się do relacji.
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 27.06.2011 11:51

Na Pag wjechalismy mostem. Na podziwianie widoków z tej okolicy nie miałem ochoty po nocnej jeździe i postanowiliśmy, że i tak mamy 2 tygodnie to znajdziemy czas, żeby podjechać i porobić zdjęcia za kilka dni.

Co do zjazdu obok lustra. Wiesz beklin. W dniu przyjazdu musiałem jechać objazdem do apartamentu bo jak wspomniałem był remont drogi. Auto na maxa obciążone z boxem na dachu pełnym i na tym objeździe parę razy zaryłem miską i innymi częściami, więc ta droga na plażę też mnie trochę odstraszyła.
Na szczęście tym objazdem musiałem jechać tylko 2 razy, w dniu przyjazdu i jakoś w środku jak asfalt kładli.
Obrazek
Obrazek

Może kilka słów o samym Mandre.
Malutka mieścinka z małym portem. Zachwycił nas totalny spokój, może dlatego że przed sezonem. Jak robic zakupy to polecam sklep KERUM na górce nad portem. Raz : Miła obsługa. dwa: obsługa kart VISA. W drugim markecie karty tylko Maestro/MasterCard, obsługa : ....
W Mandre znajduję się coś co podobno jest informacją turystyczną dodatkowo kantor. Miesci się on naprzeciw restauracji, chyba na ul. Ribarskiej.
Pewnego miłego dnia poszliśmy wymienic 100 euro na kuny. Pani wystukała na klawiaturze po czym dała paragon na 722 kuny, a nam 822 kuny. Małżonka zdziwiona, pokazuje że za dużo, ale Pani uparcie że wszytsko dobrze i że odliczyła za kartki i znaczki które przy okazji kupiliśmy. No to skoro tak to bierzemy i wychodzimy. W sumie nie dziwiłem się później, bo widocznie Pani miała słabszy dzień. O moje pytanie o wypożyczenie rowerów, wzięła ulotkę i zaczęła ja czytać do góry nogami. Po czym powiedziała, że to nie tu tylko dalej. Wypożyczalni nie znalazłem mimo mapki na ulotce. Może nie była jeszcze czynna a w/w Pani o tym nie wiedziała.
Co do tej restauracji Bistro "Porat". Zjedliśmy tam raz pyszny obiad : Plata Riba ( na dużym talerzy 2 ryby z grilla, dwa filety, ośmiorniczki smażone i inne morskie twory, do tego sałatki, frytki i jeszcze coś do picia). Szczerze polcam. Niestety kelner uprzejmie powiedział, że woli kuny, więc udałem się ponownie do pobliskiego kantoru, ale tym razem Pani już się nie pomyliła i dała odliczone 722 kuny.

Port wieczorem wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A droga przy plaży tak :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 07.01.2012 23:14 przez LeonBen, łącznie edytowano 4 razy
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 27.06.2011 12:23

Poglądam trochę Mandre...fajnie że w końcu tą drogę w tym zaścianku zrobili, bo troszki dziurawa była :)
Zapewne teraz jest już klasycznie gładko po chorwacku ? :):)

Widzę że oleandry w pięknym kwiciu - u mnie na tarasie jeszcze tuż przed :)

Tak więc zasiadam i czytam, oglądam....


Pozdrawiam
Grzegorz
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 27.06.2011 13:25

Jak wspomniałem, pierwsze dni spędzilismy głównie na plaży przy apartamencie. Przynajmniej mało noszenia, można było w każdej chwili iść zrobić sobie kawę, a nawet wszystko zostawić i iść do domu na obiad, a potem wrócić.

Obrazek

Ja po kilku dniach byłem czarny

Obrazek

Obrazek

Moje dziecko bardziej uważało na słońce

Obrazek

Obrazek

Tu mieszkaliśmy
Obrazek

Obrazek

Po kilku dniach pobytu przy apartamencie, postanowiliśmy podjechać autem trochę dalej, zobaczyć coś innego. I się zaczęło :)

Wybór padł na plażę Sv Duch. Zjazd na prawo jak jedziemy na Novaliję.

Obrazek
Obrazek

Woda cieplutka woda, kamyki, brak jeżowców i prawie w ogóle wodorostów. Po rozpakowaniu, popłynąłem materacem dalej zobaczyć co jest za cyplem. Wrociłem szybko. Decyzja : pakujemy z powrotem i jedziemy drogą szutrową ( lepszą niż te poprzednie :) ) wzdłuż brzegu, po czym zostawiam auto obok innych dwóch na jakiejś polance i idziemy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzieś tu na dole plażowalismy
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Nad nami było tak
Obrazek

Następne dni spędzaliśmy w tej okolicy, z tą różnicą że samochodem zjeżdżaliśmy do plaży, później przez pola kampingowe i na końcu na polance go zostawiliśmy i szliśmy kilkadziesiąt metrów, rozkoszując się słońcem, ciepłą wodą, widokami i niemal pustą plażą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próba uchwycenia kaczek
Obrazek

Woda była ciepluteńka
Obrazek
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 27.06.2011 13:29

i ja zasiadam do czytania cd :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 27.06.2011 13:37

Jak boski Pag - to i mnie zabraknąć nie może :D

Cudne widoki... Uwielbiam te paskie kontrasty. Piękny kolor Jadranu i surowe białe skały skąpane w słońcu... :hearts:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 27.06.2011 14:01

Jeszcze jeden Pag 8O

mimo to z zaciekawieniem czekam na dalszy rozwój akcji

:wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 27.06.2011 14:07

Pagowo z poczatkiem wakacji się zrobiło na forum. :D
Chętnie popatrzę.
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 27.06.2011 14:40

Zostawiam ślad, przecież za niespełna trzy tygodnie tam będę :lol:
Może jakieś szczegóły dojazdu do tej drugiej opisywanej plaży pleeeeease :wink:
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 27.06.2011 14:45

MAM NADZIEJĘ, ŻE TO NIE KONIEC :D
d@rkoś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 10.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) d@rkoś » 27.06.2011 16:17

witam i z przyjemnością zasiadam
czekamy na c.d. :o
CROissanty
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROissanty » 27.06.2011 16:28

Czekamy i my na ciąg dalszy :D
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 27.06.2011 20:17

Dromader napisał(a):Może jakieś szczegóły dojazdu do tej drugiej opisywanej plaży pleeeeease :wink:


Rozumiem, że chodzi Ci o tą :
Obrazek

Po wyjeździe z Mandre kierujesz się słynną jak Route 66 :) drogą na Kolan.
Ja mówiłem żonie, że ta plaża to do Kolan i w lewo ... nie do góry :lol:

Obrazek

W Kolan, wąskimi uliczkami kierujesz się na lewo, na Novaliję. Później włączasz się do głównej drogi Pag-Novalija, w lewo. Po przejechaniu kilkuset metrów masz znak dot. plaży Sv Duch ( jakoś tak ), kręcisz w prawo w kierunku gór i wody. Zjeżdżasz kilkadziesiąt metrów ostro w dół, po czym masz rozwidlenie: prawo szuter, wprost dalej na dół do głównej plaży i lewy górny skos - nie wiem dokad, nie jechałem. Lecisz szutrem, w miarę dobrze ubity, nawet kilkaset metrów. Mijasz po lewej chałupkę i dalej po prawej stronie jest polanka gdzie można zostawić auto. Między polanką, a tym domkiem jest przerwa w ogrodzeniu gdzie swobodnie można przejść.
Delikatne zejście
Obrazek
Dalej Ci nie opiszę, bo zejście do samej plaży momentami jest bardzo trudne i jest kilka wąskich ścieżek między trzcinami. Ja córę - 5 lat - na rękach niosłem. Ale warto było ....
Monty
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 07.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monty » 27.06.2011 20:41

Witaj LeoBen. Bardzo fajna relacja. Widoki zapierają dech i przywołują wspomnienia ubiegłorocznych wakacji. Czekam na ciąg dalszy! :papa:
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 27.06.2011 21:08

Jak tylko znajduję chwilkę to jedziemy dalej. W tym miejscu powinny się pojawic podziękowania dla użytkownika leopantera. Kolega, który polecił mi tą miejscówkę, dał mapkę z domalowanymi ołówkiem ścieżkami. Dla niego przejechałem pół wyspy, aby kupić to o co prosił :lol:

Kilka kolejnych zdjęć z plaży gdzie można było nadrabiać opaleniznę w różnych miejscach ... oczywiście niektórych zdjęć nie wrzucę.

zabawa dziecka kredkami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedaleko była inna plaża, Plaża Cista, ale jednak nie zdecydowalismy się tam zjeżdżać

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone