Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocna podróż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2005 21:58

Cayman napisał(a):...Trasa : Białystok -> Żywiec -> Bratysława -> Wiedeń -> Klagenfurt -> Lubljana -> Rijeka -> Split (magistralą) -> Makarska ....

Rozumiem Cayman, że krajoznawczo jedziesz, bo Twoja trasa do Makarskiej najkrótszą raczej nie jest.... :lol:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 22.04.2005 22:11

...Nie chcę w nocy jechać bocznymi drogami przez Węgry...Poza tym moim marzeniem jest przejechać calutką magistralę adriatycką i cieszyć oczy pięknymi widokami...duży zbiornik gazu pozwala mi przejechać sporo kilometrów bez tankowania także różnice w kosztach są niewielkie...Nie mogę się doczekać :D...
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 22.04.2005 22:12

Cayman napisał(a):...W piątek 29 kwietnia (jeśli prognozy pogody się potwierdzą) wyjeżdzam ok 11-12. Trasa : Białystok -> Żywiec -> Bratysława -> Wiedeń -> Klagenfurt -> Lubljana -> Rijeka -> Split (magistralą) -> Makarska (mi tam wszystko jedno czy w dzień czy nocy) najdłużej siedziałem za kierownicą bez przerwy 18h i zrobiłem wtedy 1700km :D




z czego 60% energii pochłonie przejazd przez ojczyzne :|
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 22.04.2005 22:58

...DOKŁADNIE...zazdroszczę mieszkańcom zachodniej i południowej Polski...Tak blisko im do cywilizowanego świata :(...przejazd przez całą Polskę to kupa czasu i kupa nerwów...A tu taki Krakowiaczek w 1,5h jest na granicy i pruje szczęśliwy...:D...W sumie dalej jest Białegostoku do Cieszyna niż z Cieszyna do chorwackiej granicy...Ehhhh -> zachciało się rodzicom osiedlać na dzikim wschodzie :(...
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 22.04.2005 23:10

Ja tam - nie narzekam ...
Fakt, że do świata trochę daleko ... :wink: :D .

W 2003r do Neum jechaliśmy tak:
PL : ok.6:00 BIAŁYSTOK - Warszawa - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Bielsko-Biała - Cieszyn
Cz : Ćesky Tesin
SK : Svrćinovec - Żilina - Trencin - Senec (nocleg w hotelu), naprawa auta w serwisie (auspuh :-) ) - Bratislava
A : Berg - Gattendorf - Eisenstadt - Wiener Neustadt - ok.Pinkafeld - Graz - Spielfeld
SLO : Sentijl - Maribor - Gruśkovie
HR : Donji Macelj - Krapina - Zagreb - Karlovac - Slunj - Plitvice - Gracać - Knin - Sibenik - Vodice(nocleg) - Split - Omiś - Makarska - NEUM ok.14:30
Razem: 1884 km
W Omiśu byliśmy ok. 12:05. Makarską ... przespałam .
Dodam, że my jeździliśmy na trzy auta i NIGDY się nie śpieszyliśmy :-)

Cayman - gratuluję podjęcia decyzji. Na jak długo planujecie pobyt w HR? Wpisałabym Cię do kalendarza wyjazdowego... :D
Pozdrawiam
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 23.04.2005 07:16

...Urywając się z 3 dni zajęć na Politechnice mam zamiar w pełni wykorzystać "długi weekend". Tak więc startujemy ok południa 29 IV i wracamy pewnie 8 maja. W drodze powrotnej mam w planach "zachaczyć" o Wenecję, a jeśli fundusze pozwolą to być może i o Rzym :D...
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 23.04.2005 16:12

Cayman napisał(a):...DOKŁADNIE...zazdroszczę mieszkańcom zachodniej i południowej Polski...Tak blisko im do cywilizowanego świata :(...przejazd przez całą Polskę to kupa czasu i kupa nerwów...A tu taki Krakowiaczek w 1,5h jest na granicy i pruje szczęśliwy...:D...W sumie dalej jest Białegostoku do Cieszyna niż z Cieszyna do chorwackiej granicy...Ehhhh -> zachciało się rodzicom osiedlać na dzikim wschodzie :(...


Też z Białegostoku masz blisko do granicy :lol: i nad morze bliżej :wink: , też piękne tyle że Bałtyckie.
Pozdrawiam
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005
Szukam Noclegu Na Trasie: Maribor-zabrzeb:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 24.04.2005 12:57

Drogie Siostry i Bracia w Jadranie! Zupełnie serio: szukam ofert noclegu (1 noc) na odcinku: Maribor-Zagrzeb. Jeżeli ktoś z Was nocował gdzieś tam - będę naprawdę wdzięczny za adres, telefon, maila - cokolwiek. Chodzi o 3-4 miejsca do przespania nocy w drodze do Cro i z powrotem. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki.
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 24.04.2005 13:11

Cayman napisał(a):...Urywając się z 3 dni zajęć na Politechnice mam zamiar w pełni wykorzystać "długi weekend". Tak więc startujemy ok południa 29 IV i wracamy pewnie 8 maja. W drodze powrotnej mam w planach "zachaczyć" o Wenecję, a jeśli fundusze pozwolą to być może i o Rzym :D...


Polecam Venecje.

Rzym za daleko :roll:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 24.04.2005 14:12

Janqes napisał(a):
Cayman napisał(a):...Urywając się z 3 dni zajęć na Politechnice mam zamiar w pełni wykorzystać "długi weekend". Tak więc startujemy ok południa 29 IV i wracamy pewnie 8 maja. W drodze powrotnej mam w planach "zachaczyć" o Wenecję, a jeśli fundusze pozwolą to być może i o Rzym :D...


Polecam Venecje.

Rzym za daleko :roll:


...Wszystko kwestia pieniędzy i chęci :)...W Wenecji byłem aczkolwiek z braku czasu nie dotarłem do miejsc najważniejszych czyli Canale Grande i Plac Św.Marka...Tym razem postaram to nadrobić :)...
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 20.05.2005 12:36

newoytek napisał(a):Nie mam doświadczenia w jeżdzie nocnej,a w podróż na wczasy wybieram się właśnie na noc.Czy w tej sytuacji zrobilibyście coś szczególnego co mogłoby pomóc w takiej podróży?Planuje wyjazd z Jastrzębia Zdrój ok.20-tej,prawdopodobnie w okolice Tucepi.Z rady z góry dzięki.

Też jestem z Jastrzębia, w zeszłym roku jechałem do Tucepi przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię. Wyjechałem z Jastrzębia o 18.00, w Tucepi byłem o 9.00. Jazda bez problemów, trochę się wlókł ostatni odcinek, zjechałem z autostrady i duży ruch, zwłaszcza od Splitu do Omis (standard).
KRIS_WLKP
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_WLKP » 20.05.2005 14:22

Osobiście preferuje jazdę nocną. W dzien raz, że temperatura i słońce pochłaniają połowę energi to do tego dochodzi większy ruch na drogach. Fakt, jeżeli nie masz doświadczenia w nocnej jeździe to musisz uważac na "KRYZYS", który przychodzi około 3 nad ranem wtedy jest najgorsza godzina dla kierowcy. Proponuje jazdę nocą z małym kimankiem gdzieś w autku na trasie, wyjazd z Polski po południu.
Z mojego doświadczenia: w czasie trwania kryzysu jazda autostradą jest bardziej niebezpieczna niż po lokalnych drogach (tam przynajmniej są zakręty i coś się zawsze dzieje)

pozdrawiam
JAR25
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 16.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAR25 » 21.05.2005 10:22

Ja też będę śmigał w nocy do Makarskiej, a jak mi się będzie chciało spać to się zdrzemnę 2 godzinki i dalej w drogę. Obowiązkowo kilka Red Bulli i kawa.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 22.05.2005 00:02

Tak planuję podróż,żeby czeskie objazdy zaliczyć jeszcze za jasnego,ale w Wiedniu być już regularnie w nocy.Ja znam Wiedeń jako plątaninę pustych autostrad.Potem śmigam dalej po autostradach z praerwą na drzemkę w godzinie kryzysu nad ranem.Z tym nie ma żartów.
hajdaszek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajdaszek » 22.05.2005 00:07

Najważniejsza rada dla jadących nocą , wyruszać na tarsę wypoczętym a po drodze nie spać za kierownicą :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone