Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocna podróż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 26.05.2005 13:54

hajdaszek napisał(a):Najważniejsza rada dla jadących nocą , wyruszać na tarsę wypoczętym a po drodze nie spać za kierownicą :)
Ale zes napisal !!! Ja jade na noc,tak zeby byc w Breli ok 5 rano. Tam drzemka 2 godz zeby nabrac sil do szukania apartmana. Czesto jezdze w nocy bo taka mam prace,wiec nie mam problemu z nocna jazda. Nawet tak wole,mniejszy ruch i chlod(niestety nie mam klimy). Dobra rada-nie jechac na sile,przy pierwszych oznakach sennosci zatrzymac sie i spacerek lub drzemka. Zycze bezpiecznej i bezstresowej jazdy!
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 03.06.2011 23:35

Wyjazdy się zbliżają może by tak odświeżyć temat, bogatsi o kolejny rok doświadczeń pewno pojawiły się stare, nowe "sposoby" na nocną jazdę.
Ja lubię w nocy jeździć, i jednym ze sposobów na nocną jazdę jest słuchanie audiobooka z ciekawą powieścią.
W tym roku tez nocna jazda, ale chorwacka. Plan wyjazdu , do granicy HR mam 6-7 godz , chce wyjechać późnym popołudniem tak żeby ok. północy być na granicy HR(jadę na Peljesac) i tutaj pytanie kto z Was jeździ po nocy w Chorwacji ? może nie koniecznie autostradą, może zwiedzacie miasta, może nocna kąpiel w morzu po drodze, czy ktoś podzieli się swoją przygodą ?
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 03.06.2011 23:44

stary_jac - nam zawsze jakos tak wychodzi,ze jezdzimy przez Cro.w nocy. Jednak jazda w nocy przez Peljesac jakos nas odstrasza.........
Staramy sie tak "wycyrklowac",zeby jechac przez polwysep juz "za widna".
W zeszlym roku zmusila nas do tego straszna burza,ktora nie chciala sobie odpuscic i stalismy(spalismy) 3 godz.na parkingu kolo Sibenika.

Poza tym jazda w nocy ma swoje plusy-maly ruch i mniejszy upal :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.06.2011 23:45

stary_jac napisał(a):...Ja lubię w nocy jeździć, i jednym ze sposobów na nocną jazdę jest słuchanie audiobooka z ciekawą powieścią...

Aaa...tam. Rock "n" Roll moim zdaniem to niezły sposób na nocną jazdę...
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.06.2011 00:00

Basiulinek napisał(a):Staramy sie tak "wycyrklowac",zeby jechac przez polwysep juz "za widna".

Basilunek ty masz trasę, jak to córcia mówi "obczajoną" , ile zajmuje ci przejechanie na półwysep, od granicy. Ja tak licze z 7-h , bo to już zmęczenie, większe przerwy etc.
raptor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptor » 04.06.2011 00:03

Jazda nocą jest dobrym rozwiązaniem mniejszy ruch i rano jesteś na miejscu ale jak to już ktoś napisał wyjazd na wczasy to nie wyścigi i bicie rekordów.3 razy bylem w chorwacji i jade 4 raz zawsze w nocy przyjeżdżam austrię i slowenie rano jestem na miejscu.Wszystko zależy od możliwości kierowcy.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 04.06.2011 00:10

Wiesz,za kazdym razem to inaczej wychodzi. Ale 7 godz. spokojnie.
Najgorzej od zjazdu z autostrady.
Planujesz plynac promem z Ploce,czy jazde "na okolo"?
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.06.2011 00:31

Basiulinek napisał(a):Wiesz,za kazdym razem to inaczej wychodzi. Ale 7 godz. spokojnie.Najgorzej od zjazdu z autostrady.
Planujesz plynac promem z Ploce,czy jazde "na okolo"?

tak właściwie to nie wiem, myslę że na około. Najdalej w Cro byłem w Splicie tamtych terenów nie znam, ale jest tutaj cała masa zwolenników Peljesaca stąd mój wybór, na cromaniakach jeszcze się nie zawiodłem i mam nadzieję że tam również będzie pięknie.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 04.06.2011 00:33

I nie zawiedzesz sie! Bo tam jest pieknie!!! A konkretnie dokad sie wybierasz?
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 04.06.2011 10:03

Lubię jechać w nocy i wolę jak w dzień żona trochę przysypia córeczka spi cisza spokój radijko cicho gra mniejszy ruch, chłodniej.
Ale tzreba się do tego pzrygotować ja po południu spię tak od np 16 do np 19 potem kolacyjka i wyjazd np ok 22.00 i na 12.00 w Splicie zwykle z 1-2 odpoczynkami bez spania. te 1200-1300 km lekko łykam na raz, i po przyjeździe mały odpoczynek i spacerek po okolicy.

Uwaga raz wrcałem z Władysławowa bez popołudniowego odpoczynku tylko po opalaniu się na plaży i powrót był STRASZNYM koszmarem nie zapomnę tego, nigdy WIĘCEJ takich powrotów STRASZNE jak pomyślę czuję ciarki do dzisiaj po mocnej kawie się rozdygotałem. A po powrocie spałem12 h jak zabity. dlatego trzeba jechać wypoczętym.
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 04.06.2011 22:34

czy ktoś przerabiał temat jazdy z okularami do nocnej jazdy?? 8O :lol:

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0

czy coś to wogóle jest warte czy to po prostu kolejny pseudo gadżet który nic nie daje?? :roll:
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 04.06.2011 22:36

Dodam w tym temacie swoje 5groszy jako, że rocznie robię niemalże 50tys km jako kierowca.
Na wyjazdy wypoczynkowe zawsze wyruszam w piątek wieczorkiem, aby od soboty zacząć leniuchowanie.
Samochód przygotowuję do trasy w czwartek wieczorem, szykuję mapę na gpsie, wypisuję na wszelki wypadek kontrolnie po kolei mijane miasta i punkty charakterystyczne (np. zjazdy z autostrady) i idę spać, żeby w piątek raniutko się zerwać, dopakować auto i udać się na krótki relax (basen, sauna, siłownia, rower, spacer). Około godziny 14 idę spać i wstaję przed 20... mycie, posiłek i w trasę.
Tym sposobem nigdy nie miałem problemu z sennością... wręcz po wysiłku fizycznym i późniejszym śnie organizm jest wypoczęty i dotleniony a ja bezpiecznie dojeżdżam na miejsce przeznaczenia;))


życzę Wam zawsze tyle samo powrotów co wyjazdów!!
Dawid
krakus101
zbanowany
Posty: 35
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakus101 » 04.06.2011 23:02

bezelek_89 napisał(a):Dodam w tym temacie swoje 5groszy jako, że rocznie robię niemalże 50tys km jako kierowca.
Na wyjazdy wypoczynkowe zawsze wyruszam w piątek wieczorkiem, aby od soboty zacząć leniuchowanie.
Samochód przygotowuję do trasy w czwartek wieczorem, szykuję mapę na gpsie, wypisuję na wszelki wypadek kontrolnie po kolei mijane miasta i punkty charakterystyczne (np. zjazdy z autostrady) i idę spać, żeby w piątek raniutko się zerwać, dopakować auto i udać się na krótki relax (basen, sauna, siłownia, rower, spacer). Około godziny 14 idę spać i wstaję przed 20... mycie, posiłek i w trasę.
Tym sposobem nigdy nie miałem problemu z sennością... wręcz po wysiłku fizycznym i późniejszym śnie organizm jest wypoczęty i dotleniony a ja bezpiecznie dojeżdżam na miejsce przeznaczenia;))


życzę Wam zawsze tyle samo powrotów co wyjazdów!!
Dawid



Kolego no ja wymiękam...... robię dokładnie tak samo !!!!
W nocy na autostradzie jest spoko, dobra muzyczka, pogawędka a na drugi dzień plaża

pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.06.2011 00:10

krakus101 napisał(a):...W nocy na autostradzie jest spoko, dobra muzyczka, pogawędka a na drugi dzień plaża...

Pusciłbym Wam niezłego rock "n" rolla ale Janusz ma pierwszeństwo... :wink: :D
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 05.06.2011 06:07

krakus101 napisał(a):
bezelek_89 napisał(a):Dodam w tym temacie swoje 5groszy jako, że rocznie robię niemalże 50tys km jako kierowca.
Na wyjazdy wypoczynkowe zawsze wyruszam w piątek wieczorkiem, aby od soboty zacząć leniuchowanie.
Samochód przygotowuję do trasy w czwartek wieczorem, szykuję mapę na gpsie, wypisuję na wszelki wypadek kontrolnie po kolei mijane miasta i punkty charakterystyczne (np. zjazdy z autostrady) i idę spać, żeby w piątek raniutko się zerwać, dopakować auto i udać się na krótki relax (basen, sauna, siłownia, rower, spacer). Około godziny 14 idę spać i wstaję przed 20... mycie, posiłek i w trasę.
Tym sposobem nigdy nie miałem problemu z sennością... wręcz po wysiłku fizycznym i późniejszym śnie organizm jest wypoczęty i dotleniony a ja bezpiecznie dojeżdżam na miejsce przeznaczenia;))


życzę Wam zawsze tyle samo powrotów co wyjazdów!!
Dawid



Kolego no ja wymiękam...... robię dokładnie tak samo !!!!
W nocy na autostradzie jest spoko, dobra muzyczka, pogawędka a na drugi dzień plaża

pozdrawiam



oj tak, muzyka jest podstawą podczas jazdy, chociaż znam takich co w kompletnej ciszy muszą jechać żeby zachować koncentrację
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone