Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NEVERENDING STORY 2020/2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.12.2020 20:23

Kolekcjonerów kamieni jest na forum znacznie więcej , bywa że jestem zmuszony do ukrywania "zdobyczy" w zakamarkach samochodu , jeżeli chcę uniknąć krytycznych spojrzeń i komentarzy małżonki :oczko_usmiech:

Izo , piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.12.2020 20:46

piotrf napisał(a):Kolekcjonerów kamieni jest na forum znacznie więcej , bywa że jestem zmuszony do ukrywania "zdobyczy" w zakamarkach samochodu , jeżeli chcę uniknąć krytycznych spojrzeń i komentarzy małżonki :oczko_usmiech:

Izo , piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr


Całe szczęście ,że małż podziela moją pasję . A już szczytem wszystkiego w tym roku było wyłupanie kawałków wybrzeża we
Vrsarze, bo nie mógł znaleźć odpowiednich skałek luzem . Potem targał to do apartmana na dwa razy -takie ciężkie było :? :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2020 20:59

travel napisał(a):A już szczytem wszystkiego w tym roku było wyłupanie kawałków wybrzeża we
Vrsarze, bo nie mógł znaleźć odpowiednich skałek luzem . Potem targał to do apartmana na dwa razy -takie ciężkie było :? :lol:

:lol:

Iza, we Vrsarze trzeba było iść do kamieniołomu Montraker :oczko_usmiech: Tam bylibyście szczęśliwi :mrgreen:
Zresztą na Braču kamieniołomów też nie brakuje.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.12.2020 21:12

maslinka napisał(a):
travel napisał(a):A już szczytem wszystkiego w tym roku było wyłupanie kawałków wybrzeża we
Vrsarze, bo nie mógł znaleźć odpowiednich skałek luzem . Potem targał to do apartmana na dwa razy -takie ciężkie było :? :lol:

:lol:

Iza, we Vrsarze trzeba było iść do kamieniołomu Montraker :oczko_usmiech: Tam bylibyście szczęśliwi :mrgreen:
Zresztą na Braču kamieniołomów też nie brakuje.


Byliśmy, ale nie uprzedzajmy wypadków :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 02.12.2020 22:30

Malutki akcent z kamienia również nabyłam. :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.12.2020 18:51

Nie wiem jak to się stało, że przegapiłam aż 8 stron 8O :oops: :oops: :oops: Uprasza się o wybaczenie :roll: :wink:

Po fotkach widać, że urlop mieliście udany(super wrześniowa pogoda), ale szkoda, że nie ma zdjęć jedzenia :idea: :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.12.2020 21:21

Kamulce bardzo lubię, z Braca tylko zegar przytargałam jako gotowiec i trochę naturalnych kamieni, z których zrobiłam ozdobę.
Twoje zakupy bardzo fajne :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.12.2020 22:15

pomorzanka zachodnia napisał(a):Malutki akcent z kamienia również nabyłam. :wink:

gusia-s napisał(a):Kamulce bardzo lubię, z Braca tylko zegar przytargałam jako gotowiec i trochę naturalnych kamieni, z których zrobiłam ozdobę.
Twoje zakupy bardzo fajne :)

No proszę , widzę ,że miłośników kamieni wszelakich jest tu więcej :D

ruzica napisał(a):Nie wiem jak to się stało, że przegapiłam aż 8 stron 8O :oops: :oops: :oops: Uprasza się o wybaczenie :roll: :wink:

Z trudem mi to przychodzi :smo:
Witaj , lepiej późno niż wcale :D

Po fotkach widać, że urlop mieliście udany(super wrześniowa pogoda), ale szkoda, że nie ma zdjęć jedzenia :idea: :wink:

W tym roku mieliśmy wybitną pogodę ,oczywiście oprócz dojazdu :roll:
A zdjęć jedzenia nie ma , bo nie planowałam relacji, ale coś małego będzie :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.12.2020 21:12

Postira moimi oczami cz.1

Kolejnego dnia miałam wolne 8) :mrgreen:
Czytaj : małż wczesnym rankiem pojechał na nurkowanie. Ale zanim wyjechał ,przed wyjazdem z podwórka zapomniał złożyć lusterka. Obserwowałam to z tarasu - wyglądało to tak:
-jazda
-zgrzyt
-hamowanie
-złożenie lusterek....
na szczęście porysowane lusterko udało się zapastować ,także śladu prawie ni ma :D

Bardzo lubię te krótkie rozłąki podczas urlopu :mrgreen:
Jem szybkie śniadanko ,zabieram sprzęt i pędzę na miasto- najpierw na pobliski cmentarz.
Położony jest niedaleko naszej kwaterki , na wzgórzu, co jak przypuszczam może wiązać się z ciekawymi widokami.
I nie mylę się :D
Po drodze
1.JPG


Po kilku minutach jestem już w okolicy cmentarza.
Do cmentarza przylega malutka crkva sv.Duha - widać ją z naszego apartmana
4.JPG

"zmiłuj się nade mną "
6.JPG

5.JPG


wejście na cmentarz
2.JPG

3.JPG

smutne kikuty po palmach :(
3a.JPG


W Postirze nigdy nie było za wiele palm i niestety większość z nich nie przeżyła :(
To jest zdjęcie z netu pewnie sprzed kilku lat - palmy zaznaczyłam strzałkami
Postira002.jpg


Wchodzę na cmentarz
6a.JPG

7.JPG

8.JPG


Cmentarz położony jest tarasowo , wchodzę wyżej , odwracam się i od razu przychodzi mi taka myśl : "w Postirze nic tylko żyć i umierać". Ten cmentarz zapisuję na bardzo wysokiej pozycji mojej listy najpiękniej położonych chorwackich cmentarzy :)
9.JPG

10.JPG

10a.jpg

13.JPG


Najnowsza część
14-0.jpg

14a.jpg

14aa.jpg


Zza drzew pięknie prezentuje się miasteczko
14b.jpg

14c.jpg


Wychodzę z cmentarza ,żeby sprawdzić co jest wyżej.
Bugenwille we wrześniu całkiem nieźle sobie radzą
17.JPG


Powyżej cmentarza jest piniowy lasek , a widoki stamtąd są równie piękne :hearts:
18a (2).jpg

18a (3).jpg

18a (4).jpg

18a (5).jpg

19.JPG


Schodzę do miasteczka , mijam jedyne w mieście rondo .... i tu obok strzelistej palmy szorstkowiec znowu kikut po palmie ... czy te palmy zaatakowane przez szkodnika to palmy daktylowe :?:
22.jpg


oraz budynek Opčiny Postira
22-1.jpg


przy którym stoi taka oto tablica
22a.jpg


skręcam w ulicę Podlježice przechodzę koło przedszkola
22b.jpg


i boiska
22c.jpg


uliczka wysadzana jest drzewami militarnymi czyli platanami
22d.jpg

22e.jpg

22g.jpg


Zagłębiam się w starówkę
22h.jpg

22i (2).jpg

22i (3).jpg

22i (4).jpg


Pokrzywowa dżungla 8O
22i (5).jpg

22i (6).jpg

22i (7).jpg


Wspinam się coraz wyżej ....
22i (8).jpg

22i (9).jpg

22i (10).jpg

22i (11).jpg


mijając starsze i nowsze kućie
22i (12).jpg

22i (13).jpg

22i (14).jpg

22i (15).jpg

22i (16).jpg


CDN :papa: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.12.2020 21:49

O matuś... Jakbym tam był... i widzę to co widziałem ładniej. A te pokrzywy, często zwane pokrzywami brazylijskimi to Koleus Blumego czyli w czasach, gdy mnie uczono Coleus Blumei, obecnie częściej zwany jako Plectranthus scutellarioides. Dawniej jednak było łatwiej. Zastanawiam się komu podpadł Carl Ludwig Blume. Badacz indonezyjskiej flory i ciekawa postać, od 5 roku życia sierota... No ale to nie o tym forum..
Iza, są kadry których ci zazdroszczę:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.12.2020 23:34

Iza, super są te zdjęcia z cmentarza, bardzo ostre :) Omiš wydaje się być na wyciągnięcie ręki.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.12.2020 23:53

Piękne zdjęcia :D

. . . a palm szkoda :?


Pozdrawiam
Piotr
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2020 09:19

Abakus68 napisał(a):O A te pokrzywy, często zwane pokrzywami brazylijskimi to Koleus Blumego czyli w czasach, gdy mnie uczono Coleus Blumei, obecnie częściej zwany jako Plectranthus scutellarioides.


Tylko nie mów ,że to wszystko z głowy 8O :)

maslinka napisał(a):Iza, super są te zdjęcia z cmentarza, bardzo ostre :) Omiš wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Zdjęcia robione były głównie komórką z hdr dlatego takie ostre, te mniej ostre są robione aparatem.
Pomału dochodzę do wniosku ,że moja komórka robi lepsze zdjęcia od "cegłówki" :roll:
Także cegłówka chyba będzie tylko do zoomów :-?

piotrf napisał(a):. . . a palm szkoda :?

Pozdrawiam
Piotr

Szkoda , aczkolwiek jest to gatunek napływowy :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2020 12:39

Super ta Postira.
Takim naj - miejscem w Dalmacji w 2018 był Sutivan. Ciekawe jak odbywa się taki ranking?

Cmentarz pięknie położony - w widokiem gór i morza.
Pamiętam, że pierwszym cmentarzem w Cro, który zrobił na mnie wielkie wrażenie był ten w Primoštenie.
Teraz na pierwszym miejscu plasuje się niezmiennie cmentarz obok klasztoru nad Orebićem.

Też uwielbiam takie szwendanie się po zaułkach w pojedynkę :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.12.2020 12:50

Katerina napisał(a):Super ta Postira.
Takim naj - miejscem w Dalmacji w 2018 był Sutivan. Ciekawe jak odbywa się taki ranking?

Nie wiem, ale widać ,że miejscowości na Braču są wysoko oceniane.

Cmentarz pięknie położony - w widokiem gór i morza.
Pamiętam, że pierwszym cmentarzem w Cro, który zrobił na mnie wielkie wrażenie był ten w Primoštenie.
Teraz na pierwszym miejscu plasuje się niezmiennie cmentarz obok klasztoru nad Orebićem.

W moim rankingu na pierwszym miejscu też jest ten cmentarz nad Orebicem.
A cmentarz w Primoštenie nie zrobił na mnie wrażenia bo do pięt ... a może do nagrobków nie dorasta temu z Orebica :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NEVERENDING STORY 2020/2021 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone