Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.10.2012 16:16

Bardzo fajna relacja z turnieju snookera. Niestety słabo się na tym znam. Chociaż kiedyś całkiem nieźle grałam w bilard :) Też się uczyłam na narciarskich wyjazdach. Najwięcej chyba dało mi zimowisko w Krynicy, obóz narciarski, na którym byłam wychowawcą. Moja grupa wychowanków (miałam najstarszą grupę chłopaków :P) nauczyła mnie wtedy jeździć na łyżwach i grać w bilard :D :lol:
Gdzie jest powiedziane, że wychowawcy nie mogą nauczyć się czegoś od swoich podopiecznych? :)

Pozdrav :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 16:31

maslinka napisał(a):Bardzo fajna relacja z turnieju snookera. Niestety słabo się na tym znam. Chociaż kiedyś całkiem nieźle grałam w bilard :)
Pozdrav :papa:


Zakładam jednak, że podobnie jak ja i większość ludzi grałaś w odmianę 8 lub 9 bilową - tzw pool-a. Ta gra jest popularniejsza w POLSCE, ale także np. USA :)

Stoły są mniejsze, tańsze, a sama gra prostsza i szybsza :)

Snooker to zupełnie inna para kaloszy, a sama gra, choc z pozoru wydawać się może monotonna, jest mega pasjonująca :)

Z pewnością Eurosport będzie pokazywał najbliższy turniej w Azji, polecam wszystkim pooglądać z godzinkę i wyrobić sobie opinie (w następnym poście - króciutko podstawowe zasady ;)

Za stroną 147.pl o nadchodzącym turnieju

Turniej International Championship to zupełnie nowe zawody w snookerowym kalendarzu i od razu najlepiej opłacany azjatycki turniej.

Ta rankingowa impreza rozpocznie się 28. października a zakończy 4. listopada. Całkowita pula nagród wyniesie £600 000 z czego zwycięzca zainkasuje £125 000. W tych azjatyckich zawodach jest do zdobycia tyle samo punktów co w UK Championship. Turniej International Championship będzie rozgrywany co najmniej przez najbliższe 5 lat.

W turnieju weźmie udział 32 najlepszych snookerzystów na świecie oraz 8 azjatyckich graczy z dzikimi kartami.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 16:43

Snooker - podstawowe zasady. :) Part ONE ;) PODSTAWY PODSTAW ;) :roll:
(w telegraficznym skrócie, to przecież dośc nudne, więc niech czyta się choć w miarę przyjaźnie ;) )

Zawodników - dwóch

Kulek czyli bil: 15 czerwonych + 6 kolorowych + bila grająca czyli white ball :)

Punktacja: za każdą wbitą czerwoną - 1 punkt

Za każdą wbitą kolorową - różna ilość punktów, yellow -2pkt, green - 3 pkt, brown - 4 pkt, blue - 5pkt, pink - 6 pkt, black - 7 pkt

Kolejność - bila czerwona, po niej dowolna kolorowa, czerwona nie wraca na stół, kolorowa wraca.

Do kiedy wracają? Do momentu, w którym na stole nie będzie juz żadnej czerwonej bili

Co potem? (gdy nie ma już czerwonych bil)? Potem trzeba wbijać bile po kolei - od najmniej punktowanej (yellow) po najwięcej punktowaną (black)

Z czego składa się mecz? Mecz składa się z tzw. frame'ów (tak jak kwarty w koszykówce), gra "Best of seven" oznacza, że ten zawodnik, który wygra 4 frejmy (spolszczona nazwa) - jest Siegerem ;) :) (a sama gra może się toczyć maksymalnie do 7 frejmów)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 17:05

Snooker PART TWO

Stół
Ma niecałe 4 metry długości niecałe 2 metry szerokości (wiem, Fachowcy ukatrupiliby mnie za podawanie wymiarów ten sposób a nie 1 stóp 8 1/2 cala x 5 stóp 10 cali (3569 mm x 1778 mm), z tolerancją obu wymiarów +/- 1/2 cala (+/- 13 mm). huehuehue

Dziury czyli łuzy czyli wloty kieszeni :)
4 po rogach ;) + 2 "na środku" - jak w poolu ;)

Punkty wyznaczone

To jest ważne w snookerze i bardzo go różniące od poola czy innego bilarda
Każda z bil kolorowych ma swój wyznaczony punkt, na którym sędzia stawia konkretną bilę.

I tak zółta (2pkt), zielona (3 pkt) i brązowa(4pkt) "stoją" z jednej strony stołu

Niebieska (5 pkt) stoi na środku stołu (sorry za skróty myślowe, mam nadzieje, że nie czyta tego żaden znawca snooka bo bezczeszczę trochę temat ;) (ale sądząc z ilości czytaczy to mało możliwe hehehehe)

Różowa (6pkt) stoi prze gromadą czerwonych, natomiast czarna (7pkt) "pod" nimi

Ważne: po umieszczeniu kolorowej bili (po uprzednim trafieniu do łuzy czerwonej) bila ta wraca na SWOJE miejsce.

No i cóż: gramy ! :)))

Striker (ten, co rozpoczyna frejma) uderza czerwoną bilę (dowolną ze stojących w kupie w piramidce) i zaczynają się podchody, do pierwszej błędu

Gramy: przypominam: czerwona - kolorowa - czerwona -kolorowa

Gracze stosują różne taktyki w zależności od ułożenia bil, przez ich muskanie i odstawianie białej w dalekie rejony stołu, tak, aby maksymalnie utrudnić grę przeciwnikowi do kolejnej prawdopodobnej bili

Stawiają tzw Snookery czyli takie ustawienia, w których starają się uniemożliwić przeciwnikowi dojście do "wymarzonej" bili i ten musi grać białą np od kilku band ...


Śmietanka najlepszych snookerzystów jest liczna, należą do niej m.in
John Higgins (Wielki Snookerzysta, afera z kupowaniem meczów - dziennikarze zrobili prowokację)
Ronnie O'Sullivan (Ronnie The ROCKET!)
Mark Selby (Przystojniak)
Mark Williams
Neil Robertson (Świetna fryzura, wycięzca Gdynia Open)
Judd Trump (nowa, młoda, gniewna gwiazda) :)
Stephen Maguire (miłe, poczciwe oblicze Misia)
Stephen Lee
Ding JunHui (Ding JUN KŁEJ ;) hmmm ;))
Marco Fu
Shaun Murphy (zwany Prosiaczkiem) ;)
Alistair Carter (Przystojniak)
Graeme Dott (Pan Kropek)

i cała reszta znakomitych dżentelmenów
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2012 17:13

A co to jest "chiński snooker" Panie Trenerze ? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 17:16

mysza73 napisał(a):A co to jest "chiński snooker" Panie Trenerze ? :wink:


Moja droga Stażystko ;) Z chęcią udzielę Ci kilku lekcji, ale musisz być bardzo grzeczna, bo jak nie to ...;) :smo:

chiński snooker - niekomfortowa sytuacja, w której biała bila jest bardzo blisko innej bili. Stanowi to spore utrudnienie dla zawodnika, który albo musi korzystać z tzw. przyrządu (cokolwiek to znaczy hehe) albo nie może łatwo bić zamierzonej bili :)

I call me KOŁCZ :) :oczko_usmiech: :boss: :hut:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2012 17:20

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):A co to jest "chiński snooker" Panie Trenerze ? :wink:


Moja droga Stażystko ;) Z chęcią udzielę Ci kilku lekcji, ale musisz być bardzo grzeczna, bo jak nie to ...;) :smo:

A "dubelka" umiesz zagrać ? :wink: ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 17:40

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):A co to jest "chiński snooker" Panie Trenerze ? :wink:


Moja droga Stażystko ;) Z chęcią udzielę Ci kilku lekcji, ale musisz być bardzo grzeczna, bo jak nie to ...;) :smo:

A "dubelka" umiesz zagrać ? :wink: ?


e tam ;) ja nic nie umiem, ja tylko ich oglądam :)))

ale dubelka hehe czemu nie

a "WÓZEK" znasz?. ;) :oczko_usmiech: :boss:

PS Ale Krystyna Ronaldo cierpiała wczoraj chyba bark sobie wybił przy próbie przewrotki...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2012 17:49

"Wózek" znam :P ,
a meczu nie widziałam, bo nie mam tego kanału :evil: ,
ale siatka się zaczęła, wreszcie :mrgreen: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2012 17:51

mysza73 napisał(a):"Wózek" znam :P ,
a meczu nie widziałam, bo nie mam tego kanału :evil: ,
ale siatka się zaczęła, wreszcie :mrgreen: .


Wczoraj wracając ze snooka słuchałem relacji ze Starogardu (kosz)

Chyba (nie sprawdzałem) Rosa nie dała rady?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2012 17:58

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):"Wózek" znam :P ,
a meczu nie widziałam, bo nie mam tego kanału :evil: ,
ale siatka się zaczęła, wreszcie :mrgreen: .


Wczoraj wracając ze snooka słuchałem relacji ze Starogardu (kosz)

Chyba (nie sprawdzałem) Rosa nie dała rady?

No nie dała rady :? :roll: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.10.2012 22:21

tony montana napisał(a):Z kulkowym pozdrowieniem

No nie, z na takie pozdrowienie nie mógłbym nie odpowiedzieć :wink: :lol:

Pooglądałem, poczytałem... wykład też :wink: , z tym ze ze względu na późną porę nie dam słowa że coś pojąłem...

...jedyne co, to to, że na tym turnieju jeden PASJONAT to był na pewno :idea:

Pozdrawiam
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.10.2012 22:52

maslinka napisał(a): Moja grupa wychowanków (miałam najstarszą grupę chłopaków :P) nauczyła mnie wtedy jeździć na łyżwach i grać w bilard :D :lol:
Gdzie jest powiedziane, że wychowawcy nie mogą nauczyć się czegoś od swoich podopiecznych? :)

Pozdrav :papa:


Cześć Agnieszko.
Można......bądź tylko ostrożna jak dojdzie do rozgrywek w pokera......bo mogą tak Cię nauczyć że, braknie na następne wakacje..... :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.10.2012 23:01

tony montana napisał(a):
Ciekawy patent - drzwi do łazienki będące jednocześnie drzwiami do kibelka .....

Obrazek


Ale w kulki z nami pogrywasz - przecież ostatnią fotką zostawiłeś nas w kibelku..... :oczko_usmiech:
Nie mogłeś w parku.... :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Montana on Tour (Berlin, Paryż i...)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2012 14:41

kulka53 napisał(a):
tony montana napisał(a):Z kulkowym pozdrowieniem

No nie, z na takie pozdrowienie nie mógłbym nie odpowiedzieć :wink: :lol:

Pooglądałem, poczytałem... wykład też :wink: , z tym ze ze względu na późną porę nie dam słowa że coś pojąłem...

...jedyne co, to to, że na tym turnieju jeden PASJONAT to był na pewno :idea:

Pozdrawiam


Także Waszym wzorem zrobiłem spis treści na początku tego wątku :)

I już niedługo biorę się za Wasze Cyklady :)

Pozdrowienia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Montana on Tour: Londyn/Zimowy Zieleniec. Now: Nove Mesto - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone