Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy przewodnik

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002
Nowy przewodnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 13.06.2003 16:44

Czy ktoś ma nowy przewodnik "Chorwacja" (Wiedza i Życie 2003) ? Jest to tłumaczenie z angielskiego. Kosztuje ponad 60 zł. Proszę o recenzje.
Pozdrowienia
jarwoj
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarwoj » 14.06.2003 12:32

Od kilku dni jestem posiadaczem przewodnika z tej serii pt. "Włochy".
Ten o Chorwacji tylko przekartkowałem. Na pierwszy rzut oka oczekiwałem więcej stron - 286. Ten mój ma 672 str., ale Włochy to wielki kraj. Przewodnik bardzo dobrze opisuje jak znaleźć się w wielkim mieście, gdzie i co warto zobaczyć, proponuje najciekawsze spacery turystyczne po miejskich zakątkach. Oprócz miast są odsyłacze i krótkie opisy rzeczy znajdujących się w okolicy. Jest tak jak opisano na stronie http://www.wiz.com.pl -to co inne przewodniki opisują ten pokazuje. Szata graficzna bez zarzutu, można życzyć sobie własnych fotografii takich jak w przewodniku lub wręcz naśladować. Ciekawe rysunkowe przekroje budowli.
Jak to się ma do przewodnika o Chorwacji nie wiem. Wezmę ten przewodnik do ręki, obok położę dwa, trzy inne, wybiorę rejon, który mnie interesuje i porównam zawartość. Wtedy zdecyduję czy nowy, czy pozostać przy starych już posiadanych.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.08.2003 09:50

Kupiłam wczoraj.... bo uwielbiam przewodniki... i zawsze po powrocie z HR jeszcze bym coś poczytała i pooglądała.
Spodziewałam się po tak reklamowanym przewodniku i po niezłym wydawnictwie czegoś o wiele lepszego....
Szyt dna to było zdjęcie kobitki handlującej lawendą na Placu Gundulicia na starówce w Dubrovniku podpisane ".... na Hvarze wiele osób sprzedaje lawendę...."
poza tym mnóstwo innych byków, przeinaczeń i ogólnie niedociągnięć....
Wkurzyło mnie to tak, że postanowiłam napisac liścik do wydawnictwa z mocno niepochlebną opinią.... - jak napiszę to może i wkleję tu na forum
Z pewnością NIE WARTO wydać na niego 69,99 zł!!!!
Pozdrawiam
Aśka
SŁONECZKO
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SŁONECZKO » 08.08.2003 12:25

Ja posiadam przewodnik "Wybrzeze Chorwacji" - wydawnictwo Berdroza, polecam, malo obrazkow ale duzo praktycznych informacji. Miejscowosc po miejscowosci od Istrii po Dlamacje.
Sa info o polaczeniach promowych o autobusach, o kampingach, ....
Nie jest to szczyt marzen ale zawiera sporo interesujacej tresci.
Kosztuje okolo 30pln.
Wielokrotnie kupowalam przewodniku Pascala, sa niestrawne i trudno z nich sie korzysta, chyba przerzuce sie na mniej prestizowe wydawnictwa no i nie ma jak internauci, to dopiero skladnica wiedzy!!!!

Pozdrawiam

ps. juz za tydzien jade do Chorwacji po raz pierwszy, ciesze sie niezmiernie i po powrocie nie opieszkam podzielis sie wrazeniami i podpowiedziec innym wyjezdzajacym, w koncu ja korzystam z waszych informacji :)
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 08.08.2003 13:48

SŁONECZKO napisał(a):Wielokrotnie kupowalam przewodniku Pascala, sa niestrawne i trudno z nich sie korzysta


Najnowszy przewodnik Pascala pt. "Chorwacja i Czarnogóra" jest zupełnie przyzwoity. Inforamcje aktualne, czytelny przekaz, nowe fotografie (czego nie można powiedzieć o troche starszych przewodnikach tego wydawnictwa)

Pozdrawiam
Rafał (z konta Asi hehehe...)
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 11.08.2003 08:34

Ja też polecam przewodnik "Wybrzeże Chorwacji". Według mnie najlepszy w tej chwili na rynku - i niedrogi. Dużo praktycznych informacji, opis wielu miejsc i ciekawostek.
PZDR
Monika

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone