Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 27.06.2011 21:44

Pag jest poprostu przepiękny.
Mam nadzieję, że kiedyś tam pojadę.
Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.
Pozdrowienia.
kristkp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristkp » 27.06.2011 22:48

Dzisiaj wraz z rodziną dotarliśmy do Mandre. Nawet dzisiaj było tu bardzo spokojnie i ospale. Ale faktycznie jest to bardzo klimatyczne miejsce. Czekam na dalszy ciąg relacji :P
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 27.06.2011 23:23

Dosiadam do relacji i czekam na dalszy ciąg!
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 28.06.2011 06:51

My też z miłą chęcią zajrzymy w "stare kąty" :D
Miło tak posiedzieć ... powspominać ...
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 28.06.2011 11:14

Wpisuję się do czytelni. Ostatnie wakacje to były 2 dni na wyspie Pag. Zdecydowanie za mało :)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.06.2011 13:47

Serdeczne dzięki
Ostatnio edytowano 28.06.2011 13:50 przez leopantera, łącznie edytowano 1 raz
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.06.2011 13:49

LeonBen napisał(a): Kolega, który polecił mi tą miejscówkę, dał mapkę z domalowanymi ołówkiem ścieżkami. Dla niego przejechałem pół wyspy, aby kupić to o co prosił :lol:

Serdeczne dzięki - przesyłka odebrana - może starczy do zimy :roll:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 28.06.2011 14:01

Nadal śledzę.
PZDR.
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 28.06.2011 21:34

leopantera napisał(a):Serdeczne dzięki - przesyłka odebrana - może starczy do zimy :roll:


Optymista, pakuj się i ruszaj do krainy deszczowców :twisted:

Aby nie było, że same plaże. Nastał czas wyjazdu do miasta Pag i na ten most przy wjeździe na wyspę:

zdjęcie jakich wiele na forum :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej pojechaliśmy zobaczyć Pag:

Moment wyczekania na super ujęcie i moje dziecko zawsze znajdzie się tam gdzie powinno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sam miasto Pag prawdę powiedziawszy nie zachwyciło Nas. Mieliśmy porównanie do Rab-u. Oboje stwierdziliśmy, że do spacerów, ogladania widoków na Rabie było dużo lepiej. Poprostu inny klimat miasta.

W dalszej części Novalija i inne fotki, opisy itp. Jak ktoś ma pytania to pisać. Pozdrawiam.
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 29.06.2011 11:22

LeonBen napisał(a): Rozumiem, że chodzi Ci o tą


Tak, bardzo dziękuję :wink:
CROissanty
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROissanty » 29.06.2011 13:35

Siadamy! Pasy zapinamy! Pełna gotowość!
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 01.07.2011 14:55

Zapomniałem dodać, w drodze do PAG, kilka fotek miasta z góry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W 11 dniu pobytu, postanowiliśmy odwiedzić Novaliję. Rano przebudzenie, a tu chmury, które nie wygladały na takie które miałyby szybko przejść. Myślimy sobie, nawet fajnie. Przyda się jeden dzień bez piekącego słońca, choć dużo zimniej nie było. Jakieś 28,5 stopnia. Wyjeżdżamy z posesji, a tu droga przy plaży zamknięta, mimo niedzieli ekipa remontowa kładzie asfalt i na 2/3 godziny ten kawałek przy naszym apartamencie ma być zamknięty. Więc szybka zmiana planów i idziemy na spacer po Mandre.

W porcie złapał nas deszcz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokropiło z 15 minut i zaczęło się robić słonecznie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziecko chciało aby tatuś miał zdjęcie z tą piekną niebieską łódką :)

Obrazek

Zrobiło się gorąco i asfalt wcale nie stygł. Do Novalji pojechaliśmy dopiero ok. 18-tej jak już można było przejechać autem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet dobrze, że z rana nie przyjechaliśmy bo pewnie by było pusto. Po godz. 18-tej zaczęło przybywac dopiero ludzi, otwierały się stragany przy porcie. Pospacerowaliśmy i powoli zbieraliśmy się do Mandre. W końcu to ostatnie wieczory, więc warto było popatrzeć jeszcze na zachód słonca.

Obrazek
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 01.07.2011 15:31

czekamy na cd :-)
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 06.07.2011 21:40

Witam, sezon urlopowy rozkręca się, relacji z wakacji przybywa, więc dzisiaj ostatni odcinek Pag Mandre.
Czas na krótkie podsumowanie :
Pobyt 8-22 czerwca. Koszty apartamentu to 406 euro. Zliczyłem koszty podróży, zakupów ale powiem tylko tyle, że nie zabrakło. Kwoty nie podaję bo każdy przeznacza inną sumę pieniędzy. Zadowolony jestem bo wydaliśmy mniej niż planowaliśmy.
Co do cen w sklepach: jest drożej, czasem nawet dużo drożej niż w PL, ale w końcu Oni żyją z turystyki.
Paliwo : 1 litr LPG 4,98-5,05 kun, Pb niecałe 10 kun.

W dniu wyjazdu panował niemiłosierny upał, przez całą Chorwację, Słowenię i z pół Austrii cały czas powyżej 30 stopni. Smutne widoki na trasie były dwa :
1) Droga na północ, niemal pusta. Za to w przeciwnym kierunku sznur samochodów, turystów. Dla nas urlop się już powoli kończył, dla nich zaczynał :(
2) Bardzo współczułem ludziom którzy, na poboczach autostrady stali samochodami, które chyba nie wytrzymywały tych upałów, naprawdę dużo aut na lawetach, z róznych części Europy. Mi na szczęście udało się dojechać bez żadnej awarii.

Chłodniej na trasie zrobiło się w okolicy Wiednia, wtedy też udało mi się pożądnie wypocząć na postoju. Do Czech wjechaliśmy tak jak w drodze do Chorwacji, Mikulow-Brno i na Chałupki. Przez Czechy jechałem już w nocy, mocno zmęczony i wtedy przeklinałem te betonowe twory. Musiałem zwalniać do 100km/h bo poprostu się nie dało się jechać, mimo nowego zawieszenia w moim aucie, jazda była makabrą. Zmęczenie dawało znać i tudno było się koncentrować. Na szczęście odcinek przed granicą z PL już idealnie gładki. Po wjeździe na teren Ojczyzny, odetchnąłem, do domu jakieś 20km. Jakaś potężna burza musiała przejść tuż przed naszym przyjazdem, drogi zalane, w oddali błyskawice.
Nawet mi zmęczenie po podróży przeszło, rozpakowaliśmy auto, dziecko szybko zasnęło w swoim łóżeczku, a za oknem już słońce wschodziło.

2 tygodnie w ciszy i spokoju. Szybko minęło, pozostały wspomnienia pieknych widoków i wypoczęte umysły. Teraz czas zastanowić się co za rok, no i zrobić skarbonkę z butelki jak opróżnię zawartość, w końcu parę ich przywiozłem :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na pewno tu wrócimy
Obrazek



Dziękujemy za duże zainteresowanie Naszą relacją. Do zobaczenia gdzieś na wczasach w CRO, kiedyś 8)
Ostatnio edytowano 07.01.2012 23:21 przez LeonBen, łącznie edytowano 1 raz
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 07.07.2011 09:42

Super relacja :D
Do zobaczenia w Cro!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag Mandre 2011: 2 tyg. w spokoju i ciszy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone