Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis i okolica - co warto zobaczyć

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Piewszy raz na dwa tygodnie - baza Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.03.2013 12:50

Olisia napisał(a):Ja bym dodała do Medjugorje - a raczej zmieniła :wink: to miejsce na Mostar i Blagaj - obowiązkowo! :D


No to jeszcze Počitelj.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Piewszy raz na dwa tygodnie - baza Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 25.03.2013 14:12

Rysio napisał(a):Plitvice, to raczej w drodze na lub z urlopu z noclegiem w rejonie Plitvic, bo z Duce to spory kawałek żeby taką wycieczkę robić.


Dokładnie tak myślałem zrobić - ile godzin się tam schodzi średnio?

Rysio napisał(a):Dubrovnik, zajmie Ci cały dzień z dojazdem i powrotem jeśli chcecie obejść przynajmniej te standardowo obowiązkowe punkty.


Tak zakładam i to opcja obowiązakowa jak dla mnie :)

Rysio napisał(a):Medjugorje, połącz to z wodospadami Kravica, które zresztą stanowią w mojej opinii o wiele większą atrakcję niż Medjugorje.


O rzeczywiście super te wodospady, w takim razie można spokojnie zrezygnować z Krk. Do tego w pobliżu Mostar i Blagaj jak sugeruje koleżanka :)

Rysio napisał(a):Hvar, sobie odpuść. W sezonie możesz stracić sporo czasu na przeprawę na wyspę lub powrót na ląd a nie zobaczysz w 2 dni tego co powinieneś, chyba że przyjmiesz japoński model zwiedzania czyli zza szyby auta z aparatem w ręku, tylko jaka w tym przyjemność. Hvar sobie wrzuć w plany na następne lata i na minimum tydzień.


Tym mnie zmartwiłeś.... bardzo się nastawiłem na tą wyspę i chyba tak łatwo z niej nie zrezygnuję :)

Rysio napisał(a):Krka, jak najbardziej, aczkolwiek licz się z tym że w sezonie panuje tam niezły ścisk i za wszystkim będziesz musiał swoje odstać.


W takim razie naprawdopodobniej odpuścimy.

Rysio napisał(a):Trogir, Primosten, Szybenik, masz w zasięgu ręki, więc szkoda by było nie zobaczyć, chyba że masz awersję do zabytków.


Awersji nie ma - dzięki za sugestię, do przemyślenia :)

Rysio napisał(a):Imotski, ciekawostka w postaci 2 jezior.


Raczej odpuścimy.

Rysio napisał(a):Sv. Jure, do poczytania i oglądania.


O to jest genialne, już mi się podoba :)

Rysio napisał(a):Peljesac, brak spektakularnych atrakcji w jednym miejscu. Półwysep trzeba odwiedzić na dłużej. Zdecydowanie dłużej, by poczuć i zrozumieć to czego nie widać :wink:


Także byłem nie do końca przekonany, ale mnie przekonałeś ;)
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013
Omis i okolice - co warto robic i zobaczyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 25.03.2013 18:30

Witam, w lipcu bede stacjonował w Ruskamen i już powoli układam sobie plany co robić. Jadę z 3,5 latkiem więc pewnie większość czasu na plażach, ale chciałem coś jeszcze zobaczyć. Jakie atrakcje polecacie w tej okolicy oprócz:

Omis - miasto
może mały rejsik Cetiną
rejs statkiem Junior
Trogir
sw Jure
Imotski jeziora
zadvarje
Split
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Omis i okolice - co warto robic i zobaczyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.03.2013 18:52

Było o tym w tym roku z kilka razy. Ale przypomnę- droga górska z widokami na Cetinę w dole z Omiśa do Gata i pętla po górach z biegiem Cetiny do ...Zadvarje właśnie... Piękna pętelka.
W tych górach na wsiach można kupić latem wyśmienite brzoskwinie z sadu no i nalewki/wina. :) Mniam!

Skoro już będziesz na Sv. Jure zalicz przepiękną drogę (krótka ale super) odbij w prawo na drodze do Parku Biokovo i jedź na przełęcz wykutą w tarasach skalnych szosą ku Kozicy- ponad Podgorą.
A skoro wybierasz się na Split to zalicz Twierdzę Kliś lub Solinę- ruiny rzymskie. Choć taki maluch niewiele jeszcze z tego będzie rozumiał. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2013 09:31

Tematy połączyłem - miłej lektury.

:papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.04.2013 19:33

Użytkownik usunięty
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2013 21:09

caliberka napisał(a):
Tomasz.mos napisał(a):Witam serdeczie,

Mam prośbę/pytanie czy osoby ktore aktua;nie przebywają w Omis lub własnie z tamtąd wróciły mogą napisac krótka relację z tego miejsca.,
Interesuja mnie głównie ceny w restauracjach, kawiarniach, w sklepach, sprzęt wodny np wypożyczenie łódki.

Wyjeżdzamy 30 sierpnia i zastanawiam sie ile Kun będę potrzebował na 2 tyg dla 2 osób.

Pozdrawiam.


Witaj ! :) Za 4 pyszne kawy na plaży w Omiśiu zapłaciliśmy 35 kun ,za pizzę powyżej 55 cm ,nie pamiętam dokładnie jaka ,ale była wielka taka dla 4 osób zapłaciliśmy 50 kun ,pieczywo gorące w piekarni przy głównej ulicy np duży chleb 6 kun ,lody 1 gałka 7 kun ,resztę a pro po cen masz na forum tylko trzeba poszukać bo ja jakoś już nie pamiętam ,ale jest na pewno nieco drożej jak w Polsce :wink: Kun lepiej nie zabierać tylko płacić kartą ,ewentualnie pobierać z bankomatu ,tyle ile ci trzeba ,bo po co z tym zostać :wink: Życze udanego urlopu w Omiśiu ,ja się w tej miejscowości zakochałam ,jest cudownie położona :hearts:

Zgadzam się na 100-we , Duće było naszym miejscem wypadowym , Omiś extra , zawsze około 20 sierpnia ( dlatego około bo zawszę w sobotę ) jest piracki festyn upamiętniający i przypominający ,że jest to miasto pirackie , przez miasto spaceruje orszak piratów, dochodzą do tego wystrzały ze starych karabinów itp, ogólnie fajna atrakcja zwłaszcza dla dzieciaków.
Użytkownik usunięty
Re: jedno jest pewne , u nich jest non stop kolejkaOmis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2013 21:40

arabesqa74 napisał(a):
SENIOR napisał(a):I jeszcze jedno , na początku alei w Omisiu , za rzeką rakiję sprzedają dwie starsze kobitki , wszystkie rodzaje , gruszkowe , figowe itp .Własna produkcja ( widzieliśmy ze szwagrem na własne usta ) pierwsza liga , jadę w piątek 10.08 , wpiszę na forum dokładny adres , u nich jest non stop kolejka , w innych "butikach " z alkoholem pusto .
polecam


SENIOR od 12.08 jesteśmy w Lokvie Rogoznicy, będę miała wifi, rzuć namiar na tę rakiję jak sprawdzisz adres w Omisiu :mrgreen:
Pozdrawiam i udanego urlopu :papa:

SOOOOOOORY , po prostu nie czytałem forum , teraz się uaktywniłem bo wyjeżdzamy w sierpniu. Adres do tych kobitek : POLJIĆKI TRG 8A ( wykopałem z aparatu ), jest to równoległa uliczka do głównej ulicy ( trochę nie po Polsku ) .Jeszcze raz sorry , ale jak mówią lepiej póżniej niż wcale.Pozdrawiam , RAV
Chciałem wysłać zdjęcia, niestety coś mi wyskakuje że za duży :D -plik
Użytkownik usunięty
Re: jedno jest pewne , u nich jest non stop kolejkaOmis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2013 22:06

SENIOR napisał(a):
arabesqa74 napisał(a):
SENIOR napisał(a):I jeszcze jedno , na początku alei w Omisiu , za rzeką rakiję sprzedają dwie starsze kobitki , wszystkie rodzaje , gruszkowe , figowe itp .Własna produkcja ( widzieliśmy ze szwagrem na własne usta ) pierwsza liga , jadę w piątek 10.08 , wpiszę na forum dokładny adres , u nich jest non stop kolejka , w innych "butikach " z alkoholem pusto .
polecam


SENIOR od 12.08 jesteśmy w Lokvie Rogoznicy, będę miała wifi, rzuć namiar na tę rakiję jak sprawdzisz adres w Omisiu :mrgreen:
Pozdrawiam i udanego urlopu :papa:

SOOOOOOORY , po prostu nie czytałem forum , teraz się uaktywniłem bo wyjeżdzamy w sierpniu. Adres do tych kobitek : POLJIĆKI TRG 8A ( wykopałem z aparatu ), jest to równoległa uliczka do głównej ulicy ( trochę nie po Polsku ) .Jeszcze raz sorry , ale jak mówią lepiej póżniej niż wcale.Pozdrawiam , RAV
Chciałem wysłać zdjęcia, niestety coś mi wyskakuje że za duży :D -plik

Teraz jedziemy do Triunj od 10 sierpnia , może tam gdzieś się spotkamy i jakoś wynagrodzę za małe opóżnienie , jakieś winko, rybka itp.hihi :papa:
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 31.05.2013 09:05

Bardzo chętnie ...ale następnym razem :oczko_usmiech:
Dzieci ogłosiły bunt w kwestii wyjazdów w drugiej połowie sierpnia i w tym roku jedziemy od 13 lipca na Brać.
Co się odwlecze, to nie uciecze :D Jeszcze sobie odbijemy. Omiś i tak zamierzam odwiedzić - z sentymentu :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2013 12:18

arabesqa74 napisał(a):Bardzo chętnie ...ale następnym razem :oczko_usmiech:
Dzieci ogłosiły bunt w kwestii wyjazdów w drugiej połowie sierpnia i w tym roku jedziemy od 13 lipca na Brać.
Co się odwlecze, to nie uciecze :D Jeszcze sobie odbijemy. Omiś i tak zamierzam odwiedzić - z sentymentu :papa:

W tym roku , ze względu na dzieci wybieraliśmy z żoną miejsce z fajnymi plażami ,żeby poleniuchować ,zazwyczaj robiliśmy jakieś wycieczki , ale w tamtym roku w sierpniu było tak gorąco ,że można było jajo znieś na twardo, a dzieci tylko do wody i już. Także w tym roku leżenie i nic więcej.pozdr.rav
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 26.06.2013 20:52

Witam, przepraszam ze odskoczę od tematu troszkę :/ Chciałem zapytać w jakiej cenie idzie tam dostać apartament jadąc w ciemno ?
Dzięki i pozdrawiam :)
jaskol
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 29.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaskol » 27.06.2013 14:13

Witam
W drodze do Breli chciałem zatrzymać się na 2-3 godziny i zobaczyć twierdze w Omis,
a potem pospacerować wzdłuż Cetiny.
Gdzie najlepiej zaparkować (może byc płatne) ?
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 27.06.2013 14:20

Skręć za rzeką w lewo jadąc w kierunku Makarskiej za tunelem po prawej stronie jest bezpłatny parking.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 27.06.2013 14:25

Jadąc od Splitu pierwszy parking przy Cetinie po prawej stronie (płatny).
Połączony z placem na ,którym stoi wesołe miasteczko.
Zawsze było tam miejsce-kilk

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omis i okolica - co warto zobaczyć - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone