Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Wenecji - na weekend majowy?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 27.02.2013 20:55

Widzę, że zapowiada się majowy szturm na Włochy. Ja mam zarezerwowany tydzień w Tiarno di Sotto...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.02.2013 22:24

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
No to może się spotkamy :P , gdzie będziesz?
My od 21.04 nad Gardą :P .


No ładnie Mysza... a mieliśmy SAMI do tych Włoch jechać ;) :)

Ja już grzeję silnik ;O)

:mrgreen: :smo:


Ja to się cała już grzeję :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.02.2013 22:24

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):No to może się spotkamy :P , gdzie będziesz?
My od 21.04 nad Gardą :P .

Oooo, super ! My od 27.04 w Cavallino Treporti :D . Weronę np. mamy w planach ! Wy pewnie też :mrgreen: :!:


Czyli w Weronie umawiamy się na kawę :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.02.2013 22:32

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
No to może się spotkamy :P , gdzie będziesz?
My od 21.04 nad Gardą :P .


No ładnie Mysza... a mieliśmy SAMI do tych Włoch jechać ;) :)

Ja już grzeję silnik ;O)

:mrgreen: :smo:


Ja to się cała już grzeję :smo: .


Spoko 9,10 marca ma byc pono 15 stopni u nas :) (wierzyc?)
Borussia Dortmund przegrywa 0:1 z Bayernem na Orange Sport :(

No dobra ale to watek o Italii w weekend - to do zobaczenia pod balkonem Julii ;) :coool:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.02.2013 09:44

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):No to może się spotkamy :P , gdzie będziesz?
My od 21.04 nad Gardą :P .

Oooo, super ! My od 27.04 w Cavallino Treporti :D . Weronę np. mamy w planach ! Wy pewnie też :mrgreen: :!:


Czyli w Weronie umawiamy się na kawę :smo: .

Bardzo chętnie .... My co prawda trochę jesteśmy uzależnieni od znajomych ale wszystko uda się pogodzić :lol: .
Tony Ty też ? Bo już nie wiem czy żartujesz czy serio się wybierasz :roll: :) .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.02.2013 10:05

mysza73 napisał(a):Czyli w Weronie umawiamy się na kawę :smo: .

Potter napisał(a):Bardzo chętnie .... My co prawda trochę jesteśmy uzależnieni od znajomych ale wszystko uda się pogodzić :lol: .
Tony Ty też ? Bo już nie wiem czy żartujesz czy serio się wybierasz :roll: :) .


Oczywiście, że ja też.... ;)
.... się gdzieś wybieram... :) :oczko_usmiech:

A czy do Verony ... to nie wiem

:mrgreen: :sm: :coool:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 28.02.2013 10:25

KarKoz napisał(a):Widzę, że zapowiada się majowy szturm na Włochy. Ja mam zarezerwowany tydzień w Tiarno di Sotto...

Szturm będzie: ja będę tydzień w Marina di Bibbona, a w planach zwiedzanie m.in. Pizy i Florencji :papa:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 02.06.2015 21:19

Cześć Wam.

Udało mi się odgrzebać ten wątek, bo w necie trudno mi było znaleźć cokolwiek na ten temat. Jednak nasze forum jest niezawodne, a miłośnicy Italii mogą od nas uczyć :-). Swoją drogą czy ktoś może polecić jakieś forum, które będzie przynajmniej w 1/100 podobne do naszego, a będzie dotyczyło Włoch?

Ale przechodząc do rzeczy... Wygląda na to, że tegoroczne wakacje spędzę na kempingu Pra Delle Torri w terminie 12-22.09. Mam pytanie odnośnie cen w restauracjach i sklepikach, które znajdują się na jego terenie. Czy bardzo odbiegają od tych poza kempingiem? Poza tym jeden z basenów - ten najbardziej atrakcyjny dla dzieciaków - jest podobno zamykany 14.09, jednak babeczka z eurocampu poinformowała mnie, że jego zamknięcie może być odroczone w czasie ze względu na mnogość turystów i dobrą pogodę. Czy ktoś może potwierdzić?

Z góry dziękuję za pomoc :-).
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.07.2016 20:24

luk006 napisał(a):Cześć Wam.

Udało mi się odgrzebać ten wątek, bo w necie trudno mi było znaleźć cokolwiek na ten temat. Jednak nasze forum jest niezawodne, a miłośnicy Italii mogą od nas uczyć :-). Swoją drogą czy ktoś może polecić jakieś forum, które będzie przynajmniej w 1/100 podobne do naszego, a będzie dotyczyło Włoch?

Ale przechodząc do rzeczy... Wygląda na to, że tegoroczne wakacje spędzę na kempingu Pra Delle Torri w terminie 12-22.09. Mam pytanie odnośnie cen w restauracjach i sklepikach, które znajdują się na jego terenie. Czy bardzo odbiegają od tych poza kempingiem? Poza tym jeden z basenów - ten najbardziej atrakcyjny dla dzieciaków - jest podobno zamykany 14.09, jednak babeczka z eurocampu poinformowała mnie, że jego zamknięcie może być odroczone w czasie ze względu na mnogość turystów i dobrą pogodę. Czy ktoś może potwierdzić?

Z góry dziękuję za pomoc :-).


Ponieważ nikt nie odpowiedział, ja odpowiem - może komuś się przyda :-).

Sam kamping jest niesamowity i sprawia świetne wrażenie. Jest spokojnie i czyściutko. Zarówno domki, które wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach w folderze, jak i np. sanitariaty, baseny, alejki, plaża na terenie kampingu są czyste, zadbane, schludne. Jest dużo atrakcji zarówno dla dorosłych (np. darmowa myjnia samoobsługowa :D ), jak i dla dzieci (plac zabaw, basen ze zjeżdżalniami, dyskoteka, dmuchańce, luna park itp.). Co do cen, wejście na plac zabaw kosztuje 5E (oczywiście mniejsze place na terenie kampingu są darmowe) i dziecko może spędzać na nim czas od 17:00 do zamknięcia. Naturalnie dodatkowe atrakcje w postaci kolejek, samochodzików itp. są dodatkowo płatne (od 2 do 5 E). Sam basen dla dzieci nie był zamykany po 14.09 i prawdę powiedziawszy nie sądzę by był, ponieważ znajduje się on na jednej parceli z dwoma pozostałymi basenami. Zostaje zamknięty tylko jeden, największy basen. Co ważne, chyba od 5.09. na basenie są darmowe leżaki.
Same ceny na terenie kampingu są nieco wyższe niż na zewnątrz. Np. artykuły pierwszej potrzeby czyli np. piwo w markecie na zewnątrz kosztuje 0,80E, natomiast na kempingu 1,3. Z winem podobnie za zewnątrz 1E za litr, w markecie 1,8E. Jeśli ktoś chce robić zakupy "na zewnątrz" markety znajdują się w miejscowości Caorle, tj. 4-5 km. od kampa. Ceny w restauracjach na terenie PDT znośne - litr piwka chyba 6E, pizza od 11 E w górę.

Z ciekawostek np. wycieczka z Punta Sabbioni, gdzie zostawiamy samochód i płyniemy statkiem do Wenecji kosztuje 9E.

Nam się tak spodobało, że w tym roku wracamy na kamping Pra Delle Torri :-).
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Okolice Wenecji - na weekend majowy? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone