Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejsce idealne na maj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 31.12.2018 13:24

Rovinj piękne. Na półwyspie są też inne miejsca warte obejrzenia. W sezonie tłumy, więc będziecie mieli możliwość obejrzenia wszystkiego na spokojnie.
Odległość w drodze z małym dzieckiem na pewno gra dużą rolę. Sama wiesz najlepiej, jak córcia znosi takie podróże.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2018 15:19

Średnie temp. morza:
https://www.seatemperature.org/europe/c ... ka-may.htm
https://www.seatemperature.org/europe/c ... nj-may.htm

Nie wiem, na ile rzetelne są te dane (z ostatnich 30 lat ponoć), ale z tabelek poniżej wynika, że mniej i rzadziej pada w maju w Rovinju niż w Makarskiej: 8O

https://www.weatherbase.com/weather/wea ... nj-Croatia
https://www.weatherbase.com/weather/wea ... ka-Croatia
LeneLena
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeneLena » 31.12.2018 16:59

O kurcze, rzeczywiście, to że północ nie oznacza że musi być zimniej 8O
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.12.2018 18:31

LeneLena napisał(a):O kurcze, rzeczywiście, to że północ nie oznacza że musi być zimniej 8O

To, że woda na zachodnim wybrzeżu Istrii często ma porównywalną temperaturę do tej na Makarskiej Riwierze oraz bywa cieplejsza niż np. przy Krku, to wiedziałam, kiedyś to śledziłam. Ale porównanie ilości opadów mnie zaskoczyło. Szczególnie, że na podobnej wysokości w okolicach Rijeki pada już więcej niż w Rovinj. Może taki już urok właśnie zachodniego wybrzeża Istrii... :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.12.2018 20:07

Co do deszczu to Istrię oddziela pasmo gór i myślę, że to one zatrzymują trochę wilgoci, deszczu i chmur w porównaniu do Rijeki...

Patrząc na Twoje oczekiwania myślę, że Rovinj to świetny wybór. Plaże też tam fajne znajdziesz, a jak pobawisz się chwilę kamieniami to małej stworzysz przybrzeżny basenik.... Byłam w Rovinj wprawdzie we wrześniu, ale kilka plaż w swojej relacji pokazałam, popatrz sobie... post1361562.html#p1361562 Apartament polecam, koleżanka, która nas wtedy z córą odwiedziła, była tam 2 lata temu (i dalej poleca), inna forumowiczka też była i też zadowolona...
LeneLena
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeneLena » 03.01.2019 08:12

piekara114, super relacja :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2019 08:53

Dzięki :papa:
LeneLena
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeneLena » 09.01.2019 12:09

Malen napisał(a):Odległość w drodze z małym dzieckiem na pewno gra dużą rolę. Sama wiesz najlepiej, jak córcia znosi takie podróże.


Hmm, no właśnie jechaliśmy w tamtym tygodniu 2,5 godziny do moich rodziców i była masakra, po godzinie płakała już i wierciła się. Mam nadzieję, że im będzie starsza tym lepiej będzie znosić podróż w aucie, chociaż.... kurcze tylko 5 miesięcy zostało...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2019 12:27

LeneLena napisał(a):
Malen napisał(a):Odległość w drodze z małym dzieckiem na pewno gra dużą rolę. Sama wiesz najlepiej, jak córcia znosi takie podróże.


Hmm, no właśnie jechaliśmy w tamtym tygodniu 2,5 godziny do moich rodziców i była masakra, po godzinie płakała już i wierciła się. Mam nadzieję, że im będzie starsza tym lepiej będzie znosić podróż w aucie, chociaż.... kurcze tylko 5 miesięcy zostało...

Stare ale jare:

do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html

Warto przeczytać i coś z porad zastosować.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.01.2019 12:58

Jechaliśmy do Chorwacji, jak młodsze dziecko miało 2 lata. W dzień z noclegiem na trasie. Może to rzeczywiście kwestia "osobnicza", u nas wystarczył odtwarzacz DVD :)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Miejsce idealne na maj - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone