Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 05.01.2009 19:06

Slapol - fajnie piszesz o tym ciekawym kraju, czekam niecierpliwie na cd :lol:

Ciekawi mnie też jak znieśliście różnice w czasie - zdaje się, że to ok. 5-6 godzin - i ile zajęła Wam aklimatyzacja? Jeżeli byłbyś łaskaw napisać parę słów na ten temat byłbym wdzięczny.

PZDR
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 05.01.2009 19:12

slapol napisał(a):Najpierw praca i obowiązki, a potem wspomnienia i zabawa :lol: Daj mi trochę czasu Adam.


Slapol ja wiem o tym że praca i obowiązki ;) ale tym moim postem chciałem ci przekazać ;) że bardzo mnie zainspirowała ;P twoja relacja :) i już sie nie mogę doczekać na kolejne odcinki Pozdrav Adaś:) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2009 20:16

W oczekiwani na pobyt Slapola i Natki w Acapulco słuchamy Acapulco
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 05.01.2009 20:32

... i co dalej?
No bo ja tu już wszystko przeczytałam i obejrzałam.... :D

pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2009 21:42

rafał krasoń napisał(a):Slapol - fajnie piszesz o tym ciekawym kraju, czekam niecierpliwie na cd :lol:

Ciekawi mnie też jak znieśliście różnice w czasie - zdaje się, że to ok. 5-6 godzin - i ile zajęła Wam aklimatyzacja? Jeżeli byłbyś łaskaw napisać parę słów na ten temat byłbym wdzięczny.

PZDR


Jak już wcześniej napisałem, różnica czasu to + 7h. Podobno (znam to tylko ze słyszenia), przy podróży na zachód 100 - procentowa aklimatyzacja następuje w przybliżeniu po tylu dniach ile wynosi różnica czasu w godzinach, czyli w tym przypadku po tygodniu. Przy locie na wschód mnożnik ten wynosi ok. 1,5. Jednakże PEŁNA aklimatyzacja potrzebna jest sportowcom, którzy startują na Olimpiadzie i chcą tam bić rekordy :lol: . Zwykłym śmiertelnikom, którzy chcą zwiedzać, a w tzw.międzyczasie mają możliwość oszukania organizmu jakąś buteleczką piwa - myślę wystarczy 1-2 dni :wink: :lol:
Tak też było w naszym przypadku. Po przylocie do Meksyku i rozpakowaniu się w hotelu było ok. północy miejscowego czasu, ale spać za bardzo się nie chciało, bo organizm coś mówił o "wstawaniu do roboty". W ciągu dnia pełnego wrażeń i tej zmyłki, o której mowa wyżej "pokonałem siebie" jak śpiewa pewien wokalista (ło matko, co za głupie słowa :roll:) :lol: W drodze powrotnej było podobnie. Jeden, dwa dni bardziej chciało się spać a zmylić organizmu nie było możliwości, bo do pracy jeżdżę autem :lol: , ale ogólnie dało się przeżyć. Przynajmniej dla mnie nie stanowiło to problemu.
Pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2009 21:44

Tymona napisał(a):... i co dalej?
No bo ja tu już wszystko przeczytałam i obejrzałam.... :D

pozdrawiam :papa:


Tymono, postaram się przygotować następną partię materiału po niedzieli (niestety weekend mam całkowicie zajęty :cry: )
Pozdravki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2009 22:14

slapol napisał(a): postaram się przygotować następną partię materiału po niedzieli (niestety weekend mam całkowicie zajęty :cry: )
Pozdravki


Wiemy, wiemy :wink: dzierganie skarpetek :lol:

Poczekamy - Meksyk nie zając , nie ucieknie :lol: :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.01.2009 22:52

Natko, Slapolu - podświadomie czekaliśmy na Waszą opowieść :)
Dla nas - bomba ! Tym bardziej, że ja to taki "europejski" jestem - tylko tam, gdzie da się autem dojechać. Dorota bardziej "światowa" :wink: :)
A patrząc na prognozę pogody, to, całkowicie lekceważąc uwarunkowania czaso-przestrzenne - jutro Wasze wspomnienia osiągną amplitudę 50 st C :!: 8)
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.01.2009 22:55

slapol napisał(a):Tak, tak majtki i biustonosze robi koło gospodyń wiejskich w Koniakowie :lol: a że jestem naczelną gosposią to już teraz wiecie co to sie robi w zimowe wieczory we Wrocku :):):):):):)


dobra dobra koniec jaj(uf) :):) pisz Slapciu dalej

i gorące uściski dla Natki

P.S. Popatrz popatrz jak to cie szybko Maciuś rozgryzł.... czy on w tych skarpetkach czegoś nie macza :?: :?: :?:
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 05.01.2009 22:57

slapol napisał(a):Jak już wcześniej napisałem, różnica czasu to + 7h.
[...]


Gwoli jasności - różnica czasu w tym przypadku to -7h. Różnica na + jest przy podróży na wschód. Oczywiście mówimy o różnicy w stosunku do czasu lokalnego (polskiego).

Gratuluję wyprawy!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2009 10:19

Tak, oczywiście masz Tomku rację :oops:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 06.01.2009 12:03

wooooow 8O 8O 8O
Ale kaktusy czadowe :!:
p.s.
zamawiam jedną parę grubych skarpet hihihi :P
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 06.01.2009 13:05

Ależ mi się w tym Meksyku podoba!

Takie różne dziwne kształty i fasony kaktusów posadzili w ogrodzie książęcym w Monte Carlo. Mnóstwo tego - i widzę dużo podobnych. Tylko pewnie trochę mniejsze :lol: A kształty takie, że tylko wyobraźni potrzeba :lol: :lol: :lol:

slapol napisał(a):Ula, no to zacznij już pomniejszać fotki i wklejać do jakiegoś fotosika, czy innego :wink: :lol: Jak skończę tu "truć" Twoja relacja będzie jak zanalazł na drugą część zimy :lol:
Pozdravki


Hmmm. To była podróż służbowa. I z tej podróży to mi się właśnie najbardziej podobał lot :lool: Bo w AU była zima :lol: No ale potem przesiadkowe kilka dni w Kingkonguhongkongu i Makao było bajeczne. +40 stopni i 90% wilgotnosci - RAJ :D Leniwa jestem, ale postaram się chociaż foty gdzieś wrzucić.

slapol napisał(a):Tak, tak ...róbcie sobie jaja :lol: ...majtki i biustonosze robi koło gospodyń wiejskich w Koniakowie :lol:


Sie tu proszę nie nabijać z mojej ukochanej Trójwsi!!!

PS Jak byłam młoda, piękna i mi się nudziło to se usztrikowałam na drutach sweter z meksykańskim wężem pierzastym! Dzięki Tobie zobaczyłam "oryginał" :lol: Skarpetek nie umiem. Biustonoszy i majtek też jeszcze nie próbowałam heklować :D

Ciepłe (-7 chyba) białe Bielsko i biała też Biała pozdrawiają Wrocław! :D
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 06.01.2009 14:42

shtriga napisał(a):Takie różne dziwne kształty i fasony kaktusów tylko wyobraźni potrzeba :lol: :lol: :lol:....... no prosze jak to na południu wyobraźnia w ten zimowy czas szaleje...

Biustonoszy i majtek też jeszcze nie próbowałam heklować :D czas najwyższy sie naumieć :):):):)

Ciepłe (-7 chyba) białe Bielsko i biała też Biała pozdrawiają Wrocław! :D

U nas też cieplutko dziś było -20 ....
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 07.01.2009 20:18

O jak pięknie!Szkoda tylko,że dalszy ciąg dopiero"po niedzieli".Trudno,poczekam,bo to także moje marzenia i przyznam się,że po cichutku się zastanawiam,czy ta planowana w tym roku kuchnia jest mi aż tak bardzo potrzebna :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Marzenia się spełniają ! - Meksyk 2008 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone