Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niedozwolone parkowanie to odholowanie!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 30.07.2008 12:09

wojteker napisał(a):I bardzo dobrze że tak Chorwaci zdecydowanie działają!Jakby było tak u nas to przynajmniej można by było normalnie przejść w obrębie centrum Krakowa - a nie przeciskać się między zaparkowanymi gdzie popadnie autami! U nas straż miejska ma to gdzieś!

:x


Wszystko było by spoko gdyby chorwaci stosowali te kary również do swoich obywateli. Prawda jest taka że to tylko obcokrajowcy są rygorystycznie traktowani. Sam byłem świadkiem jak koleś(chorwat) zostawił auto na rondzie bo zobaczył kumpla w kawiarni, poszedł do niego jak gdy nigdy nic zostawiając samochód na rondzie. A najlepsze jest w tym że patrol policji który przejeżdzał nic sobie tego nie robił i jak gdyby nigdy nic przejechał rondo przez środek tzn przez wyspę.
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 30.07.2008 17:39

kocica napisał(a):Parę dni temu wrócilismy z tego pięknego kraju(Dalmacja- Makarska Riviera)
i doświadczyliśmy również i tych nieprzyjemnych wrażen... Chciałabym ostrzedz przed niewłaściwym parkowaniem, bo w akurat w tej miejscowości, w której byłam- Makarska, jest kłopot z parkowaniem. Służby w tym miescie nie mają żadnych skrupułów, zwyczajnie sholowują auto... Tak więc, nie żałujcie pieniędzy na płatny parking (tam są tylko takie), bo potem jest dużo kłopotów i wysoka kara. My zapłaciliśmy ok.800 kun i jeszcze ile nerwów niepotrzebnych było. Jak tak poobserwowałam chwilę miasto, to niemal co 5 min jeździły samochody holownicze...


Witam.
Mnie to nie dotyczyło ( uprzedził nas jeden Chorwat ), ale jeden z naszych zabulił w Dubrowniku 1000kn. Zaparkował autko na poboczu przekraczając linię o ok.40 cm. Auta z numerami CRO nie tknięto. Przykre ale prawdziwe
esebes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) esebes » 30.07.2008 18:05

Mnie również nie opusciło to szczęscie.. :D mój pojazd zgarneły słuzby ktore sie tym zajmują tylko ze ja zapłaciłem 350 kun :lol: a było to w BV najgorsze w tym było to ze dokładnie śledziłem droge i nigdzie nie było zakazu parkowania :evil:
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 30.07.2008 18:46

Jak byłam w Vrsarze , to non stop kogos odholowywali.Na parkingu w centrum mozna bylo zostawic samochod do 21 , punkt 21 jechaly juz odpowiednie służby , a znak który o tym mówil był postawiony gdzies na uboczu.Zupełnie inaczej w Rabaci , tam każde miejsce bylo miejscem parkingowym, i choc byly zakazy to nigdy tam policji nawet nie widzialam i wszyscy stawali jak chcieli , nikt nikomu nie robil problemu , oczywiscie nikt nie stawal np w poprzek drogi;)tylko z zachowaniem logiki .
urbi
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi » 30.07.2008 22:57

grzesis napisał(a):A jakie są ceny tych parkingów płatnych, że ludzie ryzykują ? W sierpniu będę w pobliżu Makarskiej i dobrze że kocica przestrzegła bo 800 kun to sporo jak za parking. Czy moglibyście polecić jakieś parkingi w Makarskiej mało znane, gdzie można zaparkować ,najlepiej bezpłatne?


25 kun za 1dzień-Podgora, 5kun za godz.Dubrovnik lub 20 kun strzeżony obok willi Argentina-znakomita lokalizacja

nie swoim zakładaja blokady lub biegusiem na lawetkę i 100Euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2008 06:37

Ma ktoś doświadczenie z unijną inwalidzką kartą parkingową?
Respektowane w CRO?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Niedozwolone parkowanie to odholowanie! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone