Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocna podróż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 05.06.2011 10:50

Danka napisał(a):Ja jestem zwolennikiem nocnej jazdy z kilku powodów juz tu przytaczanych:
dzieci , mniejszy ruch , chłodniej .
Dwa lata temu z Katowic wyjazd 19.00 - Omis ok.10.00 / starą droga przez Plitvice/
w ubiegłym roku wyjazd 19.00 - Nin przed 12.00


Podobnie choć w tym roku jedziemy pierwszy raz z małą, tylko i wyłącznie opcja jazdy nocą. Dwa ostatnie wyjazdy do CRO były nocą, wyjazd z Wrocławia ok 20ej, dojazd do Primosten o 9ej. Zero korków, ruch minimalny, brak "słonecznego" zmęczenia, dobrze się jedzie.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 06.06.2011 14:53

W zeszłym roku ruszyliśmy z 3-latką ok. 18. Córcia przez 2 godzinki poobserwowała świat a potem przekimała trasę do rana.
Polecam takie rozwiązanie - ok. 10 godzin mniej udzielania odpowiedzi na pytanie: Daleko to morzeeee? ;-)
Pozdrav
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 06.06.2011 18:50

podłączę się i też powiem że jazda w nocy zdecydowanie lepsza , mniejszy ruch na drogach słońce nie blenduje po oczach no i ta muzyczka super . Ale to dla tych co lubią jeździć i dobrze czują się za kółkiem w nocy no i nie tylko w nocy . Jeśli nie Masz zmiennika to częste postoje a jak Masz to też nic i nikt nie goni no chyba że jakiś :D cromaniak :D chce Cię dogonić .
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 06.06.2011 19:55

No właśnie,

może byście koledzy i koleżanki polecili jakieś płyty które uprzyjemniają wam drogę? Trochę godzin jednak się jedzie i można posłuchać coś fajnego a na radio nie ma co liczyć :)

Może nawet jakiś ranking byśmy zrobili dobrej muzyki do samochodu?
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 06.06.2011 20:10

ja zrzucam sobie mp3 na gps i mam co słuchać całą drogę .
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 06.06.2011 21:19

RobertZ napisał(a):No właśnie,

może byście koledzy i koleżanki polecili jakieś płyty które uprzyjemniają wam drogę? Trochę godzin jednak się jedzie i można posłuchać coś fajnego a na radio nie ma co liczyć :)

Może nawet jakiś ranking byśmy zrobili dobrej muzyki do samochodu?



Ja proponuję muzykę Joe Satrianiego- świetna gitarowa muzyka.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2011 10:12

RobertZ napisał(a):może byście koledzy i koleżanki polecili jakieś płyty które uprzyjemniają wam drogę? Trochę godzin jednak się jedzie i można posłuchać coś fajnego a na radio nie ma co liczyć :)

Może nawet jakiś ranking byśmy zrobili dobrej muzyki do samochodu?


No kaman, nie żartuj. Słucha się tego co się lubi, a raczej z ulubionej muzy wykraja się to co pasuje do samochodu. Jeden lubi Dżem, drugi jazz, a trzeci majteczki w kropeczki.

Ważne, żeby mieć sporo różnego rodzaju muzy, czy to na płytach, czy w formie cyfrowej. Bo czasem masz ochotę "zespolić się" z nocną aurą, a czasem przygrzmocić czymś na przebudzenie. Dobrze jest też mieć rzeczy, które się zna na tyle, że można podśpiewywać (podrykiwać? :P), co pomaga przegonić zmęczenie podczas jazdy w "małych godzinach".
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 07.06.2011 19:29

Zawsze najlepiej mi się jeździ w nocy. Spokój, cisza... Tylko droga i ty... Uwielbiam sytuacje kiedy ani za tobą, ani przed tobą na horyzoncie nie ma żadnego samochodu. Może jestem samotnikiem, ale dla mnie są to magiczne momenty.

Ktoś wspomniał o okularach do nocnej jazdy, które można kupić na allegro za niedużą sumę. Jechałem w takich z Warszawy do Zakopca w zupełnych ciemnościach i przypadło mi to do gustu, że nawet po wschodzie słońca nie chciałem ich zdejmować. Przyjemnie było patrzeć na świat w pomarańczowych barwach. Do Chorwacji bankowo założę, szczególnie że wyjeżdżam o 22.

Pozdrawiam Cro Maniaków.
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 07.06.2011 20:56

A może posluchać audiobooka? Słuchaliśmy ostatnio Hobbita-><- Super. Chłopaki (8 i 11) szybciej usypiają w samochodzie. Najlepiej wtedy wyłączyć, bo rano trzeba słuchać to samo. W tym roku muszę kupić jakiś audiobook dla dorosłych (jak Chłopaki usną). Może ktoś ma propozycje?
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 08.06.2011 08:22

To faktycznie może być dobry pomysł. W piątek wyjeżdżamy do Cro właśnie na noc, także będę musiał to przetestować :)
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 08.06.2011 14:09

To może być dobry pomysł, ale nie musi. Mnie książki bardzo wciągają (zapominam o bożym świecie), a nie mam - niestety - podzielnej uwagi. Jak czytam, to umysł odłącza mi się od świata zewnętrznego i na bodźce reaguję ze sporym opóźnieniem. W moim przypadku było by to więc niebezpieczne.

Na trasę lubię różnorodność. Często ZZ Top, Dire Straits, Depeche Mode, Mano Negra, bywa i Sabaton. Bawią mnie też lokalne stacje radiowe.

Dla każdego będzie inaczej i średniego czy szczególnie polecanego zestawu nie znajdziemy.
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 08.06.2011 14:16

Ale słuchać, to nie czytać ... . Nawet na chorwackiej autostradzie jako kierowca nie zaryzykuje czytania. No może w korku, ale lepiej NIE spotkać korka i NIE czytać w korku. Też nie mam tak podzielnej uwagi. Pasażer może czytać, tylko komu by się na głos chciało 5 godzin?
adames
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adames » 08.06.2011 16:48

Jadąc w tamtym roku nocą, miałem na płycie książkę "Kod Leonarda Da Vinci". Muszę przyznać, że musiałem ją po pewnym czasie wyłączyć, za szybko czytana i za dużo się działo żeby sobie spokojnie jechać i słuchać.
Może gdyby to było coś innego ?
Zdecydowanie wolę jednak słuchać muzę
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 17.06.2011 13:46

Witam,

Właściwie tylko 2 razy jechałem nocą startując o północy do Władysławowa (tj. robiłem 650 km) i super mi się jechało, w tym raz posilając się Redbullem a innym razem nie. W obu przypadkach zaczynałem przysypiać w Pucku, bo tam nagle z szybszej jazdy korkowało się trochę. No ale tym razem robię 1350km więc może być trudno, a żona mówi, że wolałaby za granica nie prowadzić.
Planujemy start na 2 auta ok. 16-17, po obiadku i 2 godzinnej drzemce. Po drodze jak będzie trzeba kimanko w aucie ... lepsze 15 minut spania niż kawa.

juras
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 17.06.2011 13:58

newoytek napisał(a):Nie mam doświadczenia w jeżdzie nocnej,a w podróż na wczasy wybieram się właśnie na noc.Czy w tej sytuacji zrobilibyście coś szczególnego co mogłoby pomóc w takiej podróży?Planuje wyjazd z Jastrzębia Zdrój ok.20-tej,prawdopodobnie w okolice Tucepi.Z rady z góry dzięki.



Jeżeli poczujesz kryzys to nie zwlekaj.
Stań na parkingu i w kimono.
jeżeli przetrzymasz drugi, trzeci kryzys to po zatrzymaniu bedziesz miał kłopoty zasnąć.

Moim zdaniem wyjazd z naszych okolic to dobra godzina 16** góra 17**

Zapamiętaj - kryzys - zjazd i zasypiasz bez kłopotu
Godzina -dwie snu to dużo >kawa> przekąska i w dalszą droge


Powodzenia i bezpiecznego dojazdu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone