Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Największa ryba.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oszczep
Globtroter
Największa ryba.

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 15.03.2004 23:42

Jak sadzę wielu z nas ma lub miało coś wspólnego z wedkarstwem.
Proponuję następujący temat:
Największa ryba złapana w Chorwacji na wędkę przez Polaka.
Może jakieś zdjęcia......................
Zapraszam również do wymiany doświadczeń i sposobów wędkowania w tym kraju (przynety, zestawy, itp).
Ja nie mam w tej sprawie na razie nic do powiedzenia - wybieram się tam bowiem po raz pierwszy.
Piotr
...leon

Nieprzeczytany postnapisał(a) ...leon » 16.03.2004 10:25

..poniewarz nie jestem Polak to sie nie bende chwalic swoimy rybkami, a nie umie i zdiencia stawic w ta ramke. Oczcep nie wie czy wyesz ale tutaj oszczepem tez mozna lowic rybi i jest to tez "wedkarstwo" albo jak sie u nas naziwa "rybactwo rekreacijne".
Jacek Floryański
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Floryański » 16.03.2004 11:04

Witam Wszystkich
W tym roku po raz pierwszy jadę do Chorwacji. Jestem bardzo świeżutki na tym Forum, ale starałem się je starannie przejrzeć. Temat poruszony przez Oszczep-a baaaaaaaaaardzo mnie interesuje a informacji na forum jak na lekarstwo. Będę wdzięczny za podjęcie tematu przez wszystkich którzy cokolwiek wiedzą o łapaniu ryb w HR. Jacek
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.03.2004 17:52

Leonie, czy na wędkowanie w Chorwacji jest potrzebe jakieś zezwolenie(u nas trzeba mieć kartę wędkarską), czy może wystarczy zwykła wędka ?
Dawno nie łapałem, ale sprzęt jeszcze mam.
oszczep
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 16.03.2004 20:19

Leonie, powiadasz oszczepem.................hm, inetresujące ale chyba nie będę próbował.
Natomiast bardzo Cie proszę abyś uchylił nam rąbka tajemnicy odnośnie wędkowania w Chorwacji. Mniemam, że może to zainteresować wielu odwiedzających nasze forum. Mnie osobiscie najbardziej interesuje wędkowanie z brzegu, należę bowiem do tych wędkarzy, którzy na równi z przyjemnością łapania ryb na wędkę, cenią sobie wygodę. No i pochwal się troszeczkę...........
Pozdrawiam
Piotr
Leon
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.03.2004 22:02

.....z wedka tak, metody gruntowe i splawik, zadzej spining.
Grunt, przelotowy ciezarek, zylka 0,25, przipon niecio cieszi, prinenta kawalek kalmara, sardinki, robala jakegorz z morza lub malzu.
Splawik na chleb lub ciasto.
Spining wieczorkem malitle woblerki ala uklejka
oszczep
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 16.03.2004 22:21

Dzieki Leonie, jesli można to jeszcze kilka pytań.
Z tego co czytałem na forum, to przy zestawie gruntowym należy stosować ciężarek na końcu a nad nim przpony. W jakiej odległosci od ciężarka? Czy można stosować więcej niż jeden przypon?
Czy można z brzegu złapać ryby, które nie nadają się do jedzenia?
Czy w kwietniu jest szansa na złowienie duzej ryby z brzegu? Kiedy większe okazy "odchodzą" na głębsze wody?
Piotr
Midas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 17.03.2004 08:48

Wędkarzem nie jestem, ale złapałem parę rybek ....ok 3-4 cm ,były tak kolorowe ,że nadawły się tylko do akwarium...więc je wypuściłem.
Ciekawiło mnie na co łapią w CRO, no i podpatrzyłem - na małże.
Co do zezwolenia , to pytałem gospodarzy........zaczęli się śmiać ,że chyba przyjechałem z sieciami skoro pytam o zezwolenie.
Leon
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 17.03.2004 10:15

...jak lowisz z brzegu wedka to pozwolenie teoreticznie jest potrzebne, ale wedkarzy z brzegu nikt nie sprawdza. Sprawdza sie tylko tych na ludkach co moga i klusowac siecmy itd... Napisz gdzie jedziesz to ci powiem jak tam i co lowic. Oraz jak lapac kalmary i osmiornice. Lepiej przelotowy ciezarek. Prziponow na paternoster morzesz miec 2-3.
ewa.z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 17.03.2004 10:30

Leonie! Wreszcie Cię znalazłam! Czy możesz odwiedzić temat "No to prowokacja!". Mam tam pytanie (ze zdjęciem) do Ciebie. Bardzo Cię proszę, pomóż :cry:
Granisevic
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Granisevic » 17.03.2004 10:38

Leon mozesz powiedziec co i jak sie lowi na wyspach typu Hvar/Korcula? W tym roku zamierzam sie wybrac w te okolice i po raz pierwszy w zyciu chcialbym sie pobawic wedka ;)
Midas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 17.03.2004 11:04

[quote="Leon"](...)
Oraz jak lapac kalmary i osmiornice. (..).[/quote]

Sam chciałbym dowiedziec sie jak łowi sie gł.kalmary.
Miniu
Odkrywca
Rejon Pisak, Makarska i Podaca.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu » 17.03.2004 11:24

Drogi Leonie czy możesz napisać jak mam łowic w tych okolicach ?
oszczep
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszczep » 17.03.2004 21:41

Będę w kwietniu na półwyspie Lapad
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.03.2004 13:46

Żebym wiedział jak się wkleja zdjęcie w polu tekstowym postu to bym wam pokazał jakie potwory pływają w Jadranie (sam złowiłem!) :idea: a wtedy żegnajcie się wszyscy z kąpielą w morzu....
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019