Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017
Murter 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 05.03.2018 23:33

Witajcie Drodzy,

Najpierw nie miałem czasu, potem zapomniałem ale w końcu ponad pół roku po urlopie w Chorwacji, zebrałem się by opisać Wam wrażenia z pobytu. Jestem to winien zwłaszcza Danusi (Mikromir), która doradzała i dopingowała mnie chyba najbardziej ;-)

Pamiętacie zapewne jak długo wobec braku ciekawych ofert z biur podróży zastanawiałem się nad docelowym miejscem. Szukałem na własną rękę miejsca spokojnego, klimatycznego, a z myślą o dzieciach, plaż bez mega kamulców w wodzie i poza nią. Opcją pożądaną był "piach w wodzie i żwirek na plaży". Pobyt w okresie 6-17 sierpień został wydłużony już na miejscu o dodatkowy 1 dzień ponieważ mało nam było kąpieli, a dodatkowo nie ogarnęliśmy się z pakowaniem ;-) Po kolei jednak...

Trasa z Warszawy sprawdzona każdorazowo podczas eskapad do Chorwacji latem i Austrii zimą czyli najpierw słynna katowicka, a następnie obwodnica Śląska, przejście graniczne w Gorzyczkach i autostrada A1 przez Ostrawę, Ołomuniec, Brno. Następnie przejście graniczne w Mikulov i w Austrii kierunek na Graz. Fajną opcją, którą poznałem dzięki opiniom na necie już 5 lat temu jest objazd na Słowenii dzięki, któremu omijamy "winietkową" autostradę i wpadamy tuż za nią na kilkanaście kilometrów przed granicą z Chorwacją. Zapewne znacie ten motyw.

Z uwagi na najmłodszą latorośl zdecydowaliśmy się wyjątkowo podróżować nocą, mimo, że bardzo tego nie lubię. Okazał się to jednak strzał w 10-tkę bo młoda przespała większość trasy, a w dzień była już wyspana i nie marudziła. Zameldowaliśmy się wczesnym popołudniem. Do dyspozycji mieliśmy bardzo ładny dwupokojowy apartament (1 przestronny salon + 1 sypialnię) z łazienką i wszystkimi niezbędnymi rzeczami do samowystarczalnego urlopowania się. Temat pobytu załatwiany był z małą lokalną agencją Adriatic Booking, którą gorąco polecam. Wszystko załatwione sprawnie, czytelnie i ze zrozumieniem potrzeb wymagającego klienta ;-)

Co do pogody - bajka. Cały okres prawie 2-óch tygodni żarówa non stop i ponad 30 stopni, które jednak nie były tak uciążliwe. Czy Wy też tak macie, że upały w Chorwacji nie męczą bo jest po prostu zajefajnie? ;-)

Co do samej wyspy Murter...hmmm. Powiem tak, znając moje słynne wymagania, mogło być i lepiej i gorzej. Zacznijmy od największego rozczarowania. Na imię mu SLANICA. Od początku szukaliśmy noclegu jak najbliżej tej słynnej piaszczystej rajskiej ponoć plaży gdyż była ona opisywana wszędzie jako wizytówka Murter i idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Okazała się jednak brudnym skrawkiem ziemi położonym tuż przy barach i restauracjach gdzie wypoczywający osobnik mógł czuć się nie jak urlopowicz ale bardziej niczym osobliwy zwierz w ZOO podziwiany przez konsumujących potrawy 2 metry za swoimi plecami. Do tego wokół rozsiane namioty, kampery, tłum - D-R-A-M-A-T! Byliśmy załamani po wieczornym spacerze, który zawsze sobie urządzamy celem rekonesansu. To nie była ta Chorwacja, której szukam.
Sytuację uratowała jednak plaża PODRVSKE, która może nie była jakąś perełką biorąc pod uwagę możliwości chorwackie ale miejsce dużo spokojniejsze na uboczu, do którego docierało się z parkingu wokół typowej nadmorskiej karłowatej roślinności. Dość wąska z kamyczkami ale w wodzie full wypas - piach :-) Okazała się ona głównym miejscem naszych plażowo-kąpielowych uciech. Oprócz niej raz zabawiliśmy na innych plażach w Jezera oraz na Kosirinie. Też było tam sympatycznie ale Podrvske pobiła wszystko.
Jesteśmy typem raczej plażowych placków a nie zwiedzaczy, grzechem jednak byłoby nie skorzystać z bardzo dobrej lokalizacji Murter względem Szybenika i Krka. Byliśmy w obu miejscach. Szybenik piękny, Krka też choć to drugie miejsce znów względem opisów i zdjęć w necie nieco rozczarowujące i na żywo z mniejszym rozmachem niż oczekiwany.
To były nasze pierwsze wakacje z opcją stołowania się poza domem i o ile dla mnie nie było to wielkim problemem to dla mojej uporządkowanej żony już trochę tak. Ja się zadowalałem w pośpiechu złapaną pizzą sprzedawaną na wynos gdzieś w uliczce w pobliżu portu, ale wobec braku ciekawie rozbudowanej oferty kulinarnej i zatłoczonych restauracyjek, moja druga połówka nie zapatrywała się spontanicznie na to rozwiązanie. Co do kosztów to okazało się, że nie było jakiejś przepaści pomiędzy ofertą z biura podróży z wyżywieniem na miejscu, a naszym pobytem. Sądzę, że zaoszczędziliśmy ok. 3 000 zł., a i tak full kosztów z dojazdem, drobnymi souvenirami itp. wyszło ok. 10 000 zł.
Oprócz plażowania i zwiedzenia Szybenika oraz Krka, popłynęliśmy tradycyjnie na całodzienny rejs po Kornati. Było uroczo i relaksacyjnie :-)

W marcu znów będę się rozglądał za nowym miejscem. Tym razem celujemy w okres 8-20 lipiec. Będę niebawem prosił o kolejną poradę ;-) Dużym minusem jest fakt, że mało prywatnych ofert noclegowych w Chorwacji oferuje wyżywienie na miejscu. No ale cóż..

Urlop generalnie na duży plus. Po 2-óch latach przerwy byłem głodny Chorwacji na maxa i ją odpowiednio skonsumowałem :-) Poniżej fotki.

Pozdr
J
Załączniki:
P1280191.JPG
P1280187.JPG
P1280123.JPG
P1270986.JPG
P1270937.JPG
P1270921.JPG
P1270796.JPG
P1270443.JPG
P1270296.JPG
G1224310.JPG
G0703463.JPG
20170816_090420.jpg
20170815_143808.jpg
20170814_171847.jpg
20170807_085538.jpg
20170806_193936.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.03.2018 23:49

Z chęcią poczytałam i mam nadzieję, że jeszcze poczytam, o Murterze, bo w tym roku, już niejako w drodze do PL, zatrzymujemy się tam na 4 noce :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.03.2018 00:09

JORDAN_77 napisał(a): Najpierw nie miałem czasu, potem zapomniałem ale w końcu ponad pół roku po urlopie w Chorwacji, zebrałem się by opisać Wam wrażenia z pobytu. Jestem to winien zwłaszcza Danusi (Mikromir), która doradzała
(...)
Zacznijmy od największego rozczarowania. Na imię mu SLANICA.

No a jaki miałam wybór?... :roll: :wink:
Miło, że jednak pamiętałeś o obiecanej relacji. :wink: A już myślałam, że wakacje zupełnie się nie udały i z wściekłości porzuciłeś to forum na dobre... :mrgreen:
Mam niejasne wrażenie, że piekara114 mocno tę Slanicę odradzała... :oczko_usmiech: Dobrze, że przynajmniej druga plaża się w miarę udała.
Relacja konkretna i zwięzła, fotki urocze, zostaje życzyć jeszcze lepszego urlopu w tym roku. :smo:

:papa:
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 06.03.2018 00:22

Hej Danka, tak Piekara odradzała a ja dałem się uwieść marketingowym fotkom na necie ;-)
Miejsce jednak na plus. Uważam, że był to finalnie lepszy wybór niż Seget i Filip&Jakov. Może nie optimal ale ok.
W tym roku kryteria podobne czyli piach w wodzie to mus, a sama plaża może być żwir ;-) Słyszałem, że im dalej na południe tym ładniejsza Chorwacja więc darujmy sobie ograniczenia w temacie odległości. Już aby tu nie zaśmiecać tematu i nie prowadzić męczących dyskusji jak przed urlopem w 2017 r. skrobnij mi prośba krótką treściwą wiadomość na priv z kilkoma typami wg Ciebie najlepszymi tj. miejscowości / wyspy optimal dla nas - kryteria bez zmian. Spokojnie, ładne plaże bez kamulców. Daj znać plis. Poszukam sobie na własną rękę w oparciu o te rekomendacje oki?
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 06.03.2018 00:42

Oczywiście pisząc o męczących dyskusjach miałem na myśli męczące wyłącznie dla Ciebie bo dla mnie owe dyskusje i wszystkie Twoje wskazówki były bardzo cenne i dzięki raz jeszcze :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 13:58

Dzięki Dance odkryłam relację i moja pierwsza reakcja: KOLEGA ŻYJE!!! bo miała po wakacjach się odezwać, a tu nic.... Jeszcze nie czytałam, zaraz nadrobię, ale mam nadzieję, ze Dance podziękowałeś za jej OGROMNĄ cierpliwość.... :papa: :papa:
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 06.03.2018 14:01

Oczywiście. Miała do mnie cierpliwość kobita ale wiesz jak to jest. Jedziesz po raz pierwszy na własną rękę, po raz pierwszy w full rodzinnym gronie. Nie chcieliśmy się sparzyć. Wyszło całkiem ok :-)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.03.2018 14:05

Zasiadam. Trzeba umilać sobie czas oczekiwania na wyjazd - a to najlepiej wychodzi z relacjami :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2018 15:00

JORDAN_77 napisał(a):W marcu znów będę się rozglądał za nowym miejscem. Tym razem celujemy w okres 8-20 lipiec. Będę niebawem prosił o kolejną poradę ;-) Dużym minusem jest fakt, że mało prywatnych ofert noclegowych w Chorwacji oferuje wyżywienie na miejscu. No ale cóż..

Urlop generalnie na duży plus. Po 2-óch latach przerwy byłem głodny Chorwacji na maxa i ją odpowiednio skonsumowałem :-) Poniżej fotki.

Pozdr
J

Nie wiem czy będzie coś więcej :wink: :roll: ale zasiadam. :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 15:37

Relacja mega zwięzła 8O w porównaniu do wątku z poszukiwaniem kwaterki......

JORDAN_77 napisał(a): Jestem to winien zwłaszcza Danusi (Mikromir), która doradzała(...)
Dobrze, że o Dance pamiętałeś :D

JORDAN_77 napisał(a):Zacznijmy od największego rozczarowania. Na imię mu SLANICA.
JORDAN_77 napisał(a):Hej Danka, tak Piekara odradzała a ja dałem się uwieść marketingowym fotkom na necie ;-)Miejsce jednak na plus. Uważam, że był to finalnie lepszy wybór niż Seget i Filip&Jakov. Może nie optimal ale ok.
Niedowiarek... :? 12-krotne pobyty w Cro jednak dają pewną wiedzę i warto słuchać doświadczonych, a nie wierzyć w same fotki... Dobrze, że choć posłuchałeś i udałeś się na PODRVSKE, czyli lazurową lagunę :mrgreen:

JORDAN_77 napisał(a):Co do kosztów to okazało się, że nie było jakiejś przepaści pomiędzy ofertą z biura podróży z wyżywieniem na miejscu, a naszym pobytem. Sądzę, że zaoszczędziliśmy ok. 3 000 zł., a i tak full kosztów z dojazdem, drobnymi souvenirami itp. wyszło ok. 10 000 zł.
Czyli zaoszczędziłeś jakieś 23% i masz na przejazd na kolejne wakacje :mrgreen: :mrgreen: ....


JORDAN_77 napisał(a):W marcu znów będę się rozglądał za nowym miejscem. Tym razem celujemy w okres 8-20 lipiec. Będę niebawem prosił o kolejną poradę ;-) Dużym minusem jest fakt, że mało prywatnych ofert noclegowych w Chorwacji oferuje wyżywienie na miejscu. No ale cóż..
Przy Twoich wymaganiach za późno bierzesz się za szukanie kwater..... i wiedziałeś już to rok temu 26.04.2017
piekara114 napisał(a):
JORDAN_77 napisał(a):Wiem przynajmniej że na lato 2018 muszę zacząć szukanie jeszcze przed wyjazdem na marcowe narty :D
Jeśli masz milion wymagań i to jeszcze z piaskiem to proponuję grudzień/styczeń, najpóźniej....


A... jest watek kwatery z wyżywieniem, zacznij poszukiwania od niego :papa:
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 06.03.2018 16:44

Piekarko dzięki za info :-)
Wierzę, że coś znajdę, zatem tym razem mam króciutką prośbę. Zapodaj prośba kilka najbardziej interesujących i uroczych wg Ciebie miejsc, które mogą oscylować wokół moich wymagań / oczekiwań. W formie może - nazwy rekomendowanych wysp wraz z miejscowościami lub na lądzie jeśli jest coś godnego uwagi. Max 5 lokalizacji. Sam poszperam już wówczas. Będę wdzięczny.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.03.2018 18:01

Na pewno będę tu bywać :D
Bardzo lubię tą wysepkę :hearts: :hearts: :hearts:
Byłam tu 2 razy we wrześniu i nawet wtedy plaża Slanica nie przypadła mi do gustu - take dmuchańcowo- barowe coś :roll:
Za to plaża Podvrške to jak dotąd moja ulubiona chorwacka plaża. Chociaż nawet we wrześniu nie ma tam pustek :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 18:57

JORDAN_77 napisał(a):Piekarko dzięki za info :-)
Wierzę, że coś znajdę, zatem tym razem mam króciutką prośbę. Zapodaj prośba kilka najbardziej interesujących i uroczych wg Ciebie miejsc, które mogą oscylować wokół moich wymagań / oczekiwań. W formie może - nazwy rekomendowanych wysp wraz z miejscowościami lub na lądzie jeśli jest coś godnego uwagi. Max 5 lokalizacji. Sam poszperam już wówczas. Będę wdzięczny.

Będzie problem, bo ja mam całkiem inne oczekiwania od Ciebie. Najważniejsza różnica to w podejściu do plaży: dla mnie MUSI być kamienista lub żwirkowa i pod wodą OBOWIĄZKOWO kamyki i skałki i jeżowce, bo tam jest ciekawe życie podwodne :idea: Tam, gdzie piasek to nuuuudaaaa...
np. Piach jest w Lumbardzie na Korculi - nie za daleko? Na półwyspie Peljesac plaża Prapratno, ale tam na miejscu tylko camping jest....

Tak jak pisałam: zacznij od wątku z kwatery w wyżywieniem (jest na forum taki wątek, użyj wyszukiwarki), a następnie obejrzyj sobie plaże na znanej już Ci stronie, wybierz max 5 pasujących plaż i wtedy pytaj o szczegóły...inaczej to nie ma sensu....każdy ma inne oczekiwania... Zajrzyj też do wątku plaże piaszczyste....
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.03.2018 19:21

10 tys??
Niezłe macie te budżety wakacyjne...
JORDAN_77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 15.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) JORDAN_77 » 06.03.2018 19:23

Slavko1974 napisał(a):10 tys??
Niezłe macie te budżety wakacyjne...

:? Nie chciało inaczej wyjść.. :?
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone