Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2011 i co nie co w okolicy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agakz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agakz » 21.08.2012 22:56

Jesteśmy właśnie obok Marusici w Pisaku i w drodze do Splitu chciałabym tam zajrzeć. Czy jest jakieś miejsce gdzie można zostawić samochód, nie przypisane do apartamentów? Pisak jest super, ale parkowanie i w ogóle zjazd z Jadranki kiedy z przeciwka sypie ciężarówka, a kierowca spokojnie gada przez komórkę, dostarcza dość intensywnych wrażeń;)
Wybieraliśmy w tym roku pomiędzy Marusici i Pisakiem i dlatego jestem ciekawa tego miejsca , pod kątem kolejnych wakacji...
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 22.08.2012 08:36

Proponuję zostawić samochód pod jedynym w Marusici sklepie i stamtąd spokojnie można sobie ruszyć pooglądać okolice i zejść na plaże....
melon
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) melon » 02.09.2012 15:13

Autor wątku zachęcił i nas do odwiedzenia Marusici .
Kilka aktualnych informacji świeżo po powrocie:

- wino na straganie niedostępne (trzy dni pani obiecywała na "sutra" i w końcu odpuścilśmy)
- rakija ze straganu nie umywała się do tej którą dostaliśmy od naszego gospodarza :-(
( ogólnie trunki polecam bezpośrednio od "producenta" około 10 km od Marušici po prawej stronie, jest tablica przed domem )
- okrągły, ciemny chlebek to "pogača domača" i po kilku dniach pani w sklepiku domagała się od nas pełnej nazwy bo inaczej nie sprzeda :-) Faktycznie dobry z oliwą !
- plaża Borak: część po prawej stronie zatłoczona, po lewej lużniej
- krewetki (kozice) z targu rybnego super, tylko stosunkowo mało jedzonka z tych robaków :-)
- niestety delfinów nie było, a są podobno trzy w okolicy (info od gospodarza).
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 02.09.2012 22:24

melon napisał(a):- niestety delfinów nie było, a są podobno trzy w okolicy (info od gospodarza).



niedawno wrociliśmy z Marusici. Z villi PIM widzieliśmy delfiny prawie codziennie :)

pozdrav
melon
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) melon » 03.09.2012 21:01

Z innej willi nie było widać delfinów, z plaży też.
Kiedy byliście ?
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 03.09.2012 22:03

Odpoczywałem w Maruśići w okresie od 15 do 28 lipca i delfiny pojawiły się tylko parę razy . Najczęściej widywałem samotnego osobnika , fakt pływał powoli i kręcił się niedaleko od brzegu.
Załączniki:
P7209579 Del.jpg
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 03.09.2012 22:17

melon napisał(a):Z innej willi nie było widać delfinów, z plaży też.
Kiedy byliście ?



11-18 sierpień

najczęściej pokazywały się wcześnie rano chociaż raz widzieliśmy je też koło południa
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 04.09.2012 08:43

15-28 lipiec- też nie widziałam-ale nie przypatrywałam się-nie wiedziałam, że pływają tam !!!!Nadrobię zaległości w przyszłym roku :)
melon
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) melon » 04.09.2012 21:09

Byłem od 17 sierpnia i niestety mimo częstego (szczególnie rano) wypatrywania z tarasu i z plaży nic :(

ps. jeszcze jeden powód żeby tam wrócić ;)
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 05.09.2012 12:08

melon- mamy podobne powody,żeby wrócić :)Poza tym nasze leżaki zostały na "naszym"tarasie :)
Agnisia
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnisia » 07.02.2013 09:57

danielZS - jeśli to nie problem to poproszę o namiary na miejsce w którym byłeś.
Byłam w Marusici u Nady i Jakova w 2011. W tym roku trochę za późno się do nich odezwaliśmy i temrin, który nam zaproponowali nie pasuje nam dlatego szukamy czegoś innego, chcielibyśmy żeby to było w Marusici właśnie. Chyba orientuję się w którym miejscu była Twoja miejscówka. Dlatego proszę o namiary na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 11.02.2013 21:27

Byliśmy w apartamencie TIHO, ich adres mailowy to: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
W tym roku również się tam wybieram. Postanowiliśmy że na wakacje jedziemy do Chorwacji i od razu pomyśleliśmy o Marusici i naszym sprawdzonym apartamencie.
Pozdrawiam.

PS. Jak będziesz do nich pisać to pozdrów od Eli i Daniela.

Aha zapraszam jeszcze do mojej nowej historyjki o wakacjach w 2012 - tutaj:
troche-na-wyspie-troche-na-ladzie-2012-t40272.html
olka11
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olka11 » 24.06.2013 23:10

Witam,
czy moglbys cos powiedziec o apartamencie Tiho na parterze ( chyba od rodzicow Vicko) i czy masz jakies zdjecia budynku z zewnatrz?
Troche pozno zdecydowalismy sie na wakacje i wybor miejsc w sierpniu niewielki :? bede bardzo wdzieczna za informacje.
Pozdrawiam
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 01.07.2013 21:40

Na parterze byliśmy tylko raz, gdy po raz pierwszy odwiedziliśmy Tiho. Jego rodzice mieszkali wtedy na parterze, mili starsi państwo. To oni opiekowali się apartamentami u góry. Nie wiem jak wygląda to obecnie, w ubiegłym roku byliśmy na Hvarze. Na dole było starsze wyposażenie, ale być może zrobiono tam jakiś remont i obecnie wygląda to inaczej.

Jakieś dwie takie fotki domu z zewnątrz

Obrazek

Obrazek
olka11
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olka11 » 02.07.2013 13:17

Dzieki bardzo za odpowiedz, nadal sie jeszcze nie zdecydowalismy, decyzja trudna, jedziemy z malymi dziecmi, wiec wymagane sa troche lepsze warunki, bo wiecej czasu sie wtedy spedza w apartamencie. mnie by bylo wszystko jedno, bo ja zawsze w terenie i byle bylo sie gdzie umyc i przespac :wink:
ze zdjec, ktore dostalam, trudno ocenic jak to naprawde wyglada i czy nie byloby zbyt ciasno dla 4 doroslych i 2 maluchow, w tym jednego raczkujacego :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2011 i co nie co w okolicy - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone