Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebić 2015

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 13.02.2015 20:54

:papa: :papa: witam drogich coromaniaków :papa: :papa:Orebic czy jest tam cpn z LPGj :?: jak lepiej jechać do Orebic prom czy lądem przez BiH :?:czy parkingi są blisko plaży :?może ma ktoś sprawdzony apartament Orebic i okolice :?: a i bankomaty i banki czy są :?: :hut: :hut:
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 13.02.2015 21:52

Potter napisał(a):Orebicz jest ładniejszy od Tucepi.
Myszą pewnie wszystko Ci napisała. Słuchaj jej :mrgreen: bo była tam już 4 razy.


Byłem w Orebić 1 raz i w Tucepi 3 razy i sądzę wprost na odwrót. Prawdą jest, że Orebić ma to coś, ale w Tucepi JA lepiej się czuje i zdecydowanie bliżej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2015 21:57

generał4101 napisał(a)::papa: :papa: witam drogich coromaniaków :papa: :papa:Orebic czy jest tam cpn z LPGj :?: jak lepiej jechać do Orebic prom czy lądem przez BiH :?:czy parkingi są blisko plaży :?może ma ktoś sprawdzony apartament Orebic i okolice :?: a i bankomaty i banki czy są :?: :hut: :hut:


LPG jest zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link do Orebica po prawej, bankomaty są np. przy stacji z LPG w Konzumie i przy porcie, pkt wymiany walut też.
Dojazd jak kto woli, promem wygodniej i bliżej, nie trzeba się przedzierać przez cały płw. ale i drożej nieco.
Duży parking przy porcie (płatny), przy Trstenicy też można parkować ale tam mało miejsca (płatne w godz. szczytu)
Z apartmanów nie korzystam to i nie pomogę w tej kwestii.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.02.2015 22:05

Bankomat jest jeszcze w Potomje przy pumpie ;) LPG tam nie ma.
agnieszkaanka
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkaanka » 20.02.2015 09:48

daro2008 napisał(a):
Potter napisał(a):Orebicz jest ładniejszy od Tucepi.
Myszą pewnie wszystko Ci napisała. Słuchaj jej :mrgreen: bo była tam już 4 razy.


Byłem w Orebić 1 raz i w Tucepi 3 razy i sądzę wprost na odwrót. Prawdą jest, że Orebić ma to coś, ale w Tucepi JA lepiej się czuje i zdecydowanie bliżej.


Toś mnie skołował Daro ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.02.2015 10:04

agnieszkaanka napisał(a):
daro2008 napisał(a):
Potter napisał(a):Orebicz jest ładniejszy od Tucepi.
Myszą pewnie wszystko Ci napisała. Słuchaj jej :mrgreen: bo była tam już 4 razy.


Byłem w Orebić 1 raz i w Tucepi 3 razy i sądzę wprost na odwrót. Prawdą jest, że Orebić ma to coś, ale w Tucepi JA lepiej się czuje i zdecydowanie bliżej.


Toś mnie skołował Daro ;)

Orebić sam w sobie może i nie jest najpiękniejszy :wink: ,
ale cały Peljesac, sv. Ilija, Korcula rzut beretem, to już bije Riwierę Makarską, no przynajmniej u mnie :mrgreen: .
wojnar1990
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.02.2015
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojnar1990 » 01.03.2015 18:31

Witam . Poszukuje domu w Cro dla 8 dorosłych osób+2letnie dziecko . Interesuje mnie tylko południowa Dalmacja w miarę blisko morza .Co myslicie o Pólwysep Peljesac i szukam jakiegos kontaktu najlepiej do wlasciciela . Może byc Oberic Trpanj, lub inna miejscowosc adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.03.2015 14:59

Do Agnieszkaanka
W zeszłym roku byłam w Orebić, dwa lata temu w Tucepi, wcześniej w Omisiu. W Chorwacji kocham Dalmację. Morze czyściutkie i przejrzyste, góry obok morza (np Omiś), plaża z niezbyt dużymi kamykami, małe fale itp. Oprócz tego jeszcze zawsze wybieram miejscowość, żęby było gdzie pospacerować wieczorkiem, przysiąść na lody, kawkę czy piwko itp. W Trpanji byliśmy jedno popołudnie. Dla mnie na Poljesacu jedyną miejscowością spełniającą moje wymagania jest Orebić. Mieszkając w małej miejscowości za spokojem nie tęsknię :) Jednak na początku, dopóki nie odkryłam plaży w Kuciste i Divnej byłam zła, że tam pojechaliśmy bo ani plaża, ani kolor wody w Orebiciu mi się nie podoba. Widoki za to piękne. Jest gdzie spacerować. Istotne też jest to, że można znaleźć noclegi w domach z ogrodami, co jest ważne jak się jedzie z małymi dziećmi. W Tucepi do dyspozycjo mieliśmy tylko balkon :) Trstenica w lipcu była zatłoczona a woda mętna. Do Trpanji na dłużej bym nie pojechała. Byliśmy z dwiema nastolatkami. Noclegi mieliśmy a apartamencie Bilic. Widok piękny. Do Trstenicy daleko.
Pozdrawiam
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 20.04.2015 10:21

Witam
Chciałam się podzielić swoimi wrażeniami z zeszłorocznego pobytu w Chorwacji. To był nasz pierwszy raz (i nie ostatni!). Wybraliśmy się we wrześniu bo nie lubimy upałów i masy ludzi a jechaliśmy z 3 letnią córką. I tydzień mieliśmy zarezerwowany w Orebiciu w Angeli (polecanej przez innych cromaniaków). Warunki lokalowe były super, ale tak zachwalana przez wszystkich plaża Tristenica zawiodła nas. Po jednej nocnej burzy (na szczęscie pod koniec pobytu) brzeg zrobił się czarny jakby ze smaru a woda brudna i nawet opalać się odechciewało. Stare miasto owszem przepiękne i klimatyczne. No i te lody w Oazie ... poezja :) Orebić urzekł nas zapachem i swoistym klimatem. Drugi tydzień był spontaniczny i wybraliśmy Tucepi. To był strzał w 10! Plaża i morze całkowicie inne od Orebicia. Morze czyściutkie, lazurowe i długo płytkie bez wystających z dna kamieni co jest ważne przy plażowaniu z małym dzieckiem. My jesteśmy urzeczeni Tucepi i w tym roku pojedziemy chyba po raz drugi, ale również we wrześniu. To jest moje subiektywne zdanie i pewno się narażam wielu osobom, ale chciałam się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.04.2015 10:27

Tak trzymaj, wal do Tucepi :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.04.2015 10:41

sobolinek napisał(a):Witam
... tak zachwalana przez wszystkich plaża Tristenica zawiodła nas. Po jednej nocnej burzy (na szczęscie pod koniec pobytu) brzeg zrobił się czarny jakby ze smaru a woda brudna i nawet opalać się odechciewało...

Ta plaża przez bywalców Orebica jest wręcz odradzana - niedokładnie czytałaś. Polecają ją przewodniki g..o warte i inne foldery reklamowe.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 20.04.2015 11:00

gusia-s napisał(a):
sobolinek napisał(a):Witam
... tak zachwalana przez wszystkich plaża Tristenica zawiodła nas. Po jednej nocnej burzy (na szczęscie pod koniec pobytu) brzeg zrobił się czarny jakby ze smaru a woda brudna i nawet opalać się odechciewało...

Ta plaża przez bywalców Orebica jest wręcz odradzana - niedokładnie czytałaś. Polecają ją przewodniki g..o warte i inne foldery reklamowe.


Czytałam o tym, ale mimo to chciałam do Orebicia. Mądry Polak po szkodzie hehe. Lody zrekompensowały nam ten ostatni dzień.
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 20.04.2015 14:02

Ja mogę polecić pensjonat Angela. To komfortowe mieszkanie gospodarzy.Piękny taras, blisko plaża. Cisza, spokój. Chętnie odpowiem na pytania.
arjas
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.07.2015
apartament w orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) arjas » 27.08.2015 20:37

Witam wszystkich
poszukuję apartamentu w orebic dla 4 osób dorosłych, czy możecie polecić jakiś apartament jedziemy pierwszy raz do Cro, znalazłem jeden Angela zna ktoś może ten apartament? może ktoś tam był i coś podpowie albo proszę o inne namiary z góry dzięki!
arjas
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.07.2015
Re: Orebić 01-12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) arjas » 27.08.2015 21:17

sabolinek możesz coś więcej napisać o pensjonacie Angela?
mam zamiar tam pojechać we wrześniu masz może jakiś kontakt z właścicielem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Orebić 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone