Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić - sv. Ilija

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2006 16:59

Byłem na Ilji trzy razy , nigdy nie widziałem żadnej żmiji a tylko piękne zielone jaszczurki. Robiłem ta trase i na przełaj i ścieżką. Rekord 2.5h Ścieżka , podejście z drogi przez Orebic , dla w miare wyrobionego piechura ok 4h. Bez kondycji nie wlizie się!! Wracałem przez samostan ale to kawał drogi. Wyposażenie to zwykłe ale dobre adidaski , mocno sie niszcza przez ostre skały.Spokojnie można iść bez przewodnika. Trza miec telefon.
Obrazek
Obrazek
można się zmachać
Obrazek
Adura
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adura » 08.07.2006 09:08

Witam

Bylam na Ilii w tym roku - wyszlismy o godz.15.30- straszny skwar, to bylo okropne. Ale dotarlismy, gdzies o 18.30 bylismy na gorze, niesamowite widoki, czarna skrzynka na szczycie w ktorej znajduja sie rozne rzeczy osob ktore sie tam znalazly, zeszyt do ktorego sie wpisuje - fajna sprawa. My sie wpisalismy jako Ruda i Horhe jak ktos bedzie to szukajcie, to bylo jakos 22.23 - czerwiec:)
Wracalismy o 20.00, a na dole bylismy o 21.30, jus sie sciemnialo i bylo super widac oswietlona Korcule. Sprobujcie ale nie wiem czy zdecydujecie sie na ta godizne:)

Pozdrawiam
Monika
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2006 10:02

Ja rozpoczynałem około 10-11. No chłodem nie wiało , hahah!! Trochę w zyciu przebiegłem , ale wtedy to sie zletka zmachałem.Ale jest radocha że nas górka nie pokonała!!
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 10.07.2006 11:45

:roll: waż ,wężem,czy to pisza ludzie ,ktorzy nie uczyli się o weżach,??chyba w ktorejs klasie to przerabialam. 8O Ale bez zartow,jak nie nastapisz mu na ogon specjalnie, to on sobie pojdzie swoja droga,jestesmy tacy duzi, ze waż jest w szoku 8O widzac nas i poprostu ucieka.Ale to twoja decyzja ,czy chodzisz po gorach ,lasach, wszedzie sa jakies weże ,nie mowie ,ze nie ma też żmij :roll:

Milych wedrówek petris , acha w wodzie tez sa weze.
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 10.07.2006 12:05

Petris, pijesz pewnie do mnie!
Ja apeluje o rozwagę i rozsądek przy podejmowaniu wypraw górskich szczególnie przez osoby bez doświadczenia a twierdzę ,że boję się węży. Lubię zwiedzać , buszowac po lasach i zdobywac góry. Może niekoniecznie tenże szczyt. O zachowaniach węży uczyłem się pilnie i wiem jak z nimi postepować . Jeżeli głos rozsądku jest traktowany jako asekuranctwo to wybacz ale nie rozumiem!
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 10.07.2006 12:49

Widze ze naprawde ,bardzo boisz sie wezy-Przepraszam,ze Ciebie uraziłam.Lecz nie mozna nikogo straszyc wezami ,bo wtedy jak wiadomo. :evil: "Chłop zywemu nie przepusci" i co sie czołga ginie zatluczone przez ludzi nie znajacych tematu, jak znam zycie wiekszosc wezy jest nie szkodliwa,i schodzi z drogi czlowiekowi jak tylko wyczuje kroki.nie będe robic tu wykladu.Lecz po prostu miejmy wyobraznie ,gdziekolwiek idziemy i co spotkamy po drodze ,dajmy mu zyć,a one nas na pewno nie zaczepia,mowie nie tylko o wezach ,nie chce cie straszyc, ale sa bardziej niebezpieczne stworzenia w Chorwacjii.I sami nie miejmy obaw,sa to bardzo mile przyjazne stworzenia :) nawet Boa, :) ktorego nie spotkamy w Chorwacjii.

Gdziekolwiek jedziesz czy idziesz musisz miec wyobraznie i byc odpowiedzialnym czlowiekiem.

Ja nie mam zadnych fobii-no moze prze ludzmi, co nie umia mowic po polsku znaja tylko 1000 słów i zastepuja brakujace wulgaryzmami. na nich mam straszna fobie

Wesołych wakacjii, bez wezy ,znam ten bol,moja corka i mąż panicznie boą sie pajakow. :roll: 8O :twisted:
marcylrex
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcylrex » 01.08.2016 10:02

Czy moze mi ktoś podać namiary na rozpczecie trasy na górę.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 01.08.2016 10:23

Drogi są trzy:
1. Od ul Kralja Tomislava - i tą polecam, idziesz po prostu ta ulica w górę cały czas prosto jak dojdziesz do końca zabudowań i szutrówki pojawia się oznaczenia szlaku ( czerwone punkty)
2. Od klasztoru - idziesz drogą od parkingi potem trzeba skręcić - jest oznaczenie (tędy możesz wracać wchodząc od Tomislava)
3.Od miejscowości Nakovana - szlak również oznakowany

Trochę opisów jest w wątku - Klub miłośników PP :)
marcylrex
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcylrex » 01.08.2016 13:24

Dzieki za już. Mam jeszcze pytanie czy znajde gdzies parking by zostawić samochód?
marcylrex
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcylrex » 01.08.2016 13:27

przy ul. Kralja Tomislava?
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 01.08.2016 13:45

No może być ciężko, to jest wąska ulica zabudowana zobacz Sobie na Google SV. Parking przy deptaku jest płatny nie pamiętam ile.
Na 100% darmowy parking jest przy wejściu przy klasztorze.
marcylrex
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcylrex » 01.08.2016 14:21

Klasztor na jakiej jest ulicy?
marcylrex
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcylrex » 01.08.2016 14:23

a deptak przy jakiej ulicy?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.07.2017 22:33

Weszliśmy z żoną w tym roku startując z klasztoru. Zaczęliśmy o 6:00 i była to najpóźniejsza możliwa godzina☺ Sugerowałbym 5:00. Czas na górę ok 3 godzin ale tempo naprawdę relaksowe z podziwianiem pięknych widoków. Buty górskie ale nie za kostkę, 3 litry wody na 2 osoby to minimum. Pogłoski o wężach mocno przesadzone. Powrót ok 2:50 chociaż pod koniec już upał swoje robił. Było to dobre przetarcie przed Tatrami :) Polecam szlak wszystkim milosnikom gór.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Orebić - sv. Ilija - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone