Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój debiut w Chorwacji. Makarska 2006.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mareksrybnik
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.07.2006
Mój debiut w Chorwacji. Makarska 2006.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mareksrybnik » 28.08.2006 12:32

Witam
Chciałem się podzielić kilkoma spostrzenieniami z mojego pierwszego wyjazdu do Chorwacji.
1. Dojazd/Przyjazd.
W obie strony jechałem w środku tygodnia, więc nie było korków. Trasa: Rybnik-Chałupki-Ostrawa-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Split-Makarska. Jazda do Makarskiej na noc zajęła mi 18h w tym 2h drzemki i 500km w ulewnym deszczu. Z powrotem jechałem na dzień i było o niebo lepiej - 14h z obiadem w Czechach. Mimo zmian w kodeksie ruchu drogowego u naszych południowych sąsiadów i tak uważam to za najlepszą trasę (jechałem w swoim życiu 7 razy przez Bratysławę i 4 przez Brno). Autostrady w chorwacji bardzo dobre.
2. Zakwaterowanie.
Średni pokoik z lodówką i małym piecykiem, 400m od moża, bardzo blisko centrum. To chyba standart. Koszt 75kn za dobę.
3. Pogoda.
1 dzień było zachmurzone, pozostałe 9 patelnia :D
4. Ceny.
Średnio o 50% wyższe niż w Polsce, ale co mnie najbardziej zaskoczyło to bardzo ubogi wybór owoców i jarzyn. O tej porze roku np we Włoszech owoce i jarzyny (niektóre oczywiście) są tańsze niż u nas a wybór ogromny. W Makarskiej totalna lipa. Duży minus :( Obiad w knajpie to z napojami dla dwóch osób 100-160kn. Bardzo duży wybór.
5. Pieniądze.
Dwie osoby na 10 dni.
Koszt przejazdu przy spalaniu 6,3l/100km to ok 1000PLN
Noclegi jw 800PLN
Wyżywienie, rozrywki, wycieczki, prerzenty itp. ok. 3000kn
6. Plaże.
Bardzo wąskie, kamienisto-betonowe, osobiście wolę piasek, ale może być. Strasznie dużo ludzi. Na wyspie Brać (słynna plaża w Bol) pustki i dużo lepsze warunki.
7. Turyści.
Stosunkowo mało Polaków, za to masa Włochów i Czechów (Niemców, Austryjaków praktycznie wcale). Poza kilkoma wyłątkami (niestety z Polski) kultura zachodnioeuropejska na wysokim poziomie.
8. Fish piknik.
Obowiązkowo. Płyneliśmy statkiem Makarski Jadran (największy i najbrzydszy). Mimo kilku sytuacji w dosyć pospolitej formy i tak naprawdę warto.
9. Ciekawostki.
Jedynie polscy celnicy na granicy w Chałupkach (w obie strony) oglądali nasze paszporty i pytali co przewozimy. Widać ko jest już w Europie jak nawet Czesi i Austryjacy już odpuścili. WSTYD.
10. Podsumowanie.
Jeśli wrócę za kilka lat do Cro to na pewno spróbuję północy. Nie wiem tylko czy wtedy będzie się to jeszcze opłacało finansowo.

Na koniec pytanie. Czy Chorwacja jest w Uni Europejskiej??? Jestem pewień, że nie, ale widziałem auta z rejestracją Chorwacką ze złotymi gwiazdkami na niebieskim tle- stąd to pytanko!
Pozdrawiam
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 28.08.2006 12:46

Na koniec pytanie. Czy Chorwacja jest w Uni Europejskiej??? Jestem pewień, że nie, ale widziałem auta z rejestracją Chorwacką ze złotymi gwiazdkami na niebieskim tle- stąd to pytanko!
Pozdrawiam[/quote]

Chorwacja nie jest w UE, ale faktycznie ja też widziałam kilka samochodów z chorwacką rejestracją i znaczkiem UE. Trochę nas to zastanowiło, ciekawe o co to chodzi?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.08.2006 12:57

o budowanie wizerunku i promocję, jak sądzę ...

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Mój debiut w Chorwacji. Makarska 2006.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone