Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Maslinka na Long Island ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2018 22:24

flomaker napisał(a):Žatecký Světlý Ležák jest dostępny na południu, czy trzeba sobie przywieźć?

Na południu? Masz na myśli w Chorwacji? Nie jest dostępny. Trzeba sobie przywieźć z Polski.
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 10.08.2018 23:23

Ja kupiłem sobie dzisiaj 4paka w biedrze, Maslinka z tego co pamiętam w Lidlu więc nie ma problemu ze znalezieniem tego piwka:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2018 23:29

Max Power napisał(a):Ja kupiłem sobie dzisiaj 4paka w biedrze, Maslinka z tego co pamiętam w Lidlu więc nie ma problemu ze znalezieniem tego piwka:)

Nie, nie, w Lidlu wczoraj kupowałam Pilsnera :D Raczej tam ich nie ma, ale w Biedrze na pewno 8)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.08.2018 07:08

No się namnożyło fauny (ożywionej i nie) w relacji - flamingi, jednorożec, kotka-asystentka :mrgreen: .
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.08.2018 11:57

Jest tylko jedno ale.... Svetly jest w PL do kupienia bez problemu. Tylko rzadko jest to oryginał!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2018 12:19

Nefer napisał(a):No się namnożyło fauny (ożywionej i nie) w relacji - flamingi, jednorożec, kotka-asystentka :mrgreen: .

Na każdych wakacjach towarzyszą nam zwierzaki ;) Najwięcej będzie ich w Czarnogórze - całe mnóstwo kotów, krowy, kozy itd.

ruwado napisał(a):Jest tylko jedno ale.... Svetly jest w PL do kupienia bez problemu. Tylko rzadko jest to oryginał!

Bo to nie ma być oryginał. To jest polskie piwo wyprodukowane w browarze w Brzesku, koncern Carlsberg. Ma udawać czeskie, stąd nazwa i chyba nieźle udaje ;)

Tutaj jest o tym artykuł:
https://wiadomosci.wp.pl/dlaczego-okoci ... 965076609a

Obojętnie, jakie jest pochodzenie tego piwa - mnie smakuje :D



19 lipca (czwartek): Veli Rat i Veli Žal

Idziemy przejść się po Velim Racie, najpierw w stronę mariny:

IMG_1348.JPG


Dużo większy kuzyn naszego Flaminga ;):

IMG_1351.JPG


Zapasy:

IMG_1353.JPG


Później wchodzimy w wąskie uliczki:

IMG_1385.JPG

IMG_1383.JPG


Mijamy kościółek św. Antoniego:

IMG_1382.JPG


obok którego stoją popiersia zadarskich biskupów:

IMG_1361.JPG


Jest też kot śpiący w ciekawej pozycji:

IMG_1357.JPG


i piękny budynek z praniem i bugenwillą ;):

IMG_1355.JPG


Mała miejscowość, ale całkiem ładna :)

Za chwilę znowu jest nam gorąco i chętnie byśmy się zanurzyli w Jadranie. Postanawiamy pojechać na słynną (drugą co do popularności na wyspie) plażę Veli Žal. Jestem pewna, że mi się spodoba, bo przecież žal w nazwie oznacza otoczaki :)

Zjeżdża się wąską, ale asfaltową drogą, całkiem komfortowo:

IMG_1396.JPG


Na miejscu duży parking, oczywiście płatny:

IMG_1398.JPG


30 kun za cały dzień albo 15 za 2 godziny. Jest już po 17:00, więc na pewno nie będziemy dłużej niż 2 godziny...

Potem czeka nas jeszcze krótki spacer:

IMG_1397.JPG


Przed samą plażą jest bar z przekąskami:

IMG_1401.JPG


A Veli Žal prezentuje się następująco:

IMG_1402.JPG

IMG_1404.JPG

IMG_1407.JPG


Całkiem tu ładnie :D

Widok na otwarte morze nieco przysłonięty wysepką Mežanj:

IMG_1405.JPG


Postanawiam sprawdzić, jak poradzi sobie nasz Dzielny Flaming z butelką coli ;):

DSCF0107.JPG


Jak się można było spodziewać, jest zdecydowanie bardziej wywrotny i trzeba mu pomagać :oczko_usmiech::

DSCF0115.JPG


Plaża z wody też prezentuje się bardzo ładnie:

DSCF0110.JPG


I nawet nie przeszkadzają mi "tłumy" turystów, tym bardziej, że tuż obok jest pusto:

DSCF0114.JPG


Z tym że tam już nie ma takich ładnych otoczaków jak na głównej plaży.

Kolor wody taki piękny, dlatego, że dno jest piaszczyste. Życie podwodne nie może być więc szczególnie bogate - widać pojedyncze rybki i "pluszowe" roślinki:

DSCF0119.JPG


Ostatnie 5 zdjęć zostało zrobionych nowym aparatem podwodnym Fuji i to są akurat te udane :) Może pomogła tu pora dnia - "złota godzina".

Zbliża się 19:00, plaża powoli pustoszeje, my też się zwijamy... Bardzo udane plażowanie, czasami, dla odmiany, warto pobyć na jakiejś publicznej plaży ;) Tych tylko dla nas znajdziemy jeszcze bardzo dużo :D

Na Veli Žali łatwo trafić. Za Dragove (jadąc od miejscowości Veli Rat) należy skręcić w prawo, jest tabliczka:

IMG_1410.JPG


Ponownie zachwycamy się krajobrazami Dugiego Otoka:

IMG_1424.JPG

IMG_1426.JPG


i zatrzymujemy się na punkcie widokowym:

IMG_1416.JPG

IMG_1419.JPG


O tej porze widok na południową stronę jest pod słońce, więc stajemy jeszcze w innym miejscu i podziwiamy pogled na północ - Vela Rava:

IMG_1431.JPG


i hodowle, prawdopodobnie ryb:

IMG_1433.JPG


Dość późno wracamy do Sali i nie chce nam się już iść do miasteczka. Zasiadamy na balkonie i ten bardzo udany dzień kończymy partyjką Scrabbli :)
Ostatnio edytowano 11.08.2018 12:29 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.08.2018 12:25

maslinka napisał(a):30 euro za cały dzień albo 15 za 2 godziny.

Euro :?: :wink:

Plaża całkiem fajna, ale za dużo ludzi, jak dla mnie.
Ta pusta część lepsza.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2018 12:28

Nefer napisał(a):
maslinka napisał(a):30 euro za cały dzień albo 15 za 2 godziny.

Euro :?: :wink:

Plaża całkiem fajna, ale za dużo ludzi, jak dla mnie.
Ta pusta część lepsza.

Hehe, oczywiście kun :lol: Już poprawiam.

Jak dla mnie oczywiście też za dużo, ale zobaczyć trzeba było, bo to jedno z plażowych "must see" na Dugim Otoku :)

Pusta część nie była pusta bez powodu ;) Tamte kamienie były dużo większe i niewygodne.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 11.08.2018 12:29

Pięknie tam.
Ugljan mnie przyzwyczaił do widoków na okolicę z góry i widzę, że tutaj również jest wiele takich miejsc i punktów widokowych :)

Okropnie drogi ten parking przy plaży 8O

A na tej najsłynniejszej plaży byliście? 8) jestem ciekawa jak Wasze wrażenia bo gdy oglądałam zdjęcia w internecie to ta masa ludzi mnie nie przekonywała... :roll:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 11.08.2018 14:40

Chwila nieuwagi a tu już kilka odcinków 8O Zasiadam z rodzinką po cichutku w ostatnim rzędzie ;)
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 11.08.2018 15:13

maslinka napisał(a):
Postanawiam sprawdzić, jak poradzi sobie nasz Dzielny Flaming z butelką coli ;):


Ciekaw jestem, czy na wyprawach kajakowych Dzielny będzie płynął za Wami? :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2018 17:29

ewula91 napisał(a):Okropnie drogi ten parking przy plaży 8O

To w kunach było ;) Waluty mi się pozajączkowały :oczko_usmiech:

ewula91 napisał(a):A na tej najsłynniejszej plaży byliście? 8) jestem ciekawa jak Wasze wrażenia bo gdy oglądałam zdjęcia w internecie to ta masa ludzi mnie nie przekonywała... :roll:

Byliśmy, ale tylko chwilę. Sakarun niczego nam nie urwał, jednak warto było zerknąć 8)

Dawigs napisał(a):Chwila nieuwagi a tu już kilka odcinków 8O Zasiadam z rodzinką po cichutku w ostatnim rzędzie ;)

Spokojnie, jeszcze zdążysz nadrobić :)

Interseal. napisał(a):Ciekaw jestem, czy na wyprawach kajakowych Dzielny będzie płynął za Wami? :wink:

On jest za mały, był wożony w kajaku :D Pokażę to już w następnym odcinku 8)

W sumie mogliśmy go ciągnąć na sznurku za Plavcem :mrgreen:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.08.2018 22:01

Veli Žal - czego chcieć więcej :papa:

Raj :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2018 12:06

ruwado napisał(a):Veli Žal - czego chcieć więcej :papa:

Raj :P

Plaża jest bardzo ładna i fotogeniczna, ale znajdziemy na wyspie piękniejsze :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2018 13:01

maslinka napisał(a):Plaża jest bardzo ładna i fotogeniczna, ale znajdziemy na wyspie piękniejsze :D

Już przebieram nóżkami... 8) :lol:
Žatecký Ležak super,choć nie przyszło mi do głowy,żeby go wieźć do Chorwacji :roll: :wink:
Trzeba to zweryfikować...
Oj namawiasz na ten Dugi Otok
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Maslinka na Long Island ;) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone