Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Największa ryba.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oszczep
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.03.2004
Największa ryba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 15.03.2004 23:42

Jak sadzę wielu z nas ma lub miało coś wspólnego z wedkarstwem.
Proponuję następujący temat:
Największa ryba złapana w Chorwacji na wędkę przez Polaka.
Może jakieś zdjęcia......................
Zapraszam również do wymiany doświadczeń i sposobów wędkowania w tym kraju (przynety, zestawy, itp).
Ja nie mam w tej sprawie na razie nic do powiedzenia - wybieram się tam bowiem po raz pierwszy.
Piotr
...leon

Nieprzeczytany postnapisał(a) ...leon » 16.03.2004 10:25

..poniewarz nie jestem Polak to sie nie bende chwalic swoimy rybkami, a nie umie i zdiencia stawic w ta ramke. Oczcep nie wie czy wyesz ale tutaj oszczepem tez mozna lowic rybi i jest to tez "wedkarstwo" albo jak sie u nas naziwa "rybactwo rekreacijne".
Jacek Floryański
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Floryański » 16.03.2004 11:04

Witam Wszystkich
W tym roku po raz pierwszy jadę do Chorwacji. Jestem bardzo świeżutki na tym Forum, ale starałem się je starannie przejrzeć. Temat poruszony przez Oszczep-a baaaaaaaaaardzo mnie interesuje a informacji na forum jak na lekarstwo. Będę wdzięczny za podjęcie tematu przez wszystkich którzy cokolwiek wiedzą o łapaniu ryb w HR. Jacek
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.03.2004 17:52

Leonie, czy na wędkowanie w Chorwacji jest potrzebe jakieś zezwolenie(u nas trzeba mieć kartę wędkarską), czy może wystarczy zwykła wędka ?
Dawno nie łapałem, ale sprzęt jeszcze mam.
oszczep
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 16.03.2004 20:19

Leonie, powiadasz oszczepem.................hm, inetresujące ale chyba nie będę próbował.
Natomiast bardzo Cie proszę abyś uchylił nam rąbka tajemnicy odnośnie wędkowania w Chorwacji. Mniemam, że może to zainteresować wielu odwiedzających nasze forum. Mnie osobiscie najbardziej interesuje wędkowanie z brzegu, należę bowiem do tych wędkarzy, którzy na równi z przyjemnością łapania ryb na wędkę, cenią sobie wygodę. No i pochwal się troszeczkę...........
Pozdrawiam
Piotr
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.03.2004 22:02

.....z wedka tak, metody gruntowe i splawik, zadzej spining.
Grunt, przelotowy ciezarek, zylka 0,25, przipon niecio cieszi, prinenta kawalek kalmara, sardinki, robala jakegorz z morza lub malzu.
Splawik na chleb lub ciasto.
Spining wieczorkem malitle woblerki ala uklejka
oszczep
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 16.03.2004 22:21

Dzieki Leonie, jesli można to jeszcze kilka pytań.
Z tego co czytałem na forum, to przy zestawie gruntowym należy stosować ciężarek na końcu a nad nim przpony. W jakiej odległosci od ciężarka? Czy można stosować więcej niż jeden przypon?
Czy można z brzegu złapać ryby, które nie nadają się do jedzenia?
Czy w kwietniu jest szansa na złowienie duzej ryby z brzegu? Kiedy większe okazy "odchodzą" na głębsze wody?
Piotr
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 17.03.2004 08:48

Wędkarzem nie jestem, ale złapałem parę rybek ....ok 3-4 cm ,były tak kolorowe ,że nadawły się tylko do akwarium...więc je wypuściłem.
Ciekawiło mnie na co łapią w CRO, no i podpatrzyłem - na małże.
Co do zezwolenia , to pytałem gospodarzy........zaczęli się śmiać ,że chyba przyjechałem z sieciami skoro pytam o zezwolenie.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 17.03.2004 10:15

...jak lowisz z brzegu wedka to pozwolenie teoreticznie jest potrzebne, ale wedkarzy z brzegu nikt nie sprawdza. Sprawdza sie tylko tych na ludkach co moga i klusowac siecmy itd... Napisz gdzie jedziesz to ci powiem jak tam i co lowic. Oraz jak lapac kalmary i osmiornice. Lepiej przelotowy ciezarek. Prziponow na paternoster morzesz miec 2-3.
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 17.03.2004 10:30

Leonie! Wreszcie Cię znalazłam! Czy możesz odwiedzić temat "No to prowokacja!". Mam tam pytanie (ze zdjęciem) do Ciebie. Bardzo Cię proszę, pomóż :cry:
Granisevic
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 14.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Granisevic » 17.03.2004 10:38

Leon mozesz powiedziec co i jak sie lowi na wyspach typu Hvar/Korcula? W tym roku zamierzam sie wybrac w te okolice i po raz pierwszy w zyciu chcialbym sie pobawic wedka ;)
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 17.03.2004 11:04

[quote="Leon"](...)
Oraz jak lapac kalmary i osmiornice. (..).[/quote]

Sam chciałbym dowiedziec sie jak łowi sie gł.kalmary.
Miniu
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 18.07.2003
Rejon Pisak, Makarska i Podaca.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu » 17.03.2004 11:24

Drogi Leonie czy możesz napisać jak mam łowic w tych okolicach ?
oszczep
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 17.03.2004 21:41

Będę w kwietniu na półwyspie Lapad
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.03.2004 13:46

Żebym wiedział jak się wkleja zdjęcie w polu tekstowym postu to bym wam pokazał jakie potwory pływają w Jadranie (sam złowiłem!) :idea: a wtedy żegnajcie się wszyscy z kąpielą w morzu....
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone